Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
25 lutego 2018, Wiktor, Cezary, Zygfryd

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Podziemny schron w Bytomiu - Miechowicach

 

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Artykuły Historyczne - Tomasz Sanecki


Stowarzyszenie Pro Fortalicium

Główną działalnością organizacji "Pro Fortalicium" jest ratowanie obiektów fortecznych, wydawanie publikacji, organizacja imprez masowych, lekcji historii i grup rekonstrukcji historycznej.

Cyfrowa Biblioteka Architektury

Cyfrowa Biblioteka Bytomskiej Architektury to największa internetowa baza wiedzy o bytomskiej architekturze powstałej przed 1945 rokiem.

Fundacja Historii Kobiet im. Marii Renardowej

Fundacja Historii Kobiet im. Marii Renardowej rozpoczęła swoją działalność 1 stycznia 2012 roku. Celem Fundacji jest działalność naukowa, oświatowa, edukacyjna i kulturalna.

Galeria Motoryzacji i Techniki

Zabytkowe samochody to namacalna historia zamknięta w metalowej konstrukcji. Nie jest nowością, że to właśnie Bytom od lat dostarcza wrażeń miłośnikom pojazdów zabytkowych. Zobacz więcej

Forum bytomski.pl Historia Miasta i Zabytki

Forum poświęcone w całości historii miasta Bytom i jego zabytkom. Zapraszamy do dyskusji!

9 grudnia 2013

Park Miejski im. Franciszka Kachla

Założony w 1870 r. jako park krajobrazowo-rekreacyjny. Był głównym terenem wypoczynkowym Bytomia. W jego wschodniej części znajdowała się niegdyś Łaźnia Miejska, w jej miejscu postawiono w 1930 r. istniejący do dziś funkcjonalistyczny Zakład Kąpielowy zaprojektowany przez C. Schmidta.

ZOBACZ WIĘCEJ
9 grudnia 2013

Park Ludowy w Miechowicach

Miechowicki park ludowy był dawnym przypałacowym ogrodem leśnym, który rozciągał się wokół zamku Tiele-Wincklerów.

ZOBACZ WIĘCEJ
9 grudnia 2013

Park Fazaniec

Założony w połowie XIX wieku przez hrabiego Hansa Ulricha Schaffgotscha jako park prywatny. Rozciąga się między Szombierkami, Bobrkiem i Orzegowem i zajmuje 18,1 ha.

ZOBACZ WIĘCEJ

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.