Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 września 2018, Konstancja, January

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Gratka dla miłośników tramwajów

Wystawa taboru tramwajowego, nauka jazdy tramwajem z instruktorem, pokaz podnoszenia wagonu tramwajowego, występy artystyczne oraz możliwość zwiedzania zajezdni. To tylko nieliczne atrakcje, jakie czekają na wszystkich 22 września z okazji 50-lecia zajezdni tramwajowej w Bytomiu – Stroszku.

800 nowych mieszkań powstanie w Bytomiu

Budowę ponad 800 nowych mieszkań w Bytomiu zapowiedział podczas konferencji prasowej prezydent Damian Bartyla.

Szkody górnicze - wnioski o dokonanie napraw

Przekazujemy informacje pomocne przy ubieganiu się o naprawę szkód górniczych.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Walczymy z mafią śmieciową

Nasze postulaty to nie tylko puste słowa na papierze. To konkretne propozycje, których wprowadzenie w krótkim czasie pozwoli rozwiązać problem nielegalnego składowania odpadów – mówił prezydent Damian Bartyla podczas dzisiejszej /12 czerwca/ konferencji prasowej.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Pielgrzymi z Niemiec, Brazylii i Panamy zwiedzali Bytom

Pielgrzymi z Niemiec, Brazylii i Panamy zwiedzali Bytom Data publikacji: 22 lipca 2016W Bytomiu, podobnie jak w innych śląskim miastach trwają Dni w Diecezji, czyli modlitewne spotkania młodych katolików, którzy w poniedziałek /25 lipca/ ruszą do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży. Oczekiwanie na spotkanie z papieżem, wypełniają wycieczki po Bytomiu i atrakcjach turystycznych w sąsiednich miastach.

Do Bytomia przybyli już wszyscy zarejestrowani pielgrzymi. Wczoraj /21 lipca/ 80- osobowa grupa pielgrzymów z Niemiec, Brazylii i Panamy zwiedziła najpiękniejsze zakątki Bytomia. Nasi goście mieszkają u bytomskich rodzin, gdzie z bliska mogą poznać polską kulturą. Przygotowaliśmy także szereg atrakcji, które przybliżą im np. historię naszego regionu – mówi Magdalena Bosek z Referatu Współpracy z Zagranicą UM.

W programie pobytu znalazło się m.in. zwiedzanie zabytkowego gmachu Sądu Rejonowego oraz bytomskich świątyń: Najświętszej Maryi Panny, Św. Trójcy oraz Św. Małgorzaty. Dużą atrakcją okazała się też przejażdżka tramwajem 38 oraz wąskotorówką, którą dotarli do Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach.

Dla Brazylijczyków i Panamczyków spacer ulicami Bytomia, był dużą atrakcją. Z zachwytem mówili o bytomskiej architekturze, tak innej od ich rodzimej. Co ciekawe, zaskoczona była też młodzież z Recklinghausen, która dowiedziała się np. że Bytom zasłynął nie tylko z wydobycia węgla, ale i srebra – mówi Magdalena Bosek.

Jutro /sobota, 23 lipca/ dla naszych gości przygotowano Dzień Sportu na Torkaciku przy ul. Tarnogórskiej oraz zwiedzanie Opery Śląskiej z przewodnikiem.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: arch. PTTK

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.