Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
14 grudnia 2018, Alfred, Izydor

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Piłka wodna

Data publikacji: 12 grudnia 2013MIEJSCE:
ul. Parkowa 1
41-902 Bytom

HISTORIA
   W 1992 roku powstało Waterpolowe Towarzystwo Sportowe czyli bytomski klub piłki wodnej. Jest on spadkobiercą tradycji sekcji piłki wodnej KS Polonia Bytom, która została utworzona w 1945 roku przez przybyłych do Bytomia zawodników lwowskiego klubu „ Pogoń” oraz bytomskich sportowców należących do klubu- SVP”Poseidon”,działającego w latach 1920-45 Do tych pierwszych należeli: Zbigniew Papees, Piotr Zemyr, Wojciech Krzyżanowski, Jerzy Gadzikiewicz , natomiast najwybitniejszym zawodnikiem odnotowanym w kronikach SVB był Gotfryd Gremlowski -wybitny pływak, późniejszy olimpijczyk z Helsinek,19-krotny rekordzista Polski na dystansach od 400 do 1500 metrów, również  waterpolista i trener. „Polonia” Bytom zdobywała Mistrzostwo Polski seniorów w 1947,1949,1959 i 1964 oraz była wicemistrzem kraju w 1948,1957,1958,1960,1962 i 1963

Do najważniejszych zadań statutowych WTS Bytom należy planowanie i organizacja życia sportowego wśród dzieci i młodzieży bytomskich szkół w zakresie piłki wodnej. We współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu Młodzieżowego w Bytomiu prowadzimy zajęcia treningowe z piłki wodnej na pływalni krytej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bytomiu w 4grupach szkoleniowych:
-    nauki pływania
-    szkolenia początkowego młodzików
-    szkolenia juniorów
-    szkolenia juniorów starszych
Istnieje również amatorska drużyna seniorów. Lącznie w klubie regularnie ćwiczy ponad 100 osób.
                              
 

KONTAKT
Jacek Liniewiecki - 605 275 477
jacek_liniewiecki@poczta.fm


Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.