Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
15 października 2018, Jadwigi, Teresy, Brunona

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Rekreacja nad Bytomką? Już wkrótce będzie to możliwe!

To jedna z największych inwestycji sportowo – rekreacyjnych w naszym mieście w ostatnich latach. Za ponad 24 mln zł zrekultywowany zostanie blisko 30 ha obszar terenów poprzemysłowych w pobliżu rzeki Bytomki, na granicy Szombierek i Łagiewnik. Prace wchodzą już w decydującą fazę, a ich planowane zakończenie to maj 2019 roku.

Bytom zmienia się na lepsze. To widać!

Spadek bezrobocia, nowi inwestorzy tworzący miejsca pracy, wielomilionowe inwestycje miejskie z rewitalizacją miasta na czele, a także programy dla seniorów, poprawa bezpieczeństwa oraz walka o czysty Bytom. To tylko niektóre działania, jakie w ostatnich latach realizowane są w naszym mieście.

Ponad 41 mln zł dofinansowania na rewitalizację Bobrka

Bardzo się cieszę, że kolejny projekt w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji otrzymał dofinansowanie. Dowodzi to, że proces rewitalizacji Bytomia nie jest zagrożony, a przygotowane przez nas wnioski są dobre – mówi prezydent Bytomia, Damian Bartyla.

800 nowych mieszkań powstanie w Bytomiu

Budowę ponad 800 nowych mieszkań w Bytomiu zapowiedział podczas konferencji prasowej prezydent Damian Bartyla.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Szkody górnicze - wnioski o dokonanie napraw

Przekazujemy informacje pomocne przy ubieganiu się o naprawę szkód górniczych.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Pieniądze do ręki im nie pomogą

Pieniądze do ręki im nie pomogą Data publikacji: 17 sierpnia 2016Nie dawaj gotówki osobom żebrzącym – apelują organizatorzy akcji „Pomagaj roztropnie”. Już w najbliższy piątek, 19 sierpnia o 10.00 na ul. Dworcowej rozpocznie się wielki happening, podczas którego organizatorzy postarają się uzmysłowić przechodniom, że dawanie gotówki nie jest dla osób żebrzących pomocą, bo ci wydają ją przede wszystkim na alkohol.

W Bytomiu, na ul. Dworcowej problem żebrzących jest największy. Podczas happeningu będziemy przekonywać, że lepiej wspomóc ewentualną wpłatą organizacje pozarządowe, które pomagają ludziom cierpiącym na chorobę alkoholową – mówi Grzegorz Baranowski, dyrektor Domu Pomocy Społecznej dla Dorosłych.

O 10.00 na ul. Dworcowej rozpoczną się występy lokalnych artystów, będą prelekcje na temat choroby alkoholowej, a także prezentacje różnych form profesjonalnego wspierania osób potrzebujących.

Akcja informacyjna potrwa do końca września. W tym czasie wolontariusze postarają się dotrzeć z informacją do jak największej liczby osób. Na mieście pojawią się banery, ulotki i plakaty z apelem, by nie dawać pieniędzy, a także wykazem organizacji pozarządowych, w których pracują terapeuci uzależnień i streetrworkerzy.

W kampanię zaangażują się również właściciele sklepów i lokali gastronomicznych, dla których osoby natarczywie domagające się pieniędzy od ich klientów także są problemem.


Autor: Iwona Wronka
Zdjęcia: tvn24.pl

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.