Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
24 lutego 2018, Maciej, Bogusz, Modest

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Pamiętajmy o Żołnierzach Wyklętych

Przez lata władze komunistyczne próbowały zatrzeć o nich pamięć. Choć byli bohaterami i walczyli o wolną i niepodległą Polskę w czasach reżimu komunistycznego, nie wolno było o nich nawet wspominać. Mowa o Żołnierzach Wyklętych. 1 marca w całym kraju uczcimy ich pamięć. Hołd oddadzą także bytomianie.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Opanowały strach

Opanowały strach Data publikacji: 12 maja 2017Zakończył się kurs samoobrony „Bądź przygotowana, obroń się sama”. Przez 5 tygodni ponad 60 pań spotykało się w Hali na Skarpie, aby poznać tajniki sztuki obronnej. Organizatorem kursu był Bytomski Sportowy Klub Taekwon-do „Sonso”.

Zajęcia prowadzone były przez wykwalifikowanych instruktorów tej sztuki walki, którzy posiadają I, II, III i IV stopień mistrzowski Dan. Ostatnie spotkanie poświęcone było pierwszej pomocy. Panie mogły przećwiczyć resuscytację oraz obsługę defibrylatora na fantomach.

Przeprowadzone szkolenie miało na celu wskazanie sytuacji zagrożenia i zachowania się w przypadku  bezpośredniego spotkania z napastnikiem. Główną kwestią było opanowanie strachu związanego z niebezpieczeństwem, ale przede wszystkim podjęcie reakcji odpowiedniej do poziomu zagrożenia – powiedział Krzysztof Kloska, jeden z instruktorów.

Kurs był bezpłatny. Widząc ogromne zainteresowanie kobiet samoobroną, organizatorzy zapowiedzieli przyszłoroczną, drugą edycję szkolenia.


Galeria zdjęć:Autor: Biuro Prasowe UM w Bytomiu
Zdjęcia: Klub Taekwon-do

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.