Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 stycznia 2019, Marta, Henryk, Mariusz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Żałoba narodowa po śmierci prezydenta Pawła Adamowicza

Pogrzeb prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza odbędzie się w sobotę, 19 stycznia. Zgodnie z decyzją Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej od piątku, 18 stycznia od godziny 17.00, do soboty, 19 stycznia do godziny 19.00 w kraju będzie obowiązywać żałoba narodowa.

Bytomianie uczcili pamięć Pawła Adamowicza

Minutą ciszy bytomianie uczcili dzisiaj, 15 stycznia pamięć zmarłego wczoraj Pawła Adamowicza. Wielu mieszkańców w milczeniu zapaliło znicze i modliło się za prezydenta Gdańska. Przypomnijmy, że w niedzielę, 13 stycznia doszło do brutalnego ataku na Pawła Adamowicza, w wyniku którego kilkanaście godzin później zmarł.

Rekordowy finał w Bytomiu

W minioną niedzielę, już po raz 27. Bytom i cała Polska, pokazali, że warto pomagać. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w tym roku w naszym mieście obfitował w wiele atrakcji.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Od ćwierć wieku rozgrzewa serca Polaków

Od ćwierć wieku rozgrzewa serca Polaków Data publikacji: 16 stycznia 2017Mowa oczywiście o Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, która po raz kolejny zawitała do naszego miasta. Tym razem finał bytomskiej akcji odbył się w miechowickiej galerii przy al. Jana Nowaka Jeziorańskiego. To tam, ale również w całym mieście wolontariusze zbierali pieniądze na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godną opiekę medyczną seniorów.

Tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Bytomiu rozpoczął się o 11.00 na bytomskim Rynku, skąd ponad 30 miłośników jednośladów wyruszyło w stronę Miechowic. Tam razem z wolontariuszami WOŚP rowerzyści wspólnie zbierali datki na rzecz dzieci i seniorów. Z kolei o 14.00 w miechowickiej galerii rozpoczęły się koncerty, konkursy, pokazy i licytacje, z których środki przekazano na rzecz potrzebujących.

Z bytomską „Orkiestrą” zagrało między innymi Bractwo Rycerskie Grodu Bytomskiego Leo Corde, które przygotowało zbrojne pokazy rycerskie. Nie zabrakło także rywalizacji sportowych, o które zadbali sportowcy ze Stowarzyszenia Bytomski Boks i Polonii Bytom. Dla dzieci wiele atrakcji, konkursów i zabaw przygotowali również harcerze z bytomskiego hufca ZHP. Z okazji 25. finału WOŚP do charytatywnej akcji włączyły się także Tramwaje Śląskie. Na trzech liniach tramwajowych obsługujących Bytom /Plac Sikorskiego – Bytom, Zabrze Biskupice Pętla – Plac Sikorskiego oraz Bytom Szkoła Medyczna – Plac Sikorskiego/, każdy, kto wrzucił coś do puszki, mógł za darmo skorzystać z komunikacji.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy nie mogłaby się oczywiście odbyć bez muzyki. Dla bytomian zagrali wczoraj między innymi: Julia Kalita, zespół Lost in Dust oraz gwiazda wieczoru – Kasia Moś - bytomska wokalistka, która podbiła serca publiczności biorąc udział w telewizyjnym talent show - „Must Be the Music”.

W miechowickim centrum handlowym udało się podczas wczorajszej imprezy zebrać prawie 100 tys. zł.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.