Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
16 grudnia 2018, Albina, Zdzislaw

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Pamięci wybitnego sportowca

Pamięci wybitnego sportowca Data publikacji: 27 lutego 2018Był wychowankiem Silesii Miechowice. Zagrał kilkadziesiąt spotkań w ekstraklasie w barwach Szombierek Bytom, a następnie był trenerem grup młodzieżowych. Mowa o Andrzeju Motyce, który zmarł tragicznie w 2011 roku. W sobotę, 3 marca w Hali na Skarpie po raz czwarty zostanie rozegrany turniej piłkarski upamiętniający bytomskiego sportowca.

Memoriał pamięci Andrzeja Motyki to nie tylko rozgrywki piłkarskie, ale także świetna zabawa. Zawody o 9.00 rozpoczną się turniejem piłkarskim, w którym wezmą udział zespoły: GKS Katowice, Orła Miedary, Gwarka Tarnowskie Góry, Silesii Miechowice, Ruchu Chorzów i Szombierek Bytom. Podczas turnieju rozegrany zostanie również mecz towarzyski oldbojów Szombierek Bytom.

Sobotni turniej to szansa na przypomnienie postaci Andrzeja Motyki, wspaniałego sportowca, który swoje życie poświęcił piłce nożnej. Swoją przygodę rozpoczął w wieku 7 lat w Silesii Miechowice. Z juniorami Górnika Zabrze zdobył w 1989 roku Mistrzostwo Polski. Później na wiele lat związał się z Szombierkami Bytom, w którego barwach rozegrał 29 spotkań w ekstraklasie. Po odejściu z zespołu Zielonych kontynuował karierę piłkarską między innym w: Polonii Łaziska Górne, Aluminium Konin czy niemieckim TSV Emmelshausen. Cały czas pozostawał jednak związany z Szombierkami Bytom jako trener grup młodzieżowych. Andrzej Motyka zmarł po ciężkiej chorobie w 2011 roku, mając zaledwie 40 lat.

Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Liga Kobiet Nieobojętnych oraz Szkoła Podstawowa nr 44 im. UNICEF w Bytomiu. zapraszamy w sobotę, 3 marca do Hali na Skarpę w Bytomiu – Szombierkach /ul. Frycza – Modrzewskiego 5a/. Początek o godz. 9.00.

IV Turniej Pamięci Andrzeja Motyki został dofinansowany przez gminę Bytom.
program Memoriał.jpg

Autor: Tomasz Sanecki

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.