Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 grudnia 2017, Laura, Boguslaw, Gracjan

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Już jest świąteczny rozkład jazdy KZK GOP

Komunikacyjny Związek Komunalny GOP w okresie świąt i zimowej przerwy świątecznej 23 grudnia – 1 stycznia wprowadził zmiany w funkcjonowaniu komunikacji autobusowej i tramwajowej.

Kolejny odcinek Strzelców Bytomskich przebudowany

Kosztem ponad 730 tysięcy zł przebudowany został kolejny odcinek jednej z głównych ulic naszego miasta. Zakończyły się właśnie prace na odcinku ul. Strzelców Bytomskich od wiaduktu kolejowego /przy dawnej KWK „Powstańców Śląskich”/ do ul. Objazdowej.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Szósta edycja Mieszkania dla Młodych

Dziewięć kolejnych lokali mieszkalnych czeka na chętnych do ich wynajęcia w ramach szóstej edycji programu „Mieszkania dla Młodych” w Bytomiu. Są to mieszkania do remontu, który najemca musi wykonać we własnym zakresie i na własny koszt przed zawarciem umowy najmu.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Odkurzacz do zadań specjalnych

Odkurzacz do zadań specjalnych Data publikacji: 14 marca 2014U progu wiosny, gdy zazieleniają się trawniki i skwery, powraca problem zalegających tam psich odchodów. Mimo licznych apeli i specjalnych koszy, właściciele czworonogów nadal bardzo niefrasobliwie podchodzą do sprzątania po swoich pupilach. Miejskie służby porządkowe wytoczyły kolejne działa w starciu z psimi odchodami.

Oprócz nowych koszy na psie ekskrementy, które już wkrótce pojawią się w różnych częściach Bytomia, miasto wykupiło usługę sprzątania miejskich zieleńców za pomocą specjalnych odkurzaczy do zbierania  psich nieczystości.

 Na początku tygodnia za pomocą tego urządzenia oczyszczono trawniki m.in. na Placu Akademickim, pl. Hiolskiego i pl. Sikorskiego. Jak zaznacza Miejski Zarząd Zieleni i Gospodarki Komunalnej, pracownicy wyposażeni w tego typu sprzęt będą regularnie pojawiali się na bytomskich zieleńcach.

Urządzenie wyposażone jest w silnik spalinowy i pojemnik, w którym gromadzą się nieczystości. Jesienią wykorzystywane są również do usuwania liści. Warto zaznaczyć, że wykupienie przez gminę takiej usługi nie zwalnia  mieszkańców od sprzątania po swoich pupilach. Sprzątając po psie, właściciele mogą wyrzucać odchody  do wszystkich koszy na śmieci, pod warunkiem, że będą one zawinięte w woreczek.

 Autor: AK
Zdjęcia: archiwum UM w Bytomiu

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.