Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 lipca 2018, Aneta, Bogdan, Aleksy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wakacyjne warsztaty dla dzieci

Wakacyjne warsztaty już od poniedziałku, 25 czerwca! Zapraszamy młodych filmowców, sportowców, muzyków, kuglarzy, malarzy, ekologów i konstruktorów latawców do Becekobusa, który znów wyruszy na ulice Bytomia. Sprawdzajcie rozkład jazdy i zapisujcie się na zajęcia. Dobra zabawa gwarantowana!

Miłośnicy militariów zjechali do Bytomia

Ziemia drżąca pod kołami wojskowych pojazdów. Ryk silników i huk wystrzałów. Już po raz czternasty miłośnicy militariów z całego kraju przyjechali do naszego miasta, by zaprezentować bytomskiej publiczności swoją kolekcję uzbrojenia.

Walczymy z mafią śmieciową

Nasze postulaty to nie tylko puste słowa na papierze. To konkretne propozycje, których wprowadzenie w krótkim czasie pozwoli rozwiązać problem nielegalnego składowania odpadów – mówił prezydent Damian Bartyla podczas dzisiejszej /12 czerwca/ konferencji prasowej.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Pieniądze do ręki im nie pomogą

Pieniądze do ręki im nie pomogą Data publikacji: 17 sierpnia 2016Nie dawaj gotówki osobom żebrzącym – apelują organizatorzy akcji „Pomagaj roztropnie”. Już w najbliższy piątek, 19 sierpnia o 10.00 na ul. Dworcowej rozpocznie się wielki happening, podczas którego organizatorzy postarają się uzmysłowić przechodniom, że dawanie gotówki nie jest dla osób żebrzących pomocą, bo ci wydają ją przede wszystkim na alkohol.

W Bytomiu, na ul. Dworcowej problem żebrzących jest największy. Podczas happeningu będziemy przekonywać, że lepiej wspomóc ewentualną wpłatą organizacje pozarządowe, które pomagają ludziom cierpiącym na chorobę alkoholową – mówi Grzegorz Baranowski, dyrektor Domu Pomocy Społecznej dla Dorosłych.

O 10.00 na ul. Dworcowej rozpoczną się występy lokalnych artystów, będą prelekcje na temat choroby alkoholowej, a także prezentacje różnych form profesjonalnego wspierania osób potrzebujących.

Akcja informacyjna potrwa do końca września. W tym czasie wolontariusze postarają się dotrzeć z informacją do jak największej liczby osób. Na mieście pojawią się banery, ulotki i plakaty z apelem, by nie dawać pieniędzy, a także wykazem organizacji pozarządowych, w których pracują terapeuci uzależnień i streetrworkerzy.

W kampanię zaangażują się również właściciele sklepów i lokali gastronomicznych, dla których osoby natarczywie domagające się pieniędzy od ich klientów także są problemem.


Autor: Iwona Wronka
Zdjęcia: tvn24.pl

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.