Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 stycznia 2019, Marian, Jan, Antoni

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Zaśpiewają dla Igorka

W świąteczno-noworocznym klimacie utrzymany będzie koncert charytatywny, który zaplanowano na 20 stycznia o 18.00 w kościele p.w. Trójcy Świętej przy ul. Kwietniewskiego 1 w Bytomiu.

Opera dla najmłodszego widza

Opera dla najmłodszego widza Data publikacji: 3 listopada 2017Najpierw uczestniczyły w profesjonalnych warsztatach teatralnych, następnie gromadziły rekwizyty i rozmaite dekoracje. Mowa o dzieciach, które przygotowują się do premiery „Małego kominiarczyka. Zróbmy operę” Benjamina Brittena. Spektakl zaplanowano na środę, 7 listopada o 17.00 w Operze Śląskiej.

Nową produkcją bytomskiego teatru skierowaną do najmłodszych odbiorców, przygotowali młodzi realizatorzy – Zofia Dowjat (reżyseria), Grzegorz Brajner (kierownictwo muzyczne) i Dagmara Walkowicz-Goleśny (scenografia i kostiumy).

„Mały kominiarczyk”, to historia Sama, ubogiego chłopca, zmuszanego do ciężkiej i niebezpiecznej pracy kominiarza. Na jego los nie są jednak obojętni mieszkańcy jednej z kamienic. Realizowanie przez dzieci i młodzież przedstawienie będzie miało interaktywny charakter. Jak mówią twórcy, widzowie będą mogli wziąć udział w widowisku wykonując z artystami kilka utworów.

Przedstawienie dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury.

Autor: AK

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.