Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 grudnia 2018, Olimpia, Łukasz, Jolanta

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Okiełznać nowe technologie

Okiełznać nowe technologie Data publikacji: 3 października 2017Mają ułatwiać komunikację, ale często są barierą nie do przejścia. Nowe technologie, bez których nie wyobrażamy sobie życia, dla starszych są dużym problemem. Z pomocą seniorom ruszyli bytomscy uczniowie. Niecodzienne warsztaty w ramach Międzynarodowego Dnia Seniora, zorganizowano wczoraj /2 października/ w siedzibie CKU.

Wzięli w niej udział uczniowie z Bytomia, którzy wcielili się w rolę ekspertów od nowych technologii, pokazując seniorom np. jak korzystać ze smartfona.

Oprócz zajęć praktycznych, sporo czasu poświęciliśmy tematowi dialogu międzypokoleniowego. Przytaczaliśmy też przykład Japonii słynącej z zaawansowania technologicznego,  której społeczeństwo jest jednym z najszybciej starzejących się na świecie – mówi Magdalena Bosek, kierownik Biura Rozwoju Miasta i Współpracy Zagranicznej.

W trakcie warsztatów 12 młodych ekspertów ze Szkoły Podstawowej nr 3 dzieliło się swoją wiedzą ze słuchaczami Bytomskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Seniorzy pytali m.in. jak usuwać płatne sms-y, uruchomić GPS,  skonfigurować skrzynkę mejlową czy korzystać z bezpłatnych aplikacji jak Viber czy What’s App.

Wśród uczestników znalazły się też osoby, które smartfona mają od niedawna, a spotkanie z młodymi pomogło im rozwiać wątpliwości. Takie warsztaty to świetna sprawa. Mój ekspert wytłumaczył mi właściwie wszystko, co mnie interesowało, z czym miałam problem. Liczę na to, że będzie więcej takich spotkań - mówiła pani Irena, słuchaczka Bytomskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Zadowoleni byli także eksperci. Bardzo mi się podobały te zajęcia. Pani, z którą miałam przyjemność rozmawiać i przy okazji nauczyć ją czegoś, była dla mnie bardzo miła. Jest to jej pierwszy tego typu telefon. Cieszę się że mogłam jej w jakimkolwiek stopniu pomóc – mówiła Kinga.

Spotkanie odbyło się w ramach wrześniowych Bytomskich Spotkań Europejskich, cyklu pod honorowym patronatem Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce:)

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: Agnieszka Grombik

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.