Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
15 grudnia 2018, Nina, Celina, Walerian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Paula Kania zagra na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro

Paula Kania zagra na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro Data publikacji: 1 sierpnia 2016Reprezentantka Górnika Bytom, jedna z najlepszych tenisistek w Polsce – Paula Kania wystąpi na igrzyskach olimpijskich w Rio. To wielki sukces naszej zawodniczki, która zagra w deblu razem z Klaudią Jans-Ignacik.

Paula Kania początkowo znalazła się na tzw. liście oczekujących. Rezygnacje wielu wyżej klasyfikowanych tenisistek spowodowały, że zawodniczka Górnika Bytom otrzymała szansę występu na najważniejszej imprezie sportowej. Razem z Klaudią Jans-Ignacik będzie reprezentowała nasz kraj w deblu. Dla Kani to ogromny sukces, tym bardziej, że będzie drugą osobą z Górnika Bytom, która wystąpi na igrzyskach olimpijskich (po Katarzynie Teodorowicz).

Tym samym olimpijska kadra tenisowa Polski będzie liczyć siedem osób. Prócz Linette, Jans-Ignacik i Kani w Rio de Janeiro zagrają jeszcze Agnieszka Radwańska, Jerzy Janowicz, Łukasz Kubot i Marcin Matkowski.

Turniej tenisowy igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro będzie rozgrywany na twardej nawierzchni w dniach 6-14 sierpnia. Losowanie drabinek odbędzie się 4 sierpnia.

Przypomnijmy, że drugą zawodniczką z Bytomia, która wystąpi na igrzyskach olimpijskich będzie reprezentantka Czarnych Bytom – Arleta Podolak.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Górnik Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.