Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
16 lipca 2018, Maria, Stefan, Eustachy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wakacyjne warsztaty dla dzieci

Wakacyjne warsztaty już od poniedziałku, 25 czerwca! Zapraszamy młodych filmowców, sportowców, muzyków, kuglarzy, malarzy, ekologów i konstruktorów latawców do Becekobusa, który znów wyruszy na ulice Bytomia. Sprawdzajcie rozkład jazdy i zapisujcie się na zajęcia. Dobra zabawa gwarantowana!

Miłośnicy militariów zjechali do Bytomia

Ziemia drżąca pod kołami wojskowych pojazdów. Ryk silników i huk wystrzałów. Już po raz czternasty miłośnicy militariów z całego kraju przyjechali do naszego miasta, by zaprezentować bytomskiej publiczności swoją kolekcję uzbrojenia.

Walczymy z mafią śmieciową

Nasze postulaty to nie tylko puste słowa na papierze. To konkretne propozycje, których wprowadzenie w krótkim czasie pozwoli rozwiązać problem nielegalnego składowania odpadów – mówił prezydent Damian Bartyla podczas dzisiejszej /12 czerwca/ konferencji prasowej.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Odkurzacz do zadań specjalnych

Odkurzacz do zadań specjalnych Data publikacji: 14 marca 2014U progu wiosny, gdy zazieleniają się trawniki i skwery, powraca problem zalegających tam psich odchodów. Mimo licznych apeli i specjalnych koszy, właściciele czworonogów nadal bardzo niefrasobliwie podchodzą do sprzątania po swoich pupilach. Miejskie służby porządkowe wytoczyły kolejne działa w starciu z psimi odchodami.

Oprócz nowych koszy na psie ekskrementy, które już wkrótce pojawią się w różnych częściach Bytomia, miasto wykupiło usługę sprzątania miejskich zieleńców za pomocą specjalnych odkurzaczy do zbierania  psich nieczystości.

 Na początku tygodnia za pomocą tego urządzenia oczyszczono trawniki m.in. na Placu Akademickim, pl. Hiolskiego i pl. Sikorskiego. Jak zaznacza Miejski Zarząd Zieleni i Gospodarki Komunalnej, pracownicy wyposażeni w tego typu sprzęt będą regularnie pojawiali się na bytomskich zieleńcach.

Urządzenie wyposażone jest w silnik spalinowy i pojemnik, w którym gromadzą się nieczystości. Jesienią wykorzystywane są również do usuwania liści. Warto zaznaczyć, że wykupienie przez gminę takiej usługi nie zwalnia  mieszkańców od sprzątania po swoich pupilach. Sprzątając po psie, właściciele mogą wyrzucać odchody  do wszystkich koszy na śmieci, pod warunkiem, że będą one zawinięte w woreczek.

 Autor: AK
Zdjęcia: archiwum UM w Bytomiu

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.