Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
10 grudnia 2018, Julia, Judyta, Daniel

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Uczą, bawią, reprezentują nas w Polsce i za granicą

Część z bytomian już dobrze ich zna, ponieważ z dumą prezentują nasz herb miejski na arenach, piknikach i spotkaniach z mieszkańcami. Bytomskim rycerzom ze Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej Leo Corde nie brak waleczności, która przekłada się na wyniki.

Podziemny schron w Bytomiu - Miechowicach

 

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Artykuły Historyczne - Tomasz Sanecki


Stowarzyszenie Pro Fortalicium

Główną działalnością organizacji "Pro Fortalicium" jest ratowanie obiektów fortecznych, wydawanie publikacji, organizacja imprez masowych, lekcji historii i grup rekonstrukcji historycznej.

Cyfrowa Biblioteka Architektury

Cyfrowa Biblioteka Bytomskiej Architektury to największa internetowa baza wiedzy o bytomskiej architekturze powstałej przed 1945 rokiem.

Fundacja Historii Kobiet im. Marii Renardowej

Fundacja Historii Kobiet im. Marii Renardowej rozpoczęła swoją działalność 1 stycznia 2012 roku. Celem Fundacji jest działalność naukowa, oświatowa, edukacyjna i kulturalna.

Galeria Motoryzacji i Techniki

Zabytkowe samochody to namacalna historia zamknięta w metalowej konstrukcji. Nie jest nowością, że to właśnie Bytom od lat dostarcza wrażeń miłośnikom pojazdów zabytkowych. Zobacz więcej

Paweł Zagrodnik

Paweł Zagrodnik Data publikacji: 9 grudnia 2013Mieszkam w Radzionkowie, ale całe moje życie związane jest z Bytomiem. O tym, jak ważne jest dla mnie to miasto świadczy chociażby fakt, że zawsze wracając ze zgrupowania do domu mówię, że jadę do Bytomia.

W Bytomiu trenuję od 5 roku życia. Choć może zabrzmi to górnolotnie judo to całe moje życie, bez judo nie byłbym sobą. Nie pamiętam momentu, kiedy powiedziałem sobie: „będę najlepszym na świecie dżudoką”. Dążenie do doskonałości, setki godzin spędzone na treningach i wreszcie rezultaty na krajowych i zagranicznych matach.

Zwycięstwa są największą motywacją, ale naukę trzeba też czerpać z porażek. Przegranej na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie nie traktowałem i nie traktuję w kategorii klęski. Wręcz przeciwnie, jestem dumny z tej walki, i choć odczuwam duży niedosyt tarkuję ją jako sukces. Udział w olimpiadzie spowodował przełom w moim myśleniu o sporcie.

Tu nie ma rzeczy pewnych. Czasem zwykłe zrządzenie losu przesądza o wyniku rozgrywki. Ale trzeba walczyć i mierzyć wysoko. Bytom powinien więcej inwestować w infrastrukturę sportową i miejsca, gdzie można aktywnie spędzać czas. Warto angażować młodych w sportowe inicjatywy, bo to duży, niewyczerpany potencjał.

Paweł Zagrodnik – dżudoka trenujący w barwach Czarnych Bytom, olimpijczyk, wielokrotny medalista mistrzostw Polski, brązowy medalista Mistrzostw Europy w Judo 2012.Autor: KM

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.