Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
11 grudnia 2018, Waldemar, Damazy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Piersi zagrają w Bytomiu

Piersi zagrają w Bytomiu Data publikacji: 23 sierpnia 2016Na wielki charytatywny koncert, podczas którego wystąpi m.in. gwiazda polskiej sceny muzycznej, zespół Piersi, mogą już rezerwować czas nie tylko mieszkańcy Stroszka, ale każdy, kto lubi pomagać i dobrze się bawić. Impreza, z której dochód przeznaczony zostanie na pomoc Łukaszowi i Bartkowi Jaszczurom, zaplanowano na sobotę, 3 września w Stroszku.

Bracia, 18 - letni Łukasz i 13 – letni Bartosz mieszkają w Górnikach. Są dotknięci bardzo rzadką chorobą genetyczną, której nie udało się zdiagnozować. Wymagają stałej opieki oraz kosztownej rehabilitacji.

Tego dnia od 12.00 do 22.00 okolice skrzyżowania ul. Strzelców Bytomskich i ul. Sikorskiego (naprzeciw stadionu) zamienią się tętniące życiem miejsce, pełnym atrakcji dla uczestników w każdym wieku. Obok aukcji charytatywnych, akcji zbierania nakrętek oraz zbiórki pieniężnej, zinteresowani będą mogli skorzystać m.in. z porad dietetyka oraz dowiedzieć się jak ważna jest profilaktyka badań.

Wśród atrakcji dla najmłodszych znajdą się dmuchańce, miasteczko rowerowe oraz wesołe miasteczko. O 16.00 na scenie pojawi się zespół Piersi, a po nim na publiczność czekają występy Kasi Grzesiek, Kabaretu Moherowe Berety oraz Kahani Dance Group. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Rebelianci.

Organizatorem imprezy jest Gala Perfekcyjne Sp. z o.o.

Zobacz plakat

Autor: AK
Zdjęcia: www.zespolpiersi.pl

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.