Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 lipca 2018, Kamil, Robert, Szymon

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Muzyczne lato w Parku Miejskim

Przez kolejne dwa miesiące w każdą niedzielę bytomski Park Miejski będzie rozbrzmiewać muzyką: klezmerską, rosyjską, grecką czy włoską.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Odkrywa piękno świata

Odkrywa piękno świata Data publikacji: 1 marca 2014Podróżuje po całym świecie, odkrywając jego piękno. Z każdej wyprawy przywozi bogaty materiały fotograficzny. Mowa o Grzegorzu Gawliku - podróżniku, alpiniście, dziennikarzu, który wczoraj w Galerii Baszta opowiedział i zaprezentował filmy oraz zdjęcia ze swojej ostatniej wyprawy do Indonezji i Filipin.

Wystawa „Podróże z i pod prąd” prezentuje także fotografie, które alpinista wykonał w trakcie odbytych podróży, między innymi do: Nepalu, Indii, Argentyny Peru, Paragwaju, Maroka, Egiptu, Australii, Indonezji oraz Rosji. Podczas wernisażu podróżnik promował także swoją książkę "Kamień zagłady” oraz opowiadał o swoich wrażeniach z wypraw, które stanowią dla niego sens życia.

Grzegorz Gawlik – podróżnik, alpinista, dziennikarz. Odbył podróże po 60 krajach na 6 kontynentach. Swoje wrażenia i obserwacje z wypraw przekazuje w artykułach podróżniczych, publicystycznych oraz sportowych. Pisze także bloga i relacje z wypraw oraz podróży.

Wystawę w Galerii Rotunda w Beceku będzie można oglądać do 30 kwietnia.


Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM w Bytomiu

Zobacz również:

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.