Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 stycznia 2019, Marta, Henryk, Mariusz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Plenerowe lodowisko otwarte

Dobra informacja dla miłośników jazdy na łyżwach. Plenerowe lodowisko na pl. Sobieskiego jest już otwarte. Godzina na tafli kosztuje tylko 3 zł.

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Pamiątkowy puchar dla Bytomia

Pamiątkowy puchar dla Bytomia Data publikacji: 10 listopada 2017Tarnowskie Góry, Bielsko – Biała i  Zabrze zostały tegorocznymi laureatami konkursu na „Najpiękniejsze Miasto 74. Tour de Pologne”. Przypomnijmy, że w 2016 roku tytuł ten w kategorii „Premia” wywalczył Bytom otrzymując okazały Puchar Przechodni. Wczoraj trafił on do Bielska – Białej, zaś nasze miasto otrzymało pamiątkowy puchar, który wręczany był laureatom ubiegłorocznej edycji konkursu.

Uroczysta konferencja prasowa podsumowująca konkurs na „Najpiękniejsze Miasto 74. Tour de Pologne” odbyła się w Biznes Klubie Areny Zabrze. Ta idea zaczyna się naprawdę pięknie rozwijać. Czuć, że pomysł na konkurs się przyjął, a za rok może być jeszcze ciekawiej. Najbardziej cieszę się jednak z tego, że poprzez taki konkurs ta nasza kolarska rodzina jest jeszcze bliżej siebie. Całe lata mogliśmy tylko zazdrościć Włochom czy Francuzom takich imprez, a teraz mamy to u siebie. Coś pięknego i ważnego. Podziękowałem wszystkim za to, bo bez partnerów w postaci miast, samorządów, sponsorów, mediów i kibiców, nie byłoby mowy o sukcesie – mówił podczas uroczystości Czesław Lang, organizator Tour de Pologne.

W czwartkowej uroczystości nasze miasto reprezentowali Robert Dederko, zastępca prezydenta Bytomia oraz Roman Badura, który był jednym z pomysłodawców, aby trasa śląskiego etapu przebiegała przez Bytom.

Puchar przechodni, który przez ostatni rok był ozdobą holu Urzędu Miejskiego przy ul. Parkowej 2, trafił do kolejnego laureata konkursu w kategorii „Premia” – Bielska – Białej. Wśród nagrodzonych miast były również Zabrze – zwycięzca w kategorii „Najpiękniejsze miasto mety” oraz Tarnowskie Góry – zwycięzca w kategorii „Najpiękniejsze miasto startowe”. Organizatorzy Tour de Pologne zapowiedzili również 75. edycję imprezy, która potrwa od 4 do 10 sierpnia 2018 roku.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Mirosław Szostak

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.