Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 lipca 2018, Aneta, Bogdan, Aleksy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wakacyjne warsztaty dla dzieci

Wakacyjne warsztaty już od poniedziałku, 25 czerwca! Zapraszamy młodych filmowców, sportowców, muzyków, kuglarzy, malarzy, ekologów i konstruktorów latawców do Becekobusa, który znów wyruszy na ulice Bytomia. Sprawdzajcie rozkład jazdy i zapisujcie się na zajęcia. Dobra zabawa gwarantowana!

Miłośnicy militariów zjechali do Bytomia

Ziemia drżąca pod kołami wojskowych pojazdów. Ryk silników i huk wystrzałów. Już po raz czternasty miłośnicy militariów z całego kraju przyjechali do naszego miasta, by zaprezentować bytomskiej publiczności swoją kolekcję uzbrojenia.

Walczymy z mafią śmieciową

Nasze postulaty to nie tylko puste słowa na papierze. To konkretne propozycje, których wprowadzenie w krótkim czasie pozwoli rozwiązać problem nielegalnego składowania odpadów – mówił prezydent Damian Bartyla podczas dzisiejszej /12 czerwca/ konferencji prasowej.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Park Miejski coraz piękniejszy

Park Miejski coraz piękniejszy Data publikacji: 22 maja 2017Ogród Bytomski i Góra Miłości. To nowe atrakcje, które czekają na mieszkańców Bytomia w Parku Miejskim im. Franciszka Kachla. Otwarcie już w najbliższy piątek, 26 maja o 11.00.

Ogród Bytomski utworzono na terenie Parku Miejskiego i zaplecza Miejskiego Zarządu Zieleni i Gospodarki Komunalnej, przy ul. Tarnogórskiej 1a. Ogród jest niejako uzupełnieniem istniejącego od 2015 roku Miniarboretum, a oba tereny oddzielone są od siebie jedynie wąską drogą. Od piątku, 26 maja odwiedzający ogród będą mogli podziwiać nasadzenia roślin dobranych z uwagi na wytwarzane przez rośliny kwiaty w kolorach żółtym i niebieskim, które są barwami Bytomia.

Główną atrakcją Ogrodu Bytomskiego są jednak postacie bytomskich legend, rozmieszczone na całym terenie. Odwiedzający ogród będą mogli nie tylko wysłuchać bytomskich legend w śląskiej gwarze i posłuchać tradycyjnej śląskiej muzyki, ale też skosztować śląskich smakołyków.

Z kolei Góra Miłości znajdująca się w Parku Miejskim jest sztucznym wzniesieniem na bazie hałdy galmanowej, stworzonym w okresie końca XIX i początku XX wieku, elementem kompozycyjnym charakterystycznym dla romantycznych parków krajobrazowych.

III Etap przebudowy Góry Miłości zakończył przywracanie dawnego wyglądu tego miejsca – mówi Krystyna Ostrowska, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Zieleni i Gospodarki Komunalnej w Bytomiu. Szczególnie korzystny wpływ na wygląd Góry Miłości i uzyskanie zamierzonego efektu ma budowa altany z okrągłym siedziskiem po środku oraz zamontowanie dużej kamiennej donicy, w której posadzono sosnę – gatunek charakterystyczny dla krajobrazu górskiego – dodaje Krystyna Ostrowska. Ponadto wijące się wokół góry ścieżki, z zamontowanymi ławkami w specjalnie do tego celu przygotowanych miejscach, ułatwiają dostęp na szczyt góry, a całość uzupełniają rośliny, których gatunki tworzą kolorystykę w stylu ogrodu górskiego.

Szczegóły programu na załączonym plakacie

Zapraszamy na uroczyste otwarcie 26 maja o 11.00 do Ogrodu Bytomskiego przy ul. Tarnogórskiej 1A.
plakat-otwarcie_26-05-2017_net.jpg

Autor: Tomasz Sanecki

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.