Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
01 maja 2016, Józef, Jeremiasz, Filip - Swieto Pracy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Miłośnicy tajemnic Bytomia zwiedzali podziemny tunel

Podziemia Bytomia kryją niejedną zagadkę i tajemnicę. Miłośników sekretów naszego miasta nie brakuje, co udowodnili dzisiaj /30 kwietnia/ bytomianie, których prawie 200 wzięło udział w zwiedzaniu podziemnego tunelu łączące IV LO z komisariatem Policji przy ul. Rostka.

Powstańczy tramwaj zawitał do Bytomia

Jeśli chcesz poznać historię III powstania śląskiego możesz to zrobić w... powstańczym tramwaju, który od piątku, 29 kwietnia kursuje po Aglomeracji Śląsko – Zagłębiowskiej. Wczoraj przed południem specjalny tramwaj zawitał do Bytomia na Plac Sikorskiego.

Historyczne rocznice przed nami. Uczcijmy je razem!

Uchwalenie Konstytucji 3 Maja jest jednym z najważniejszych wydarzeń historycznych w dziejach Polski. Innym, nie mniej ważnym, był wybuch z 2 na 3 maja III powstania śląskiego, które przyczyniło się do powrotu Górnego Śląska do macierzy. Zapraszamy wszystkich bytomian do wspólnego uczczenia historycznych rocznic.

Artykuły Historyczne - Tomasz Sanecki


Stowarzyszenie Pro Fortalicium

Główną działalnością organizacji "Pro Fortalicium" jest ratowanie obiektów fortecznych, wydawanie publikacji, organizacja imprez masowych, lekcji historii i grup rekonstrukcji historycznej.

Cyfrowa Biblioteka Architektury

Cyfrowa Biblioteka Bytomskiej Architektury to największa internetowa baza wiedzy o bytomskiej architekturze powstałej przed 1945 rokiem.

Fundacja Historii Kobiet im. Marii Renardowej

Fundacja Historii Kobiet im. Marii Renardowej rozpoczęła swoją działalność 1 stycznia 2012 roku. Celem Fundacji jest działalność naukowa, oświatowa, edukacyjna i kulturalna.

Galeria Motoryzacji i Techniki

Zabytkowe samochody to namacalna historia zamknięta w metalowej konstrukcji. Nie jest nowością, że to właśnie Bytom od lat dostarcza wrażeń miłośnikom pojazdów zabytkowych. Zobacz więcej

Park Miejski im. Franciszka Kachla

Data publikacji: 9 grudnia 20131377694313.jpgW głębi parku stoi gmach Urzędu Miejskiego, dawna siedziba Sądu Cywilnego. Niegdyś na terenie parku znajdowały się: małe ZOO (dziś teren kawiarenki "Pod Misiami") i drewniany kościół pw. Św. Wawrzyńca (spłonął w 1982 r.). Park zamyka od północnego zachodu zespół malowniczych stawów.

Autor: Tomasz Sanecki

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.