Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 stycznia 2019, Marta, Henryk, Mariusz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Pierwsza mobilność w ramach projektu dla kadry ZSTIO

Pierwsza mobilność w ramach projektu dla kadry ZSTIO Data publikacji: 26 stycznia 2018Zaakceptowany w maju 2017 roku projekt Erasmus+ - Edukacja Szkolna dla kadry Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących wkroczył w końcu w zasadniczą fazę – mobilności do szkół partnerskich. Pierwsza mobilność edukacyjna realizowana jest właśnie w Hiszpanii.

Szkołą goszczącą jest IES Fuentepiña z Huelvy. Pojechało tam trzech nauczycieli ZSTIO. Wyjazd ma na celu głównie uczestnictwo w zajęciach realizowanych w szkole goszczącej, przyjrzenie się pracy hiszpańskich kolegów, wymianę doświadczeń, poprzez panele dyskusyjne i spotkania.

W efekcie wyjazd ten przyczyni się do głębszego umiędzynarodowienia macierzystej placówki uczestników, zachęcenia nauczycieli do włączenia się do europejskich przedsięwzięć, zwiększenie atrakcyjności i jakości nauczania, zwiększenie kompetencji językowych nauczycieli, wypromowanie nowych podejść edukacyjnych, w szczególności zintegrowanego kształcenia przedmiotowo-językowego CLIL.

To pierwsza mobilność w ramach projektu. Następnymi destynacjami będą: Cypr (Nikosia), Włochy (Cernusco sul Naviglio), Grecja (Katerini), oraz Malta o czym oczywiście wszyscy zostaną poinformowani w stosownym czasie. Projekt „Kadra nauczycielska ZSTIO w poszukiwaniu nowych rozwiązań edukacyjnych” realizowany jest przy wsparciu Komisji Europejskiej w ramach programu Erasmus+.

Autor: AK
Zdjęcia: arch ZSTiO

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.