Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 października 2018, Lucyny, Malgorzaty, Wiktora

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Pamiątkowy puchar dla Bytomia

Pamiątkowy puchar dla Bytomia Data publikacji: 10 listopada 2017Tarnowskie Góry, Bielsko – Biała i  Zabrze zostały tegorocznymi laureatami konkursu na „Najpiękniejsze Miasto 74. Tour de Pologne”. Przypomnijmy, że w 2016 roku tytuł ten w kategorii „Premia” wywalczył Bytom otrzymując okazały Puchar Przechodni. Wczoraj trafił on do Bielska – Białej, zaś nasze miasto otrzymało pamiątkowy puchar, który wręczany był laureatom ubiegłorocznej edycji konkursu.

Uroczysta konferencja prasowa podsumowująca konkurs na „Najpiękniejsze Miasto 74. Tour de Pologne” odbyła się w Biznes Klubie Areny Zabrze. Ta idea zaczyna się naprawdę pięknie rozwijać. Czuć, że pomysł na konkurs się przyjął, a za rok może być jeszcze ciekawiej. Najbardziej cieszę się jednak z tego, że poprzez taki konkurs ta nasza kolarska rodzina jest jeszcze bliżej siebie. Całe lata mogliśmy tylko zazdrościć Włochom czy Francuzom takich imprez, a teraz mamy to u siebie. Coś pięknego i ważnego. Podziękowałem wszystkim za to, bo bez partnerów w postaci miast, samorządów, sponsorów, mediów i kibiców, nie byłoby mowy o sukcesie – mówił podczas uroczystości Czesław Lang, organizator Tour de Pologne.

W czwartkowej uroczystości nasze miasto reprezentowali Robert Dederko, zastępca prezydenta Bytomia oraz Roman Badura, który był jednym z pomysłodawców, aby trasa śląskiego etapu przebiegała przez Bytom.

Puchar przechodni, który przez ostatni rok był ozdobą holu Urzędu Miejskiego przy ul. Parkowej 2, trafił do kolejnego laureata konkursu w kategorii „Premia” – Bielska – Białej. Wśród nagrodzonych miast były również Zabrze – zwycięzca w kategorii „Najpiękniejsze miasto mety” oraz Tarnowskie Góry – zwycięzca w kategorii „Najpiękniejsze miasto startowe”. Organizatorzy Tour de Pologne zapowiedzili również 75. edycję imprezy, która potrwa od 4 do 10 sierpnia 2018 roku.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Mirosław Szostak

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.