Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
22 lutego 2018, Marta, Malgorzata, Piotr

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Odkrywaj teatr... nocą

Odkrywaj teatr... nocą Data publikacji: 9 września 2017Na tę imprezę z niecierpliwością czekają nie tylko teatromaniacy, ale także wszyscy, którzy uwielbiają zaglądać w na co dzień niedostępne zakątki, w których tworzy się sztuka. W ostatnią sobotę września, w ósmy już nocny maraton po śląskich scenach, zabierze nas Metropolitalna Noc Teatrów.

Na tę jedyną w roku noc przygotowują się również bytomskie instytucje kulturalne. W naszym mieście widzowie będą mogli wziąć udział w imprezie organizowanej przez Operę Śląską. Tego wieczoru będzie można zwiedzić kulisy bytomskiego teatru, gdzie na gości czekać będą różne jak np. otwarta próba baletu.

Prawdziwą ucztą dla melomanów będzie wystawiona tego wieczoru „Moc przeznaczenia” Giuseppe Verdiego. Początek o 18.00.

Po raz kolejny w kontemplowaniu sztuki teatralnej po zmroku, weźmie udział Teatr Rozbark. W programie imprezy jak zawsze nie zabraknie warsztatów tańca współczesnego, premiery projektu edukacyjnego „White house” z udziałem niezależnych śląskich artystów oraz zabawy na parkiecie.

Na scenie przy ul. Kilara 29, o 22.00 widzowie będą mieli okazję zobaczyć spektakl „Fast Food Foot”. Więcej informacji o repertuarze 8. Metropolitalnej Nocy Teatrów oraz rozkład jazdy bezpłatnego teatralnego autobusu, można znaleźć na: www.pelniakultury.pl.

Szczegółowy program na: http://pelniakultury.pl/wydarzenia/pokaz/15871/Metropolitalna_Noc_Teatrow_20

Autor: AK

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.