Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 kwietnia 2018, Agnieszka, Teodor, Czeslaw

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Uwaga pasażerowie! Zmiany w kursowaniu linii tramwajowych nr 6 i 19

Od soboty, 21 kwietnia w związku z modernizacją przejazdu drogowo – tramwajowego w Chorzowie /ul. Katowicka/ nie będą kursowały do Katowic linie tramwajowe nr 6 i 19. Utrudnienia komunikacyjne potrwają do czwartku, 26 kwietnia /do godziny 4:00/.

Nowe oblicze Rozbarku

Życzenia rozbarczan stają się faktem. Będą mieli w swojej dzielnicy rynek, place zabaw i promenadę, a ruch samochodowy na niektórych ulicach będzie ograniczony.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


EC Szombierki wróci na kulturalną mapę regionu

Elektociepłownia Szombierki znajdująca się na Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego przejdzie długo wyczekiwany remont. Przywrócona zostanie także obiektowi funkcja kulturalna.

Utrudnienia drogowe na ul. Wrocławskiej

Kierowcy korzystający na co dzień z ul. Wrocławskiej będą musieli przygotować się na utrudnienia drogowe. Od 21 marca /od godzin porannych/ na ul. Wrocławskiej /odcinek od ul. Reja do ul. Konstytucji/ będzie prowadzony, w związku z występującymi szkodami górniczymi, remont wiaduktu drogowego.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Pieniądze do ręki im nie pomogą

Pieniądze do ręki im nie pomogą Data publikacji: 17 sierpnia 2016Nie dawaj gotówki osobom żebrzącym – apelują organizatorzy akcji „Pomagaj roztropnie”. Już w najbliższy piątek, 19 sierpnia o 10.00 na ul. Dworcowej rozpocznie się wielki happening, podczas którego organizatorzy postarają się uzmysłowić przechodniom, że dawanie gotówki nie jest dla osób żebrzących pomocą, bo ci wydają ją przede wszystkim na alkohol.

W Bytomiu, na ul. Dworcowej problem żebrzących jest największy. Podczas happeningu będziemy przekonywać, że lepiej wspomóc ewentualną wpłatą organizacje pozarządowe, które pomagają ludziom cierpiącym na chorobę alkoholową – mówi Grzegorz Baranowski, dyrektor Domu Pomocy Społecznej dla Dorosłych.

O 10.00 na ul. Dworcowej rozpoczną się występy lokalnych artystów, będą prelekcje na temat choroby alkoholowej, a także prezentacje różnych form profesjonalnego wspierania osób potrzebujących.

Akcja informacyjna potrwa do końca września. W tym czasie wolontariusze postarają się dotrzeć z informacją do jak największej liczby osób. Na mieście pojawią się banery, ulotki i plakaty z apelem, by nie dawać pieniędzy, a także wykazem organizacji pozarządowych, w których pracują terapeuci uzależnień i streetrworkerzy.

W kampanię zaangażują się również właściciele sklepów i lokali gastronomicznych, dla których osoby natarczywie domagające się pieniędzy od ich klientów także są problemem.


Autor: Iwona Wronka
Zdjęcia: tvn24.pl

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.