Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 stycznia 2019, Marian, Jan, Antoni

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Pierwszy inwestor w KSSE

Pierwszy inwestor w KSSE Data publikacji: 20 marca 2017Opartą na najnowszych technologiach halę produkcyjno – magazynową wybuduje w Bytomiu Firma Epco Polska zajmująca się produkcją paneli do bram segmentowych. Zakład powstanie na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Gmina Bytom sprzedała działkę o powierzchni ponad 2 ha belgijskiej firmie za ponad 1,9 mln. zł. Na budowę nowej hali inwestor planuje przeznaczyć ponad 9 mln euro. Zakres inwestycji jest ogromny, bo mowa nie tylko o budowie hali produkcyjno-magazynowej wraz z częścią socjalną i biurową o łącznej pow. ok. 5500 m2, ale także o parkingach, drogach dojazdowych i urządzeniu zieleni.

Jak zaznaczą przedstawiciele firmy, obiekt zostanie wyposażony w nowoczesne, w pełni zautomatyzowane linie technologiczne do produkcji paneli do bram segmentowych, a wyprodukowane w Bytomiu towary trafiać będą na polski i skandynawski rynek.

Wybierając miejsce pod inwestycję, braliśmy pod uwagę kilka lokalizacji. O tym, że zdecydowaliśmy się zainwestować w Bytomiu przesądziły profesjonalizm i chęć działania władz miasta oraz dobrze przygotowane tereny inwestycyjne – mówił Tomasz Głowacki, przedstawiciel Epco Polska Sp. z o.o.

Przypomnijmy, że uzbrojenie terenu o powierzchni 21,3 ha po KWK Powstańców Śląskich w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, kosztowało ponad 21 mln zł. 5,5 mln zapewniło miasto, a reszta – 15,7 mln pochodziła z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO WSL na lata 2007-2013.

Tereny włączone do KSSE mają potencjał, ale oprócz tego posiadają to wszystko, czego potrzebują przedsiębiorcy, czyli dobrze skomunikowanej lokalizacji, dróg dojazdowych, sieci kanalizacyjnej, gazowej i energetycznej.

Cieszę się, że zaufała nam firma o ugruntowanej pozycji na rynku. Zawsze najtrudniej pozyskać tego pierwszego inwestora. Gorąco liczę na to, że za Epco ruszą kolejni przedsiębiorcy, którzy uwierzą, że Bytom jest dobrym miastem do lokowania biznesu – mówił Damian Bartyla, prezydent Bytomia, podczas konferencji prasowej z udziałem przedsiębiorców oraz przedstawiciela Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Inwestor złożył już wniosek o pozwolenie na budowę. Latem na terenie KSSE ruszą roboty budowlane. Jak zaznaczył inwestor, ruszy też nabór pracowników, którzy po rekrutacji będą musieli odbyć specjalistyczne szkolenie w Belgii. Cała inwestycja ma być zakończona do  do 2020 r.

Cały obszar kompleksu 14 KSSE w Bytomiu wynosi 16,96 ha (bez dróg dojazdowych). W grudniu 2016 r. obszar A1 o powierzchni 1,9 ha gmina Bytom zbyła na rzecz konsorcjum BARI Sp. z o.o. i KSSE S.A.

Dzisiejsza umowa obejmuje obszar C o powierzchni 2,29 ha. Do zagospodarowania pozostaje obszar o powierzchni 12,77 ha.
KSSE 1_1.jpgKSSE 2_2.jpg

 

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.