Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 października 2018, Ireny, Kleopatry, Jana

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Opera dla najmłodszego widza

Opera dla najmłodszego widza Data publikacji: 3 listopada 2017Najpierw uczestniczyły w profesjonalnych warsztatach teatralnych, następnie gromadziły rekwizyty i rozmaite dekoracje. Mowa o dzieciach, które przygotowują się do premiery „Małego kominiarczyka. Zróbmy operę” Benjamina Brittena. Spektakl zaplanowano na środę, 7 listopada o 17.00 w Operze Śląskiej.

Nową produkcją bytomskiego teatru skierowaną do najmłodszych odbiorców, przygotowali młodzi realizatorzy – Zofia Dowjat (reżyseria), Grzegorz Brajner (kierownictwo muzyczne) i Dagmara Walkowicz-Goleśny (scenografia i kostiumy).

„Mały kominiarczyk”, to historia Sama, ubogiego chłopca, zmuszanego do ciężkiej i niebezpiecznej pracy kominiarza. Na jego los nie są jednak obojętni mieszkańcy jednej z kamienic. Realizowanie przez dzieci i młodzież przedstawienie będzie miało interaktywny charakter. Jak mówią twórcy, widzowie będą mogli wziąć udział w widowisku wykonując z artystami kilka utworów.

Przedstawienie dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury.

Autor: AK

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.