Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 lipca 2018, Aneta, Bogdan, Aleksy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wakacyjne warsztaty dla dzieci

Wakacyjne warsztaty już od poniedziałku, 25 czerwca! Zapraszamy młodych filmowców, sportowców, muzyków, kuglarzy, malarzy, ekologów i konstruktorów latawców do Becekobusa, który znów wyruszy na ulice Bytomia. Sprawdzajcie rozkład jazdy i zapisujcie się na zajęcia. Dobra zabawa gwarantowana!

Miłośnicy militariów zjechali do Bytomia

Ziemia drżąca pod kołami wojskowych pojazdów. Ryk silników i huk wystrzałów. Już po raz czternasty miłośnicy militariów z całego kraju przyjechali do naszego miasta, by zaprezentować bytomskiej publiczności swoją kolekcję uzbrojenia.

Walczymy z mafią śmieciową

Nasze postulaty to nie tylko puste słowa na papierze. To konkretne propozycje, których wprowadzenie w krótkim czasie pozwoli rozwiązać problem nielegalnego składowania odpadów – mówił prezydent Damian Bartyla podczas dzisiejszej /12 czerwca/ konferencji prasowej.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Pierwsze urodziny Dziennego Domu Senior Wigor

Pierwsze urodziny Dziennego Domu Senior Wigor Data publikacji: 29 maja 2017Minął rok odkąd w Szombierkach rozpoczął swą działalność Dzienny Dom Senior Wigor, będący ośrodkiem wsparcia dla bytomian w wieku 60+. Z tej okazji zorganizowano tam spotkanie, podczas którego podsumowano jego dotychczasową działalność.

Otwarcie Dziennego Domu „Senior-Wigor” przy ul. Orzegowskiej 20a, było możliwe dzięki rządowemu wsparciu w ramach projektu Senior Wigor. Zakładał on utworzenie lub doposażenie ok. 100 takich placówek w całym kraju. W bytomskiej placówce seniorzy mogą spędzać co najmniej 8 godzin dziennie od poniedziałku do piątku. Warto dodać, że przez ostatni rok z usług ośrodka skorzystało 23 osoby.

Przez ten czas podopieczni brali udział m. in. w zajęciach rehabilitacyjno-fizjoterapeutycznych,  aktywizujących, takich jak np. nordic walking. Korzystali też z konsultacji z pielęgniarką, dietetykiem, ratownikiem medycznym, policją i innymi specjalistami. Dużym zainteresowaniem cieszyły się też zajęcia relaksacyjne z wykorzystaniem aromaterapii, ludoterapii, arteterapii czy filmoterapii.

Z kolei podopieczni z muzycznymi zdolnościami uczestniczyli w muzykoterapii połączonej z nauką gry na instrumentach. Dzięki współpracy z Teatrem Rozbark pod okiem instruktora, seniorzy brali udział w zajęciach muzyczno-tanecznych. Dodatkowo organizowane są dla nich wyjścia do teatru, kina czy muzeum, spotkania integracyjne ze środowiskiem lokalnym oraz wycieczki krajoznawcze. W zeszłym roku zorganizowano również kurs komputerowy, podczas którego zainteresowani odkrywali tajniki poruszania się po internecie.

Przypomnijmy, że w Bytomiu obecnie funkcjonuje sześć dziennych domów pomocy. To m.in. tam seniorzy spotykają się na organizowanych cyklicznie wydarzeniach, tam też otrzymują pomoc, gdy dzieje się coś złego lub gdy mają kłopot z załatwieniem formalności.  Kompleksowe wsparcie dostosowane jest do ich potrzeb oraz kondycji psychofizyczej.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: arch. Bytomskie Centrum Wsparcia

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.