Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 listopada 2018, Elzbieta, Seweryn, Pawel

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Rozbark - budowa promenady wchodzi w decydujący etap

Widać już pierwsze efekty prac, jakie realizowane są na Rozbarku. To właśnie tam w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji MZZiGK w Bytomiu realizuje inwestycję wartą około 12 mln zł. Jednym z jej elementów jest budowa promenady po dawnej kolei wąskotorowej, która ma połączyć ul. Pszczyńską z ul. Alojzjanów.

Żurawie na Łużyckiej. Trwa budowa nowej strażnicy

Symboliczne wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę nowej strażnicy oraz ceremonia podpisania aktu erekcyjnego przypieczętowały dziś /13 listopada/ realizację ogromnej i wyczekiwanej nie tylko przez bytomskich strażaków inwestycji przy ul. Łużyckiej.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Otwarcie stacji dializ w "Jedynce"

Otwarcie stacji dializ w "Jedynce" Data publikacji: 8 listopada 2018Nowoczesną stację dializ oraz poradnię nefrologiczną firmy Nefrolux otwarto wczoraj /7 listopada/ w siedzibie Szpitala Specjalistycznego nr 1 przy ul. Żeromskiego 7. To dobra informacja dla pacjentów z chorobami nerek, którzy mogą już korzystać z bezpłatnej, kompleksowej opieki obejmującej profilaktykę, diagnostykę oraz leczenie.

Stacja Dializ Nefrolux dysponująca siedmioma stanowiskami wyposażonymi w nowoczesne aparaty do hemodializy, mieści się w zmodernizowanych pomieszczeniach Szpitala Specjalistycznego nr 1. To tam w komfortowych i nowoczesnych salach prowadzone są zabiegi dializoterapii, które przeprowadzi wysoko wykwalifikowany personel lekarski i pielęgniarki z wieloletnim doświadczeniem.

We wczorajszym otwarciu stacji wzięli udział m.in. Konsultant Wojewódzki prof. dr hab. n. med. Andrzej Więcek, wiceprezydent Bytomia Bożena Mientus oraz dyrekcja bytomskiego szpitala na czele z Andrzejem Tomczykiem. Stacja Dializ w Bytomiu należy do firmy Nefrolux, która jako jedyna w naszym regionie firma specjalizująca się w dializoterapii dysponuje dodatkowo własnym zapleczem szpitalnym.

Firma posiada Oddziały Nefrologii w Siemianowicach Śląskich, Dąbrowie Górniczej i Jaworznie oraz Oddział Intensywnej Terapii. Wykonywane są także zabiegi chirurgiczne wytworzenia przetok tętniczo-żylnych i cewników naczyniowych, niezbędnych do przeprowadzenia dializ.

Obecnie Nefrolux łącznie ma pod opieką 544 pacjentów z przewlekłą niewydolnością nerek z całego województwa śląskiego i okolic. Głównym atutem Nefroluxu jest wysoka jakość świadczeń, kompleksowość, jak również zorientowanie na dobro pacjentów oraz indywidualne podejście do każdego z nich.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.