Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 maja 2017, Iwona, Michal, Dezyriusz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

W Bytomiu znowu zagoszczą najlepsi kolarze na świecie!

Bytom po raz drugi z rzędu znalazł się na trasie Tour de Pologne, którego 74. edycja odbędzie się na przełomie lipca i sierpnia /29 lipca - 4 sierpnia/ 2017 roku. Podobnie, jak w 2016 roku, kibice kolarstwa będą mogli ponownie zobaczyć na żywo najlepszych zawodników na świecie, którzy przejadą ulicami naszego miasta

Przyłącz się do akcji Honorowy Dawca Energii Fortum

Już po raz piąty nasze miasto przyłączyło się do akcji Honorowy Dawca Energii Fortum. W tym roku zbieramy kilowatogodziny dla Polskiego Związku Niewidomych – Koło w Bytomiu. Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji, w której możemy nie tylko zadbać o swoją kondycję fizyczną, ale pomóc potrzebującym.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Opanowały strach

Opanowały strach Data publikacji: 12 maja 2017Zakończył się kurs samoobrony „Bądź przygotowana, obroń się sama”. Przez 5 tygodni ponad 60 pań spotykało się w Hali na Skarpie, aby poznać tajniki sztuki obronnej. Organizatorem kursu był Bytomski Sportowy Klub Taekwon-do „Sonso”.

Zajęcia prowadzone były przez wykwalifikowanych instruktorów tej sztuki walki, którzy posiadają I, II, III i IV stopień mistrzowski Dan. Ostatnie spotkanie poświęcone było pierwszej pomocy. Panie mogły przećwiczyć resuscytację oraz obsługę defibrylatora na fantomach.

Przeprowadzone szkolenie miało na celu wskazanie sytuacji zagrożenia i zachowania się w przypadku  bezpośredniego spotkania z napastnikiem. Główną kwestią było opanowanie strachu związanego z niebezpieczeństwem, ale przede wszystkim podjęcie reakcji odpowiedniej do poziomu zagrożenia – powiedział Krzysztof Kloska, jeden z instruktorów.

Kurs był bezpłatny. Widząc ogromne zainteresowanie kobiet samoobroną, organizatorzy zapowiedzieli przyszłoroczną, drugą edycję szkolenia.


Galeria zdjęć:Autor: Biuro Prasowe UM w Bytomiu
Zdjęcia: Klub Taekwon-do

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.