Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 marca 2018, Gertruda, Patryk, Zbigniew

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Uwaga! Zmiana siedziby Biura Terenowego ZUS w Bytomiu

Ważna zmiana dla klientów bytomskiego Biura Terenowego ZUS. Od 1 kwietnia nowa siedziba biura będzie znajdowała się w budynku przy ul. Karola Miarki 8. Dotychczasowa placówka mieszcząca się w budynku przy ul. Sądowej 8 zakończy działalność 31 marca.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Tu Metropolia - przyjdź, posłuchaj, zabierz głos

Na kolejną otwartą debatę z cyklu „Tu Metropolia”, poświęconą tematyce metropolitalnej, zapraszamy w środę, 14 marca, do Bytomia. Cykl spotkań organizowany jest przez Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię.

Bytom płaci za pomysły!

10 tysięcy złotych za pomysł! Tyle płaci Bytom osobom kreatywnym, które mają receptę na bolączki miasta w obszarze społecznym. Wystarczy dobra idea i jej uzasadnienie - resztą, czyli realizacją pomysłu zajmie się już ktoś inny.

Rusza kolejna edycja Nagrody Gospodarczej Prezydenta Bytomia

Prezydent Bytomia i Bytomska Rada Biznesu zapraszają bytomskich przedsiębiorców do udziału w konkursie na Firmę Roku i Mikrofirmę Roku.

W Bytomiu przebudują drogi za prawie 14 mln

Jeszcze w tym roku przebudowane zostaną ul. Katowicka, Frenzla, skrzyżowanie ul. Wrocławskiej i Reja oraz Aleja Jana Pawła II. W sumie na realizację tych inwestycji miasto wyda prawie 14 mln zł, z czego aż 10 mln pochodzi z Metropolitalnego Funduszu Solidarności. Pierwsze przetargi ruszą już w marcu.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Pierwsze urodziny Dziennego Domu Senior Wigor

Pierwsze urodziny Dziennego Domu Senior Wigor Data publikacji: 29 maja 2017Minął rok odkąd w Szombierkach rozpoczął swą działalność Dzienny Dom Senior Wigor, będący ośrodkiem wsparcia dla bytomian w wieku 60+. Z tej okazji zorganizowano tam spotkanie, podczas którego podsumowano jego dotychczasową działalność.

Otwarcie Dziennego Domu „Senior-Wigor” przy ul. Orzegowskiej 20a, było możliwe dzięki rządowemu wsparciu w ramach projektu Senior Wigor. Zakładał on utworzenie lub doposażenie ok. 100 takich placówek w całym kraju. W bytomskiej placówce seniorzy mogą spędzać co najmniej 8 godzin dziennie od poniedziałku do piątku. Warto dodać, że przez ostatni rok z usług ośrodka skorzystało 23 osoby.

Przez ten czas podopieczni brali udział m. in. w zajęciach rehabilitacyjno-fizjoterapeutycznych,  aktywizujących, takich jak np. nordic walking. Korzystali też z konsultacji z pielęgniarką, dietetykiem, ratownikiem medycznym, policją i innymi specjalistami. Dużym zainteresowaniem cieszyły się też zajęcia relaksacyjne z wykorzystaniem aromaterapii, ludoterapii, arteterapii czy filmoterapii.

Z kolei podopieczni z muzycznymi zdolnościami uczestniczyli w muzykoterapii połączonej z nauką gry na instrumentach. Dzięki współpracy z Teatrem Rozbark pod okiem instruktora, seniorzy brali udział w zajęciach muzyczno-tanecznych. Dodatkowo organizowane są dla nich wyjścia do teatru, kina czy muzeum, spotkania integracyjne ze środowiskiem lokalnym oraz wycieczki krajoznawcze. W zeszłym roku zorganizowano również kurs komputerowy, podczas którego zainteresowani odkrywali tajniki poruszania się po internecie.

Przypomnijmy, że w Bytomiu obecnie funkcjonuje sześć dziennych domów pomocy. To m.in. tam seniorzy spotykają się na organizowanych cyklicznie wydarzeniach, tam też otrzymują pomoc, gdy dzieje się coś złego lub gdy mają kłopot z załatwieniem formalności.  Kompleksowe wsparcie dostosowane jest do ich potrzeb oraz kondycji psychofizyczej.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: arch. Bytomskie Centrum Wsparcia

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.