Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 lutego 2018, Leon, Ludmila, Eustachy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Rusza kolejna edycja Nagrody Gospodarczej Prezydenta Bytomia

Prezydent Bytomia i Bytomska Rada Biznesu zapraszają bytomskich przedsiębiorców do udziału w konkursie na Firmę Roku i Mikrofirmę Roku.

10 mln na przebudowy bytomskich dróg

Projekty inwestycyjne z Metropolitalnego Funduszu Solidarności otrzymają dofinansowanie. Wśród miast, które skorzystają ze wsparcia jest także Bytom. Decyzję w sprawie przyznania dotacji podjęto 16 lutego podczas Zgromadzenia Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii (GZM).

Utrudnienia drogowe na ul. Katowickiej

Od 1 lutego w związku z przebudową wodociągu w ul. Katowickiej wprowadzona została tymczasowa zmiana organizacji ruchu.

Szukamy policjanta z powołania

Jeśli spotkałeś policjanta, którego zaangażowanie i profesjonalizm pomogły ci w trudnej sytuacji, zgłoś go do konkursu „Policjant z powołania”. Ruszyła właśnie kolejna edycja konkursu nad którym patronat objęli: Komendant Miejski Policji w Bytomiu inspektor Karol Fajer i prezydent Bytomia Damian Bartyla.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Odnowę rozpoczynamy od Rozbarku i Żabich Dołów

Trzy projekty na prawie 28 mln zł. Bytom startuje m.in. z realizacją projektów w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji. Rewitalizacji Żabich Dołów i odnowie Rozbarku poświęcona została dzisiejsza /26 stycznia/ konferencja prasowa w Biurze Promocji Bytomia.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Pielgrzymi z Niemiec, Brazylii i Panamy zwiedzali Bytom

Pielgrzymi z Niemiec, Brazylii i Panamy zwiedzali Bytom Data publikacji: 22 lipca 2016W Bytomiu, podobnie jak w innych śląskim miastach trwają Dni w Diecezji, czyli modlitewne spotkania młodych katolików, którzy w poniedziałek /25 lipca/ ruszą do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży. Oczekiwanie na spotkanie z papieżem, wypełniają wycieczki po Bytomiu i atrakcjach turystycznych w sąsiednich miastach.

Do Bytomia przybyli już wszyscy zarejestrowani pielgrzymi. Wczoraj /21 lipca/ 80- osobowa grupa pielgrzymów z Niemiec, Brazylii i Panamy zwiedziła najpiękniejsze zakątki Bytomia. Nasi goście mieszkają u bytomskich rodzin, gdzie z bliska mogą poznać polską kulturą. Przygotowaliśmy także szereg atrakcji, które przybliżą im np. historię naszego regionu – mówi Magdalena Bosek z Referatu Współpracy z Zagranicą UM.

W programie pobytu znalazło się m.in. zwiedzanie zabytkowego gmachu Sądu Rejonowego oraz bytomskich świątyń: Najświętszej Maryi Panny, Św. Trójcy oraz Św. Małgorzaty. Dużą atrakcją okazała się też przejażdżka tramwajem 38 oraz wąskotorówką, którą dotarli do Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach.

Dla Brazylijczyków i Panamczyków spacer ulicami Bytomia, był dużą atrakcją. Z zachwytem mówili o bytomskiej architekturze, tak innej od ich rodzimej. Co ciekawe, zaskoczona była też młodzież z Recklinghausen, która dowiedziała się np. że Bytom zasłynął nie tylko z wydobycia węgla, ale i srebra – mówi Magdalena Bosek.

Jutro /sobota, 23 lipca/ dla naszych gości przygotowano Dzień Sportu na Torkaciku przy ul. Tarnogórskiej oraz zwiedzanie Opery Śląskiej z przewodnikiem.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: arch. PTTK

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.