Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 lutego 2018, Romana, Izabela, Damian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

EKOwalscy

Od 1 lipca 2013 r.  za wywóz śmieci odpowiedzialna jest gmina, a odbiorem odpadów zajmie się wyłoniona w przetargu firma.

ODPADY WIELKOGABARYTOWE

RODZAJE ODPADÓW

Odpady wielkogabarytowe – to odpady komunalne powstające w naszych domach, które ze względu na duże rozmiary lub wagę nie mieszczą się w standardowych kontenerach na śmieci. Do tej grupy odpadów zaliczmy: stoły, krzesła, szafy, tapczany, łóżka, fotele, dywany, materace, pierzyny, rowery, zabawki dużych rozmiarów, itp.

Do odpadów wielkogabarytowych nie należą wszelkiego rodzaju części budowlane i sanitarne takie jak deski drewniane, belki, panele, ramy okienne, drzwi, płoty, wanny, umywalki, muszle toaletowe lub spłuczki, grzejniki, płytki, rolety jak również części samochodowe, motorowery, kosiarki spalinowe, odpady remontowe, odpady ogrodowe, worki na śmieci lub kartony z odpadami domowymi.

Do odpadów wielkogabarytowych nie zalicza się także zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

PSZOK

Odpady wielkogabarytowe pochodzące z nieruchomości zamieszkałych, mieszkańcy Bytomia, którzy złożyli w Urzędzie Miejskim deklarację i wnoszą do gminy opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi mogą bezpłatnie oddać w Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych zlokalizowanym przy Al. Jana Pawła II 10 w godzinach pracy składowiska w godzinach pracy składowiska tj. pn-pt 6:00-15:00.

Mapka lokalizacyjna

ZGŁOSZENIE


Zabudowa jednorodzinna

Zgłoszenie pisemnie złożone do Urzędu Miejskiego lub przesłane na adres zeo@um.bytom.pl powinno zawierać:
- oznaczenie właściela nieruchomości
- adres nieruchomości na której ma zostać podstawiony kontener na odpady wielkogabarytowe
- planowana pojemność kontenera do podstawienia
- data podstawienia i odbioru kontenera
- numer telefonu kontaktu

Zabudowa wielorodzinna

Zgłoszenie pisemnie złożone do Urzędu Miejskiego lub przesłane na adres zeo@um.bytom.pl przez zarządcę nieruchomości powinno zawierać:

- oznaczenie zarządcy
- adres nieruchomości na której ma zostać podstawiony kontener na odpady wielkogabarytowe
- planowana pojemność kontenera do podstawienia
- data podstawienia i odbioru kontenera
- imię i nazwisko i numer telefonu mieszkańca

Pojemność kontenerów: 3 m3, 5 m3, 7 m3.

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.