Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
22 października 2017, Halki, Filipa, Przybyslawa

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Trwają inwestycje drogowe w ramach Budżetu Obywatelskiego

Ponad 1 mln zł kosztują inwestycje drogowe, które w ramach Budżetu Obywatelskiego 2016 realizuje MZDiM. Trzy z nich już zostały zrealizowane, zaś pozostałe mają zostać oddane do użytku w październiku i listopadzie. Najważniejsze to: przebudowa ul. Fałata, budowa parkingu przy ul. Modrzewiowej oraz przy ul. Reptowskiej 53-57.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Rodzina na zakręcie. Kampania przeciw przemocy

Bytom rozpoczął drugą odsłonę projektu „Drogowskaz dla rodzin” dotyczącego przeciwdziałaniu przemocy wobec dzieci. Tym razem duży nacisk położony jest na budowanie relacji pomiędzy opiekunami w rodzinach.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Park Miejski coraz piękniejszy

Park Miejski coraz piękniejszy Data publikacji: 22 maja 2017Ogród Bytomski i Góra Miłości. To nowe atrakcje, które czekają na mieszkańców Bytomia w Parku Miejskim im. Franciszka Kachla. Otwarcie już w najbliższy piątek, 26 maja o 11.00.

Ogród Bytomski utworzono na terenie Parku Miejskiego i zaplecza Miejskiego Zarządu Zieleni i Gospodarki Komunalnej, przy ul. Tarnogórskiej 1a. Ogród jest niejako uzupełnieniem istniejącego od 2015 roku Miniarboretum, a oba tereny oddzielone są od siebie jedynie wąską drogą. Od piątku, 26 maja odwiedzający ogród będą mogli podziwiać nasadzenia roślin dobranych z uwagi na wytwarzane przez rośliny kwiaty w kolorach żółtym i niebieskim, które są barwami Bytomia.

Główną atrakcją Ogrodu Bytomskiego są jednak postacie bytomskich legend, rozmieszczone na całym terenie. Odwiedzający ogród będą mogli nie tylko wysłuchać bytomskich legend w śląskiej gwarze i posłuchać tradycyjnej śląskiej muzyki, ale też skosztować śląskich smakołyków.

Z kolei Góra Miłości znajdująca się w Parku Miejskim jest sztucznym wzniesieniem na bazie hałdy galmanowej, stworzonym w okresie końca XIX i początku XX wieku, elementem kompozycyjnym charakterystycznym dla romantycznych parków krajobrazowych.

III Etap przebudowy Góry Miłości zakończył przywracanie dawnego wyglądu tego miejsca – mówi Krystyna Ostrowska, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Zieleni i Gospodarki Komunalnej w Bytomiu. Szczególnie korzystny wpływ na wygląd Góry Miłości i uzyskanie zamierzonego efektu ma budowa altany z okrągłym siedziskiem po środku oraz zamontowanie dużej kamiennej donicy, w której posadzono sosnę – gatunek charakterystyczny dla krajobrazu górskiego – dodaje Krystyna Ostrowska. Ponadto wijące się wokół góry ścieżki, z zamontowanymi ławkami w specjalnie do tego celu przygotowanych miejscach, ułatwiają dostęp na szczyt góry, a całość uzupełniają rośliny, których gatunki tworzą kolorystykę w stylu ogrodu górskiego.

Szczegóły programu na załączonym plakacie

Zapraszamy na uroczyste otwarcie 26 maja o 11.00 do Ogrodu Bytomskiego przy ul. Tarnogórskiej 1A.
plakat-otwarcie_26-05-2017_net.jpg

Autor: Tomasz Sanecki

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.