Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 października 2017, Lucyny, Malgorzaty, Wiktora

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Trwają inwestycje drogowe w ramach Budżetu Obywatelskiego

Ponad 1 mln zł kosztują inwestycje drogowe, które w ramach Budżetu Obywatelskiego 2016 realizuje MZDiM. Trzy z nich już zostały zrealizowane, zaś pozostałe mają zostać oddane do użytku w październiku i listopadzie. Najważniejsze to: przebudowa ul. Fałata, budowa parkingu przy ul. Modrzewiowej oraz przy ul. Reptowskiej 53-57.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Rodzina na zakręcie. Kampania przeciw przemocy

Bytom rozpoczął drugą odsłonę projektu „Drogowskaz dla rodzin” dotyczącego przeciwdziałaniu przemocy wobec dzieci. Tym razem duży nacisk położony jest na budowanie relacji pomiędzy opiekunami w rodzinach.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Pierwsze urodziny Dziennego Domu Senior Wigor

Pierwsze urodziny Dziennego Domu Senior Wigor Data publikacji: 29 maja 2017Minął rok odkąd w Szombierkach rozpoczął swą działalność Dzienny Dom Senior Wigor, będący ośrodkiem wsparcia dla bytomian w wieku 60+. Z tej okazji zorganizowano tam spotkanie, podczas którego podsumowano jego dotychczasową działalność.

Otwarcie Dziennego Domu „Senior-Wigor” przy ul. Orzegowskiej 20a, było możliwe dzięki rządowemu wsparciu w ramach projektu Senior Wigor. Zakładał on utworzenie lub doposażenie ok. 100 takich placówek w całym kraju. W bytomskiej placówce seniorzy mogą spędzać co najmniej 8 godzin dziennie od poniedziałku do piątku. Warto dodać, że przez ostatni rok z usług ośrodka skorzystało 23 osoby.

Przez ten czas podopieczni brali udział m. in. w zajęciach rehabilitacyjno-fizjoterapeutycznych,  aktywizujących, takich jak np. nordic walking. Korzystali też z konsultacji z pielęgniarką, dietetykiem, ratownikiem medycznym, policją i innymi specjalistami. Dużym zainteresowaniem cieszyły się też zajęcia relaksacyjne z wykorzystaniem aromaterapii, ludoterapii, arteterapii czy filmoterapii.

Z kolei podopieczni z muzycznymi zdolnościami uczestniczyli w muzykoterapii połączonej z nauką gry na instrumentach. Dzięki współpracy z Teatrem Rozbark pod okiem instruktora, seniorzy brali udział w zajęciach muzyczno-tanecznych. Dodatkowo organizowane są dla nich wyjścia do teatru, kina czy muzeum, spotkania integracyjne ze środowiskiem lokalnym oraz wycieczki krajoznawcze. W zeszłym roku zorganizowano również kurs komputerowy, podczas którego zainteresowani odkrywali tajniki poruszania się po internecie.

Przypomnijmy, że w Bytomiu obecnie funkcjonuje sześć dziennych domów pomocy. To m.in. tam seniorzy spotykają się na organizowanych cyklicznie wydarzeniach, tam też otrzymują pomoc, gdy dzieje się coś złego lub gdy mają kłopot z załatwieniem formalności.  Kompleksowe wsparcie dostosowane jest do ich potrzeb oraz kondycji psychofizyczej.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: arch. Bytomskie Centrum Wsparcia

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.