Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 grudnia 2018, Dariusz, Urban, Gabriela

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Piłka nożna łączy pokolenia

Piłka nożna łączy pokolenia Data publikacji: 8 stycznia 2017- Piłka nożna to wspaniała dziedzina życia. Trenujcie, a na pewno osiągniecie sukces – powiedział prezydent Bytomia Damian Bartyla wręczając medale uczestnikom wczorajszego II Noworocznego Międzypokoleniowego Turnieju Piłkarskiego.

Punktualnie o godzinie 9.00 rozpoczął się turniej skrzatów (chłopcy z rocznika 2009-2010), wystartowały cztery drużyny, UKS Bobry Bobrowniki, GKS Rozbark, SRS Gwiazda Ruda Śl. Polonii Bytom. Najlepszym bramkarzem turnieju został Igor Więtczak z GKSu Rozbark. Następnie odbył się turniej żaków (roczniki 2007-2008). Podobnie jak wcześniej grały cztery drużyny. Najlepszym strzelcem (wyłonionym po serii rzutów karnych) został Paweł Schulz z Gwiazdy Ruda Śląska, a najlepszym piłkarzem i królem strzelców jego kolega z drużyny Tytus Kasperczyk/.Zawody w wykonaniu młodych adeptów piłki nożnej, zgromadziły dużą publiczność, która oklaskami nagradzała ogromne zaangażowanie i poświęcenie młodych graczy. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe medale (oczywiście koloru złotego), a każda drużyna pamiątkowy puchar i piłkę. Najmłodszym zawodnikiem, który wziął udział w rozgrywkach był Mateusz Mierzwa z Polonii Bytom.

Po zakończeniu części przeznaczonej dla młodych adeptów piłki nożnej rozpoczęła się rywalizacja oldboyów. Do walki o najwyższe trofeum stanęli zawodnicy z pięciu drużyn: T.S. Arki – Bożka , GKS Rozbark, Gwarek T. Góry, Hattric Bytom oraz Polonia Bytom. Wśród wielu graczy, których mogliśmy kiedyś oglądać na logowych boiskach był też prezydent Bytomia Damian Bartyla. Po zażartej rywalizacji najlepsi okazali się piłkarze T.S. Arki – Bożka. Najstarszym zawodnikiem w tej części turnieju był Piotr Ledwoch (Polonia Bytom).

Turniej odbył się pod patronatem prezydenta Bytomia Damiana Bartyli oraz prezesa Śl.ZPN pana Henryka Kuli. Organizatorem był GKS Rozbark Bytom.

Galeria zdjęć:Autor:

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.