Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
11 grudnia 2018, Waldemar, Damazy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wigilia ze świątecznym barszczem

Pieką się już pierniki, powstają świąteczne ozdoby, które będzie można zakupić na bożonarodzeniowym stoisku, a młodzi wykonawcy biorą udział w próbach do jasełek. To przygotowania Bytomskiej Wigilii, która odbędzie się w czwartek, 20 grudnia przy ul. Dworcowej 7.

Prezydent Mariusz Wołosz upublicznia wystąpienia pokontrolne NIK

W trosce o przejrzystość administracji, upubliczniamy wystąpienia pokontrolne, jakie sporządziła NIK po kontroli „Wybranych aspektów funkcjonowania Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego Sp. z o.o.”.  – powiedział podczas dzisiejszej /6 grudnia/ konferencji prasowej, prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

Uwaga mieszkańcy! W wigilię, 24 grudnia Urząd Miejski w Bytomiu będzie nieczynny

W wigilię, 24 grudnia Urząd Miejski w Bytomiu /ul. Parkowa 2 i ul. Smolenia 35/ oraz Urząd Stanu Cywilnego /ul. Olejniczaka 22/ będą nieczynne.

Bytomskie projekty rekomendowane do ZIT

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 4, Ochotnicza Straż Pożarna w Suchej Górze, Szkoła Podstawowa Specjalna nr 2 – które ubiegają się o dofinansowanie na termomodernizację budynków – zostały wybrane do rekomendacji w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Rozbark - budowa promenady wchodzi w decydujący etap

Widać już pierwsze efekty prac, jakie realizowane są na Rozbarku. To właśnie tam w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji MZZiGK w Bytomiu realizuje inwestycję wartą około 12 mln zł. Jednym z jej elementów jest budowa promenady po dawnej kolei wąskotorowej, która ma połączyć ul. Pszczyńską z ul. Alojzjanów.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Pielgrzymi z Niemiec, Brazylii i Panamy zwiedzali Bytom

Pielgrzymi z Niemiec, Brazylii i Panamy zwiedzali Bytom Data publikacji: 22 lipca 2016W Bytomiu, podobnie jak w innych śląskim miastach trwają Dni w Diecezji, czyli modlitewne spotkania młodych katolików, którzy w poniedziałek /25 lipca/ ruszą do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży. Oczekiwanie na spotkanie z papieżem, wypełniają wycieczki po Bytomiu i atrakcjach turystycznych w sąsiednich miastach.

Do Bytomia przybyli już wszyscy zarejestrowani pielgrzymi. Wczoraj /21 lipca/ 80- osobowa grupa pielgrzymów z Niemiec, Brazylii i Panamy zwiedziła najpiękniejsze zakątki Bytomia. Nasi goście mieszkają u bytomskich rodzin, gdzie z bliska mogą poznać polską kulturą. Przygotowaliśmy także szereg atrakcji, które przybliżą im np. historię naszego regionu – mówi Magdalena Bosek z Referatu Współpracy z Zagranicą UM.

W programie pobytu znalazło się m.in. zwiedzanie zabytkowego gmachu Sądu Rejonowego oraz bytomskich świątyń: Najświętszej Maryi Panny, Św. Trójcy oraz Św. Małgorzaty. Dużą atrakcją okazała się też przejażdżka tramwajem 38 oraz wąskotorówką, którą dotarli do Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach.

Dla Brazylijczyków i Panamczyków spacer ulicami Bytomia, był dużą atrakcją. Z zachwytem mówili o bytomskiej architekturze, tak innej od ich rodzimej. Co ciekawe, zaskoczona była też młodzież z Recklinghausen, która dowiedziała się np. że Bytom zasłynął nie tylko z wydobycia węgla, ale i srebra – mówi Magdalena Bosek.

Jutro /sobota, 23 lipca/ dla naszych gości przygotowano Dzień Sportu na Torkaciku przy ul. Tarnogórskiej oraz zwiedzanie Opery Śląskiej z przewodnikiem.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: arch. PTTK

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.