Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
14 grudnia 2018, Alfred, Izydor

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Przewodniki turystyczne online

Wszystkim, którzy wybierają się na wycieczkę po Bytomiu, polecamy popularne przewodniki turystyczne. Znajdziesz w nich nie tylko informacje o atrakcjach, ale także gotowe propozycje spacerów, ścieżki dydaktyczne, ścieżki spacerowe, trasy turystyczne piesze i rowerowe. 

Pierwszy obiekt ze Śląska na liście UNESCO?

Pierwszy obiekt ze Śląska na liście UNESCO? Data publikacji: 3 lipca 2017Wielkimi krokami zbliża się termin ogłoszenia decyzji w sprawie wpisu Kopalni Srebra na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Debata na temat tej kandydatury odbędzie się 9 lipca, w Krakowie, podczas 41. Sesji Komitetu Światowego Dziedzictwa.

Jeżeli kopalnia trafi na listę UNESCO, rezerwat Segiet i Srebrna Góra, które mieszczą się na pograniczu Bytomia i Tarnowskich Gór, będą pierwszymi obiektami w historii Górnego Śląska, znajdującymi się w ewidencji światowego dziedzictwa.

Obrady Komitetu będzie można śledzić w sieci. Będą one transmitowane na żywo w internecie. Player wideo pojawi się na stronie UNESCO (http://whc.unesco.org/en/35/ ).

Ponadto można zaglądać na specjalną stronę internetową dotyczącą tej wspólnej kandydatury. Strona znajduje się pod adresem: http://unesco.tarnowskiegory.pl/
Autor: Katarzyna Nylec
Zdjęcia: M.Galas

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.