Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 października 2018, Ireny, Kleopatry, Jana

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Bytom odNowa

Przedstawiamy Państwu działania podejmowane w ramach rewitalizacji miasta Bytom.

Rekreacja nad Bytomką? Już wkrótce będzie to możliwe!

To jedna z największych inwestycji sportowo – rekreacyjnych w naszym mieście w ostatnich latach. Za ponad 24 mln zł zrekultywowany zostanie blisko 30 ha obszar terenów poprzemysłowych w pobliżu rzeki Bytomki, na granicy Szombierek i Łagiewnik. Prace wchodzą już w decydującą fazę, a ich planowane zakończenie to maj 2019 roku.

Bytom zmienia się na lepsze. To widać!

Spadek bezrobocia, nowi inwestorzy tworzący miejsca pracy, wielomilionowe inwestycje miejskie z rewitalizacją miasta na czele, a także programy dla seniorów, poprawa bezpieczeństwa oraz walka o czysty Bytom. To tylko niektóre działania, jakie w ostatnich latach realizowane są w naszym mieście.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Szkody górnicze - wnioski o dokonanie napraw

Przekazujemy informacje pomocne przy ubieganiu się o naprawę szkód górniczych.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Odkurzacz do zadań specjalnych

Odkurzacz do zadań specjalnych Data publikacji: 14 marca 2014U progu wiosny, gdy zazieleniają się trawniki i skwery, powraca problem zalegających tam psich odchodów. Mimo licznych apeli i specjalnych koszy, właściciele czworonogów nadal bardzo niefrasobliwie podchodzą do sprzątania po swoich pupilach. Miejskie służby porządkowe wytoczyły kolejne działa w starciu z psimi odchodami.

Oprócz nowych koszy na psie ekskrementy, które już wkrótce pojawią się w różnych częściach Bytomia, miasto wykupiło usługę sprzątania miejskich zieleńców za pomocą specjalnych odkurzaczy do zbierania  psich nieczystości.

 Na początku tygodnia za pomocą tego urządzenia oczyszczono trawniki m.in. na Placu Akademickim, pl. Hiolskiego i pl. Sikorskiego. Jak zaznacza Miejski Zarząd Zieleni i Gospodarki Komunalnej, pracownicy wyposażeni w tego typu sprzęt będą regularnie pojawiali się na bytomskich zieleńcach.

Urządzenie wyposażone jest w silnik spalinowy i pojemnik, w którym gromadzą się nieczystości. Jesienią wykorzystywane są również do usuwania liści. Warto zaznaczyć, że wykupienie przez gminę takiej usługi nie zwalnia  mieszkańców od sprzątania po swoich pupilach. Sprzątając po psie, właściciele mogą wyrzucać odchody  do wszystkich koszy na śmieci, pod warunkiem, że będą one zawinięte w woreczek.

 Autor: AK
Zdjęcia: archiwum UM w Bytomiu

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.