Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
15 grudnia 2018, Nina, Celina, Walerian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

ODPADY ZIELONE

RODZAJE ODPADÓW

Odpady zielone – rozumie się przez to odpady komunalne stanowiące części roślin pochodzące z pielęgnacji przydomowych ogrodów np. trawa.

PSZOK

Odpady zielone mieszkańcy Bytomia, którzy złożyli w Urzędzie Miejskim deklarację i wnoszą do gminy opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi mogą bezpłatnie oddać w Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych zlokalizowanym przy Al. Jana Pawła II 10 w godzinach pracy składowiska tj. pn-pt 10:00-16:00.

ZGŁOSZENIE


Raz w miesiącu wg harmonogramu w okresie od marca do listopada po zgłoszeniu przez właściciela nieruchomości zamiaru skorzystania z usługi będą realizowane wywozy odpadów zielonych.

Zgłoszenie pisemnie złożone do Urzędu Miejskiego lub przesłane na adres zso@um.bytom.pl powinno zawierać:
- oznaczenie właściela nieruchomości,
- adres nieruchomości, na której powstają odpady zielone,
- numer telefonu kontaktowego.


W przypadku, gdy sprzątanie terenów zlecone jest firmie zewnętrznej, to z mocy ustawy z 14 grudnia 2012 r. o odpadach, jest ona wytwórcą zobowiązanym do zagospodarowania wytworzonych odpadów we własnym zakresie i gmina nie jest zobowiązana do ich odbioru, chyba że umowa o świadczenie usługi stanowi inaczej.

Pojemność kontenerów: 3 m3, 5 m3, 7 m3.


Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.