Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
26 kwietnia 2018, Maria, Marcelina, Marzena

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Nowa hala za prawie 3,7 mln zł już otwarta!

To jedna z najważniejszych inwestycji jaka zrealizowana została na kortach Górnika Bytom przy ul. Tarnogórskiej. Dzięki niej nie tylko młodzi zawodnicy i zawodniczki będą mogli trenować w komfortowych warunkach, ale wzrośnie również prestiż bytomskiego tenisa. Dzisiaj, 19 kwietnia uroczyście otwarto nową halę tenisową.

Biegacze uczczą Święto Konstytucji 3 Maja

Coroczne obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Bytomiu nie mogą się obejść bez tradycyjnego biegu ulicami naszego miasta. Bieg Konstytucji to od wielu lat jedna z najważniejszych imprez sportowych w Bytomiu, w której udział biorą biegacze z całego Górnego Ślaska.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Opanowały strach

Opanowały strach Data publikacji: 12 maja 2017Zakończył się kurs samoobrony „Bądź przygotowana, obroń się sama”. Przez 5 tygodni ponad 60 pań spotykało się w Hali na Skarpie, aby poznać tajniki sztuki obronnej. Organizatorem kursu był Bytomski Sportowy Klub Taekwon-do „Sonso”.

Zajęcia prowadzone były przez wykwalifikowanych instruktorów tej sztuki walki, którzy posiadają I, II, III i IV stopień mistrzowski Dan. Ostatnie spotkanie poświęcone było pierwszej pomocy. Panie mogły przećwiczyć resuscytację oraz obsługę defibrylatora na fantomach.

Przeprowadzone szkolenie miało na celu wskazanie sytuacji zagrożenia i zachowania się w przypadku  bezpośredniego spotkania z napastnikiem. Główną kwestią było opanowanie strachu związanego z niebezpieczeństwem, ale przede wszystkim podjęcie reakcji odpowiedniej do poziomu zagrożenia – powiedział Krzysztof Kloska, jeden z instruktorów.

Kurs był bezpłatny. Widząc ogromne zainteresowanie kobiet samoobroną, organizatorzy zapowiedzieli przyszłoroczną, drugą edycję szkolenia.


Galeria zdjęć:Autor: Biuro Prasowe UM w Bytomiu
Zdjęcia: Klub Taekwon-do

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.