Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 stycznia 2019, Marian, Jan, Antoni

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Żałoba narodowa po śmierci prezydenta Pawła Adamowicza

Pogrzeb prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza odbędzie się w sobotę, 19 stycznia. Zgodnie z decyzją Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej od piątku, 18 stycznia od godziny 17.00, do soboty, 19 stycznia do godziny 19.00 w kraju będzie obowiązywać żałoba narodowa.

Bytomianie uczcili pamięć Pawła Adamowicza

Minutą ciszy bytomianie uczcili dzisiaj, 15 stycznia pamięć zmarłego wczoraj Pawła Adamowicza. Wielu mieszkańców w milczeniu zapaliło znicze i modliło się za prezydenta Gdańska. Przypomnijmy, że w niedzielę, 13 stycznia doszło do brutalnego ataku na Pawła Adamowicza, w wyniku którego kilkanaście godzin później zmarł.

Rekordowy finał w Bytomiu

W minioną niedzielę, już po raz 27. Bytom i cała Polska, pokazali, że warto pomagać. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w tym roku w naszym mieście obfitował w wiele atrakcji.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Otwarcie stacji dializ w "Jedynce"

Otwarcie stacji dializ w "Jedynce" Data publikacji: 8 listopada 2018Nowoczesną stację dializ oraz poradnię nefrologiczną firmy Nefrolux otwarto wczoraj /7 listopada/ w siedzibie Szpitala Specjalistycznego nr 1 przy ul. Żeromskiego 7. To dobra informacja dla pacjentów z chorobami nerek, którzy mogą już korzystać z bezpłatnej, kompleksowej opieki obejmującej profilaktykę, diagnostykę oraz leczenie.

Stacja Dializ Nefrolux dysponująca siedmioma stanowiskami wyposażonymi w nowoczesne aparaty do hemodializy, mieści się w zmodernizowanych pomieszczeniach Szpitala Specjalistycznego nr 1. To tam w komfortowych i nowoczesnych salach prowadzone są zabiegi dializoterapii, które przeprowadzi wysoko wykwalifikowany personel lekarski i pielęgniarki z wieloletnim doświadczeniem.

We wczorajszym otwarciu stacji wzięli udział m.in. Konsultant Wojewódzki prof. dr hab. n. med. Andrzej Więcek, wiceprezydent Bytomia Bożena Mientus oraz dyrekcja bytomskiego szpitala na czele z Andrzejem Tomczykiem. Stacja Dializ w Bytomiu należy do firmy Nefrolux, która jako jedyna w naszym regionie firma specjalizująca się w dializoterapii dysponuje dodatkowo własnym zapleczem szpitalnym.

Firma posiada Oddziały Nefrologii w Siemianowicach Śląskich, Dąbrowie Górniczej i Jaworznie oraz Oddział Intensywnej Terapii. Wykonywane są także zabiegi chirurgiczne wytworzenia przetok tętniczo-żylnych i cewników naczyniowych, niezbędnych do przeprowadzenia dializ.

Obecnie Nefrolux łącznie ma pod opieką 544 pacjentów z przewlekłą niewydolnością nerek z całego województwa śląskiego i okolic. Głównym atutem Nefroluxu jest wysoka jakość świadczeń, kompleksowość, jak również zorientowanie na dobro pacjentów oraz indywidualne podejście do każdego z nich.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.