Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 marca 2018, Józef, Bogdan, Marek

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Uwaga! Zmiana siedziby Biura Terenowego ZUS w Bytomiu

Ważna zmiana dla klientów bytomskiego Biura Terenowego ZUS. Od 1 kwietnia nowa siedziba biura będzie znajdowała się w budynku przy ul. Karola Miarki 8. Dotychczasowa placówka mieszcząca się w budynku przy ul. Sądowej 8 zakończy działalność 31 marca.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Tu Metropolia - przyjdź, posłuchaj, zabierz głos

Na kolejną otwartą debatę z cyklu „Tu Metropolia”, poświęconą tematyce metropolitalnej, zapraszamy w środę, 14 marca, do Bytomia. Cykl spotkań organizowany jest przez Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię.

Bytom płaci za pomysły!

10 tysięcy złotych za pomysł! Tyle płaci Bytom osobom kreatywnym, które mają receptę na bolączki miasta w obszarze społecznym. Wystarczy dobra idea i jej uzasadnienie - resztą, czyli realizacją pomysłu zajmie się już ktoś inny.

Rusza kolejna edycja Nagrody Gospodarczej Prezydenta Bytomia

Prezydent Bytomia i Bytomska Rada Biznesu zapraszają bytomskich przedsiębiorców do udziału w konkursie na Firmę Roku i Mikrofirmę Roku.

W Bytomiu przebudują drogi za prawie 14 mln

Jeszcze w tym roku przebudowane zostaną ul. Katowicka, Frenzla, skrzyżowanie ul. Wrocławskiej i Reja oraz Aleja Jana Pawła II. W sumie na realizację tych inwestycji miasto wyda prawie 14 mln zł, z czego aż 10 mln pochodzi z Metropolitalnego Funduszu Solidarności. Pierwsze przetargi ruszą już w marcu.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Park Miejski coraz piękniejszy

Park Miejski coraz piękniejszy Data publikacji: 22 maja 2017Ogród Bytomski i Góra Miłości. To nowe atrakcje, które czekają na mieszkańców Bytomia w Parku Miejskim im. Franciszka Kachla. Otwarcie już w najbliższy piątek, 26 maja o 11.00.

Ogród Bytomski utworzono na terenie Parku Miejskiego i zaplecza Miejskiego Zarządu Zieleni i Gospodarki Komunalnej, przy ul. Tarnogórskiej 1a. Ogród jest niejako uzupełnieniem istniejącego od 2015 roku Miniarboretum, a oba tereny oddzielone są od siebie jedynie wąską drogą. Od piątku, 26 maja odwiedzający ogród będą mogli podziwiać nasadzenia roślin dobranych z uwagi na wytwarzane przez rośliny kwiaty w kolorach żółtym i niebieskim, które są barwami Bytomia.

Główną atrakcją Ogrodu Bytomskiego są jednak postacie bytomskich legend, rozmieszczone na całym terenie. Odwiedzający ogród będą mogli nie tylko wysłuchać bytomskich legend w śląskiej gwarze i posłuchać tradycyjnej śląskiej muzyki, ale też skosztować śląskich smakołyków.

Z kolei Góra Miłości znajdująca się w Parku Miejskim jest sztucznym wzniesieniem na bazie hałdy galmanowej, stworzonym w okresie końca XIX i początku XX wieku, elementem kompozycyjnym charakterystycznym dla romantycznych parków krajobrazowych.

III Etap przebudowy Góry Miłości zakończył przywracanie dawnego wyglądu tego miejsca – mówi Krystyna Ostrowska, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Zieleni i Gospodarki Komunalnej w Bytomiu. Szczególnie korzystny wpływ na wygląd Góry Miłości i uzyskanie zamierzonego efektu ma budowa altany z okrągłym siedziskiem po środku oraz zamontowanie dużej kamiennej donicy, w której posadzono sosnę – gatunek charakterystyczny dla krajobrazu górskiego – dodaje Krystyna Ostrowska. Ponadto wijące się wokół góry ścieżki, z zamontowanymi ławkami w specjalnie do tego celu przygotowanych miejscach, ułatwiają dostęp na szczyt góry, a całość uzupełniają rośliny, których gatunki tworzą kolorystykę w stylu ogrodu górskiego.

Szczegóły programu na załączonym plakacie

Zapraszamy na uroczyste otwarcie 26 maja o 11.00 do Ogrodu Bytomskiego przy ul. Tarnogórskiej 1A.
plakat-otwarcie_26-05-2017_net.jpg

Autor: Tomasz Sanecki

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.