Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 grudnia 2018, Dariusz, Urban, Gabriela

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Uczą, bawią, reprezentują nas w Polsce i za granicą

Część z bytomian już dobrze ich zna, ponieważ z dumą prezentują nasz herb miejski na arenach, piknikach i spotkaniach z mieszkańcami. Bytomskim rycerzom ze Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej Leo Corde nie brak waleczności, która przekłada się na wyniki.

Podziemny schron w Bytomiu - Miechowicach

 

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Artykuły Historyczne - Tomasz Sanecki


Stowarzyszenie Pro Fortalicium

Główną działalnością organizacji "Pro Fortalicium" jest ratowanie obiektów fortecznych, wydawanie publikacji, organizacja imprez masowych, lekcji historii i grup rekonstrukcji historycznej.

Cyfrowa Biblioteka Architektury

Cyfrowa Biblioteka Bytomskiej Architektury to największa internetowa baza wiedzy o bytomskiej architekturze powstałej przed 1945 rokiem.

Fundacja Historii Kobiet im. Marii Renardowej

Fundacja Historii Kobiet im. Marii Renardowej rozpoczęła swoją działalność 1 stycznia 2012 roku. Celem Fundacji jest działalność naukowa, oświatowa, edukacyjna i kulturalna.

Galeria Motoryzacji i Techniki

Zabytkowe samochody to namacalna historia zamknięta w metalowej konstrukcji. Nie jest nowością, że to właśnie Bytom od lat dostarcza wrażeń miłośnikom pojazdów zabytkowych. Zobacz więcej

Ostry

Ostry Data publikacji: 9 grudnia 2013Życie jest walką. Cały czas walczymy z przeciwnościami losu. Kiedy patrzę na Bytom też mam wrażenie, że trwa tu walka.

Chciałbym postrzegać Bytom jako centrum sztuki i sportu. Na razie jest jak jest. A jak jest, każdy widzi. Wszystko rozbija się o pieniądze. Artystom z Bytomia trudno przebić się na rynek muzyczny, a tym, którym się udaje, uciekają z tego miasta. No to po co w ogóle tworzyć? Rap to muzyka, w której nie idzie się na kompromis wytwórni fonograficznych, a ludzie w tych czasach nie kupują płyt. Żeby trafić do nowych słuchaczy, trzeba zaistnieć w mediach, media nie grają czegoś, czego nie znają, koło się zamyka. Na szczęście są ludzie, którzy nie żyją na wzór plastikowych mediów, mają swoje zdanie i chcą żyć prawdziwie, słuchać o prawdziwych problemach i rozwiązywać je. Ludzie, którzy maja cos do powiedzenia i których warto słuchać, póki jeszcze chcą mówić. Tacy ludzie przychodzą na koncerty Bezimiennych. I dla tych ludzi warto płynąć pod prąd. Życie to walka. Walka ma to do siebie, że można ją wygrać.

Ostry – raper, członek bytomskiego zespołu Bezimienni.

Autor: KM

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.