Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
14 grudnia 2018, Alfred, Izydor

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Przewodniki turystyczne online

Wszystkim, którzy wybierają się na wycieczkę po Bytomiu, polecamy popularne przewodniki turystyczne. Znajdziesz w nich nie tylko informacje o atrakcjach, ale także gotowe propozycje spacerów, ścieżki dydaktyczne, ścieżki spacerowe, trasy turystyczne piesze i rowerowe. 

Odkryli tajemnice Etiopii

Odkryli tajemnice Etiopii Data publikacji: 7 października 2017Etiopia to jeden z najbardziej tajemniczych krajów Afryki. To leżące we wschodniej części „Czarnego Lądu” państwo ma urozmaiconą rzeźbę terenu /wyżyny i niziny/, ale również bogatą, ale trudną historię. Tajemnice tego kraju odkryli dzisiaj w Biurze Promocji Bytomia  Alicja i Janusz Murzynowscy.

Dzisiejsze, 7 października spotkanie odbyło się w ramach cyklu „Sobota z pasją”. Przypomnijmy, że celem spotkań jest zaprezentowanie sylwetek bytomian, którzy chcą się podzielić swoimi talentami oraz pasjami, jak: niestandardowe kolekcje czy umiejętności, którymi mało kto może się pochwalić.

Dzisiaj o Etiopii, a w szczególności o jej północnych części opowiadali podróżnicy - Alicja i Janusz Murzynowscy, którzy nie tylko zaprezentowali piękne fotografie Etiopii, czyli dawnej Abisynii, ale również opowiedzieli o wielu tajemniczych miejscach jak miasto Lalibela oraz wielokulturowości tego państwa.

Organizatorem sobotniego wydarzenia były: Biuro Promocji Bytomia oraz Stowarzyszenie Aktywny Senior.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.