Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
24 lutego 2018, Maciej, Bogusz, Modest

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Od 1 marca nowe zasady segregacji śmieci

Od 1 marca zacznie funkcjonować nowy system segregacji śmieci. Najważniejszą zmianą jest to, że mieszkańcy Bytomia będą segregować odpady na 5 frakcji.

Bytom z natury zielony

„Bytom. Z natury zielony” – tak nazywa się  fanpage na Facebooku poświęcony zielonej stronie miasta. Tu miłośnicy ekologii mogą dzielić się uwagami na temat przyrody i dowiedzieć się, gdzie warto spędzić wolny czas.

Park Amendy w Łagiewnikach

Park Amendy w Łagiewnikach Data publikacji: 16 stycznia 2014Park ma  powierzchnie 4,2 ha i leży na granicy trzech miast - Bytomia, Świętochłowic i Chorzowa. Założony  został w 1938 roku według projektu architekta B. Burskiego. Przed wojną ogród jordanowski i zieleniec pokryty był trawą dla bezpieczeństwa dzieci. W latach pięćdziesiątych po przyłączeniu Łagiewnik do Bytomia park został odnowiony.

Urozmaicona dendroflora obejmuje przede wszystkim różne odmiany klonów i topól. Na terenie parku występuje także lipa drobno i szerokolistna, robinia akacjowa, kasztanowiec biały, grab zwyczajny, buk zwyczajny, brzoza brodawkowata.

W mniejszych ilościach występują gatunki iglaste, reprezentowane przez jodłę pospolitą, cisa pospolitego czy tuje. Z grupy gatunków krzewiastych spotykamy jaśminowca bezwonnego, kolcowója pospolitego czy kruszynę pospolitą.

Autor: AK
Zdjęcia: T. Zakrzewski

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.