Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 grudnia 2017, Laura, Boguslaw, Gracjan

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Już jest świąteczny rozkład jazdy KZK GOP

Komunikacyjny Związek Komunalny GOP w okresie weekendu przedświątecznego /16-17 grudnia/ oraz w okresie świąt i zimowej przerwy świątecznej 23 grudnia – 1 stycznia wprowadził zmiany w funkcjonowaniu komunikacji autobusowej i tramwajowej.

Kolejny odcinek Strzelców Bytomskich przebudowany

Kosztem ponad 730 tysięcy zł przebudowany został kolejny odcinek jednej z głównych ulic naszego miasta. Zakończyły się właśnie prace na odcinku ul. Strzelców Bytomskich od wiaduktu kolejowego /przy dawnej KWK „Powstańców Śląskich”/ do ul. Objazdowej.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Szósta edycja Mieszkania dla Młodych

Dziewięć kolejnych lokali mieszkalnych czeka na chętnych do ich wynajęcia w ramach szóstej edycji programu „Mieszkania dla Młodych” w Bytomiu. Są to mieszkania do remontu, który najemca musi wykonać we własnym zakresie i na własny koszt przed zawarciem umowy najmu.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Pierwsze urodziny Dziennego Domu Senior Wigor

Pierwsze urodziny Dziennego Domu Senior Wigor Data publikacji: 29 maja 2017Minął rok odkąd w Szombierkach rozpoczął swą działalność Dzienny Dom Senior Wigor, będący ośrodkiem wsparcia dla bytomian w wieku 60+. Z tej okazji zorganizowano tam spotkanie, podczas którego podsumowano jego dotychczasową działalność.

Otwarcie Dziennego Domu „Senior-Wigor” przy ul. Orzegowskiej 20a, było możliwe dzięki rządowemu wsparciu w ramach projektu Senior Wigor. Zakładał on utworzenie lub doposażenie ok. 100 takich placówek w całym kraju. W bytomskiej placówce seniorzy mogą spędzać co najmniej 8 godzin dziennie od poniedziałku do piątku. Warto dodać, że przez ostatni rok z usług ośrodka skorzystało 23 osoby.

Przez ten czas podopieczni brali udział m. in. w zajęciach rehabilitacyjno-fizjoterapeutycznych,  aktywizujących, takich jak np. nordic walking. Korzystali też z konsultacji z pielęgniarką, dietetykiem, ratownikiem medycznym, policją i innymi specjalistami. Dużym zainteresowaniem cieszyły się też zajęcia relaksacyjne z wykorzystaniem aromaterapii, ludoterapii, arteterapii czy filmoterapii.

Z kolei podopieczni z muzycznymi zdolnościami uczestniczyli w muzykoterapii połączonej z nauką gry na instrumentach. Dzięki współpracy z Teatrem Rozbark pod okiem instruktora, seniorzy brali udział w zajęciach muzyczno-tanecznych. Dodatkowo organizowane są dla nich wyjścia do teatru, kina czy muzeum, spotkania integracyjne ze środowiskiem lokalnym oraz wycieczki krajoznawcze. W zeszłym roku zorganizowano również kurs komputerowy, podczas którego zainteresowani odkrywali tajniki poruszania się po internecie.

Przypomnijmy, że w Bytomiu obecnie funkcjonuje sześć dziennych domów pomocy. To m.in. tam seniorzy spotykają się na organizowanych cyklicznie wydarzeniach, tam też otrzymują pomoc, gdy dzieje się coś złego lub gdy mają kłopot z załatwieniem formalności.  Kompleksowe wsparcie dostosowane jest do ich potrzeb oraz kondycji psychofizyczej.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: arch. Bytomskie Centrum Wsparcia

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.