Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
22 stycznia 2018, Anastazy, Wincenty, Wiktor

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Metropolia - od 1 stycznia wspólne bilety i większa elastyczność podróżowania

Wspólne bilety jednorazowe oraz darmowe przejazdy dla dzieci i młodzieży do 16 lat. To dwie najważniejsze zmiany, integrujące taryfy KZK GOP, MZK Tychy i MZKP Tarnowskie Góry, które weszły w życie 1 stycznia 2018 roku.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Pieniądze do ręki im nie pomogą

Pieniądze do ręki im nie pomogą Data publikacji: 17 sierpnia 2016Nie dawaj gotówki osobom żebrzącym – apelują organizatorzy akcji „Pomagaj roztropnie”. Już w najbliższy piątek, 19 sierpnia o 10.00 na ul. Dworcowej rozpocznie się wielki happening, podczas którego organizatorzy postarają się uzmysłowić przechodniom, że dawanie gotówki nie jest dla osób żebrzących pomocą, bo ci wydają ją przede wszystkim na alkohol.

W Bytomiu, na ul. Dworcowej problem żebrzących jest największy. Podczas happeningu będziemy przekonywać, że lepiej wspomóc ewentualną wpłatą organizacje pozarządowe, które pomagają ludziom cierpiącym na chorobę alkoholową – mówi Grzegorz Baranowski, dyrektor Domu Pomocy Społecznej dla Dorosłych.

O 10.00 na ul. Dworcowej rozpoczną się występy lokalnych artystów, będą prelekcje na temat choroby alkoholowej, a także prezentacje różnych form profesjonalnego wspierania osób potrzebujących.

Akcja informacyjna potrwa do końca września. W tym czasie wolontariusze postarają się dotrzeć z informacją do jak największej liczby osób. Na mieście pojawią się banery, ulotki i plakaty z apelem, by nie dawać pieniędzy, a także wykazem organizacji pozarządowych, w których pracują terapeuci uzależnień i streetrworkerzy.

W kampanię zaangażują się również właściciele sklepów i lokali gastronomicznych, dla których osoby natarczywie domagające się pieniędzy od ich klientów także są problemem.


Autor: iwo
Zdjęcia: tvn24.pl

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.