Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 marca 2018, Gertruda, Patryk, Zbigniew

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Uwaga! Zmiana siedziby Biura Terenowego ZUS w Bytomiu

Ważna zmiana dla klientów bytomskiego Biura Terenowego ZUS. Od 1 kwietnia nowa siedziba biura będzie znajdowała się w budynku przy ul. Karola Miarki 8. Dotychczasowa placówka mieszcząca się w budynku przy ul. Sądowej 8 zakończy działalność 31 marca.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Tu Metropolia - przyjdź, posłuchaj, zabierz głos

Na kolejną otwartą debatę z cyklu „Tu Metropolia”, poświęconą tematyce metropolitalnej, zapraszamy w środę, 14 marca, do Bytomia. Cykl spotkań organizowany jest przez Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię.

Bytom płaci za pomysły!

10 tysięcy złotych za pomysł! Tyle płaci Bytom osobom kreatywnym, które mają receptę na bolączki miasta w obszarze społecznym. Wystarczy dobra idea i jej uzasadnienie - resztą, czyli realizacją pomysłu zajmie się już ktoś inny.

Rusza kolejna edycja Nagrody Gospodarczej Prezydenta Bytomia

Prezydent Bytomia i Bytomska Rada Biznesu zapraszają bytomskich przedsiębiorców do udziału w konkursie na Firmę Roku i Mikrofirmę Roku.

W Bytomiu przebudują drogi za prawie 14 mln

Jeszcze w tym roku przebudowane zostaną ul. Katowicka, Frenzla, skrzyżowanie ul. Wrocławskiej i Reja oraz Aleja Jana Pawła II. W sumie na realizację tych inwestycji miasto wyda prawie 14 mln zł, z czego aż 10 mln pochodzi z Metropolitalnego Funduszu Solidarności. Pierwsze przetargi ruszą już w marcu.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

OSP Górniki świętuje

OSP Górniki świętuje Data publikacji: 7 października 2017Kosztował wraz ze sprzętem 750 tys. zł. Ma napęd 4x4, moc silnika 280 KM, a także zbiornik wodny o pojemności 3 tysięcy litrów. Mowa oczywiście o nowym wozie strażackim, który dzisiaj, 7 października przekazano Ochotniczej Straży Pożarnej w Bytomiu – Górnikach.

Ogromnie się cieszę, że miasto mogło pomóc Wam przekazując środki finansowe na zakup nowego wozu strażackiego. Dzięki inwestycjom w taki sprzęt nie tylko polepszamy komfort pracy naszych strażaków, ale przede wszystkim zwiększamy bezpieczeństwo mieszkańców miasta – mówił podczas dzisiejszej uroczystości w Górnikach Damian Bartyla, prezydent Bytomia.

Samochód ratowniczo gaśniczy IVECO EUROCARGO ML150E28W z napędem 4x4 o mocy silnika 280 KM wyposażony jest w zbiornik wody o pojemności 3000 litrów i autopompę o wydajności 2960. Samochód posiada oświetlenie pola pracy LED, jak również nowy sprzęt hydrauliczny do ratownictwa technicznego "Lukas".

Dzięki zaangażowaniu wielu osób udało się zebrać potrzebne środki i wyposażyć Waszą jednostkę w ten nowoczesny wóz, który będzie służył Wam w codziennej pracy
. Warto dodać, że to pierwszy nowy wóz strażacki przekazany Ochotniczej Straży Pożarnej w Bytomiu – powiedział Andrzej Pilot, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Nowy wóz strażacki wykonała i dostarczyła do Górnik firma MOTO – TRUCK z Kielc. Ponadto zamontowała w pojeździe wyciągarkę elektryczną 8 tonową i belkę z halogenami na kwotę 10 tysięcy zł. W 93-letniej historii Ochotniczej Straży Pożarnej w Bytomiu - Górnikach jest to pierwszy fabrycznie nowy samochód ratowniczo-gaśniczy.

Środki finansowe na zakup nowego wozu strażackiego oprócz gminy Bytom, która przekazała 450 tysięcy zł, wyłożyły również: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej /150 tysięcy zł/ oraz Zarząd Wojewódzki Związku Ochotniczych Straży Pożarnych, który również przekazał 150 tysięcy zł.

Warto dodać, że Ochotnicza Straż Pożarna w Bytomiu – Górnikach w 2016 roku interweniowała 130 razy na terenie Bytomia, zaś w tym roku strażacy z Górnik wzięli udział już w 132 akcjach.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.