Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
11 grudnia 2018, Waldemar, Damazy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Oldboje Szombierek zagrają z okazji "Gorolskiego Święta"

Oldboje Szombierek zagrają z okazji "Gorolskiego Święta" Data publikacji: 3 sierpnia 2016„Gorolskie Święto” to jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych Polaków zamieszkujących Śląsk Cieszyński. Co roku z tej okazji mająca siedzibę w Czeskim Cieszynie drużyna Orłów Zaolzia rozgrywa towarzyskie spotkanie. W tym roku ich rywalami będą oldboje Szombierek Bytom.

Mecz piłkarski jest jedną z atrakcji „Gorolskiego Święta”, które wpisuje się w obchodzony po obu stronach rzeki Olzy – Tydzień Kultury Beskidzkiej. Tradycja piłkarskiego meczu podczas święta sięga 2003 roku. Co roku do Czeskiego Cieszyna zapraszane są drużyny z Polski i Słowacji, które rozgrywają mecz z zespołem oldbojów Orła Zaolzia. W ubiegłych latach gościły tam drużyny z: Bielska-Białej, Chybia, Jaworzna, Sosnowca czy Dolnego Kubina. Teraz zaproszenie otrzymała drużyna oldbojów Szombierek Bytom, która 14 sierpnia zaprezentuje swoje umiejętności podczas „Gorolskiego Święta”. Dla naszych piłkarzy wyróżnienie jest tym większe, ponieważ drużyna Orłów Zaolzia obchodzi w tym roku swój jubileusz 15-lecia działalności.

Przypomnijmy, że drużyna oldbojów Szombierek Bytom powstała w 2008 roku. Jej pierwszym trenerem był Stanisław Cygan, a obecnie zespół prowadzi inna legenda Zielonych - Zenon Lissek. Honorowym kierownikiem drużyny jest Antoni Czerniakiewicz, któremu pomaga Piotr Bula. Drużyna odbywa regularne treningi w każdą drugą i czwartą niedzielę miesiąca o godz. 10:00 na stadionie miejskim przy ul. Frycza-Modrzewskiego.

Oldboje Zielonych reprezentują klub Szombierek Bytom w meczach towarzyskich i w turniejach oldbojów. Zaliczyć do nich można spotkania księża-oldboje, organizację Turnieju im. Andrzeja Motyki, a także innych imprez charytatywnych i skierowanych dla dzieci i młodzieży.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Szombierki Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.