Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
22 października 2017, Halki, Filipa, Przybyslawa

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Trwają inwestycje drogowe w ramach Budżetu Obywatelskiego

Ponad 1 mln zł kosztują inwestycje drogowe, które w ramach Budżetu Obywatelskiego 2016 realizuje MZDiM. Trzy z nich już zostały zrealizowane, zaś pozostałe mają zostać oddane do użytku w październiku i listopadzie. Najważniejsze to: przebudowa ul. Fałata, budowa parkingu przy ul. Modrzewiowej oraz przy ul. Reptowskiej 53-57.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Rodzina na zakręcie. Kampania przeciw przemocy

Bytom rozpoczął drugą odsłonę projektu „Drogowskaz dla rodzin” dotyczącego przeciwdziałaniu przemocy wobec dzieci. Tym razem duży nacisk położony jest na budowanie relacji pomiędzy opiekunami w rodzinach.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

OSP Górniki świętuje

OSP Górniki świętuje Data publikacji: 7 października 2017Kosztował wraz ze sprzętem 750 tys. zł. Ma napęd 4x4, moc silnika 280 KM, a także zbiornik wodny o pojemności 3 tysięcy litrów. Mowa oczywiście o nowym wozie strażackim, który dzisiaj, 7 października przekazano Ochotniczej Straży Pożarnej w Bytomiu – Górnikach.

Ogromnie się cieszę, że miasto mogło pomóc Wam przekazując środki finansowe na zakup nowego wozu strażackiego. Dzięki inwestycjom w taki sprzęt nie tylko polepszamy komfort pracy naszych strażaków, ale przede wszystkim zwiększamy bezpieczeństwo mieszkańców miasta – mówił podczas dzisiejszej uroczystości w Górnikach Damian Bartyla, prezydent Bytomia.

Samochód ratowniczo gaśniczy IVECO EUROCARGO ML150E28W z napędem 4x4 o mocy silnika 280 KM wyposażony jest w zbiornik wody o pojemności 3000 litrów i autopompę o wydajności 2960. Samochód posiada oświetlenie pola pracy LED, jak również nowy sprzęt hydrauliczny do ratownictwa technicznego "Lukas".

Dzięki zaangażowaniu wielu osób udało się zebrać potrzebne środki i wyposażyć Waszą jednostkę w ten nowoczesny wóz, który będzie służył Wam w codziennej pracy
. Warto dodać, że to pierwszy nowy wóz strażacki przekazany Ochotniczej Straży Pożarnej w Bytomiu – powiedział Andrzej Pilot, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Nowy wóz strażacki wykonała i dostarczyła do Górnik firma MOTO – TRUCK z Kielc. Ponadto zamontowała w pojeździe wyciągarkę elektryczną 8 tonową i belkę z halogenami na kwotę 10 tysięcy zł. W 93-letniej historii Ochotniczej Straży Pożarnej w Bytomiu - Górnikach jest to pierwszy fabrycznie nowy samochód ratowniczo-gaśniczy.

Środki finansowe na zakup nowego wozu strażackiego oprócz gminy Bytom, która przekazała 450 tysięcy zł, wyłożyły również: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej /150 tysięcy zł/ oraz Zarząd Wojewódzki Związku Ochotniczych Straży Pożarnych, który również przekazał 150 tysięcy zł.

Warto dodać, że Ochotnicza Straż Pożarna w Bytomiu – Górnikach w 2016 roku interweniowała 130 razy na terenie Bytomia, zaś w tym roku strażacy z Górnik wzięli udział już w 132 akcjach.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.