Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 czerwca 2018, Gerwazy, Protazy, Julianna

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Miłośnicy militariów zjechali do Bytomia

Ziemia drżąca pod kołami wojskowych pojazdów. Ryk silników i huk wystrzałów. Już po raz czternasty miłośnicy militariów z całego kraju przyjechali do naszego miasta, by zaprezentować bytomskiej publiczności swoją kolekcję uzbrojenia.

Walczymy z mafią śmieciową

Nasze postulaty to nie tylko puste słowa na papierze. To konkretne propozycje, których wprowadzenie w krótkim czasie pozwoli rozwiązać problem nielegalnego składowania odpadów – mówił prezydent Damian Bartyla podczas dzisiejszej /12 czerwca/ konferencji prasowej.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Gwiazdy zjadą do Bytomia!

Na te kilka dni wypełnionych muzyką z niecierpliwością czekają miłośnicy dobrej zabawy z Bytomia i okolic. Znamy już nazwiska gwiazd, które wystąpią 21-24 czerwca podczas tegorocznych Dni Bytomia.

Bytom apeluje do premiera Morawieckiego w sprawie odpadów

Prawie 300 podpisów w trzy godziny. Bytomianie poparli dziś (10 maja) apel Damiana Bartyli, prezydenta Bytomia do premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie zmiany przepisów Ustawy o odpadach i licznie podpisywali się pod petycją.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Pielgrzymi z Niemiec, Brazylii i Panamy zwiedzali Bytom

Pielgrzymi z Niemiec, Brazylii i Panamy zwiedzali Bytom Data publikacji: 22 lipca 2016W Bytomiu, podobnie jak w innych śląskim miastach trwają Dni w Diecezji, czyli modlitewne spotkania młodych katolików, którzy w poniedziałek /25 lipca/ ruszą do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży. Oczekiwanie na spotkanie z papieżem, wypełniają wycieczki po Bytomiu i atrakcjach turystycznych w sąsiednich miastach.

Do Bytomia przybyli już wszyscy zarejestrowani pielgrzymi. Wczoraj /21 lipca/ 80- osobowa grupa pielgrzymów z Niemiec, Brazylii i Panamy zwiedziła najpiękniejsze zakątki Bytomia. Nasi goście mieszkają u bytomskich rodzin, gdzie z bliska mogą poznać polską kulturą. Przygotowaliśmy także szereg atrakcji, które przybliżą im np. historię naszego regionu – mówi Magdalena Bosek z Referatu Współpracy z Zagranicą UM.

W programie pobytu znalazło się m.in. zwiedzanie zabytkowego gmachu Sądu Rejonowego oraz bytomskich świątyń: Najświętszej Maryi Panny, Św. Trójcy oraz Św. Małgorzaty. Dużą atrakcją okazała się też przejażdżka tramwajem 38 oraz wąskotorówką, którą dotarli do Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach.

Dla Brazylijczyków i Panamczyków spacer ulicami Bytomia, był dużą atrakcją. Z zachwytem mówili o bytomskiej architekturze, tak innej od ich rodzimej. Co ciekawe, zaskoczona była też młodzież z Recklinghausen, która dowiedziała się np. że Bytom zasłynął nie tylko z wydobycia węgla, ale i srebra – mówi Magdalena Bosek.

Jutro /sobota, 23 lipca/ dla naszych gości przygotowano Dzień Sportu na Torkaciku przy ul. Tarnogórskiej oraz zwiedzanie Opery Śląskiej z przewodnikiem.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: arch. PTTK

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.