Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 września 2018, Tekla, Boguslaw

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Lubisz ekstremalne biegi? Zapraszamy do Bytomia

Tym razem przed dwa dni /6 i 7 października/ biegacze będą zmagać się z ekstremalną trasą w Dolomitach Sportowej Dolinie, w trakcie której będą musieli pokonać zasieki, ściankę ruchomą, drabinkę poziomą, mokradła, tunel i wiele innych niespodzianek. Zapraszamy na kolejny bytomski Ekstremalny Bieg Harpagana.

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Paula Kania zagra na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro

Paula Kania zagra na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro Data publikacji: 1 sierpnia 2016Reprezentantka Górnika Bytom, jedna z najlepszych tenisistek w Polsce – Paula Kania wystąpi na igrzyskach olimpijskich w Rio. To wielki sukces naszej zawodniczki, która zagra w deblu razem z Klaudią Jans-Ignacik.

Paula Kania początkowo znalazła się na tzw. liście oczekujących. Rezygnacje wielu wyżej klasyfikowanych tenisistek spowodowały, że zawodniczka Górnika Bytom otrzymała szansę występu na najważniejszej imprezie sportowej. Razem z Klaudią Jans-Ignacik będzie reprezentowała nasz kraj w deblu. Dla Kani to ogromny sukces, tym bardziej, że będzie drugą osobą z Górnika Bytom, która wystąpi na igrzyskach olimpijskich (po Katarzynie Teodorowicz).

Tym samym olimpijska kadra tenisowa Polski będzie liczyć siedem osób. Prócz Linette, Jans-Ignacik i Kani w Rio de Janeiro zagrają jeszcze Agnieszka Radwańska, Jerzy Janowicz, Łukasz Kubot i Marcin Matkowski.

Turniej tenisowy igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro będzie rozgrywany na twardej nawierzchni w dniach 6-14 sierpnia. Losowanie drabinek odbędzie się 4 sierpnia.

Przypomnijmy, że drugą zawodniczką z Bytomia, która wystąpi na igrzyskach olimpijskich będzie reprezentantka Czarnych Bytom – Arleta Podolak.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Górnik Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.