Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
15 października 2018, Jadwigi, Teresy, Brunona

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Rekreacja nad Bytomką? Już wkrótce będzie to możliwe!

To jedna z największych inwestycji sportowo – rekreacyjnych w naszym mieście w ostatnich latach. Za ponad 24 mln zł zrekultywowany zostanie blisko 30 ha obszar terenów poprzemysłowych w pobliżu rzeki Bytomki, na granicy Szombierek i Łagiewnik. Prace wchodzą już w decydującą fazę, a ich planowane zakończenie to maj 2019 roku.

Bytom zmienia się na lepsze. To widać!

Spadek bezrobocia, nowi inwestorzy tworzący miejsca pracy, wielomilionowe inwestycje miejskie z rewitalizacją miasta na czele, a także programy dla seniorów, poprawa bezpieczeństwa oraz walka o czysty Bytom. To tylko niektóre działania, jakie w ostatnich latach realizowane są w naszym mieście.

Ponad 41 mln zł dofinansowania na rewitalizację Bobrka

Bardzo się cieszę, że kolejny projekt w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji otrzymał dofinansowanie. Dowodzi to, że proces rewitalizacji Bytomia nie jest zagrożony, a przygotowane przez nas wnioski są dobre – mówi prezydent Bytomia, Damian Bartyla.

800 nowych mieszkań powstanie w Bytomiu

Budowę ponad 800 nowych mieszkań w Bytomiu zapowiedział podczas konferencji prasowej prezydent Damian Bartyla.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Szkody górnicze - wnioski o dokonanie napraw

Przekazujemy informacje pomocne przy ubieganiu się o naprawę szkód górniczych.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Od ćwierć wieku rozgrzewa serca Polaków

Od ćwierć wieku rozgrzewa serca Polaków Data publikacji: 16 stycznia 2017Mowa oczywiście o Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, która po raz kolejny zawitała do naszego miasta. Tym razem finał bytomskiej akcji odbył się w miechowickiej galerii przy al. Jana Nowaka Jeziorańskiego. To tam, ale również w całym mieście wolontariusze zbierali pieniądze na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godną opiekę medyczną seniorów.

Tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Bytomiu rozpoczął się o 11.00 na bytomskim Rynku, skąd ponad 30 miłośników jednośladów wyruszyło w stronę Miechowic. Tam razem z wolontariuszami WOŚP rowerzyści wspólnie zbierali datki na rzecz dzieci i seniorów. Z kolei o 14.00 w miechowickiej galerii rozpoczęły się koncerty, konkursy, pokazy i licytacje, z których środki przekazano na rzecz potrzebujących.

Z bytomską „Orkiestrą” zagrało między innymi Bractwo Rycerskie Grodu Bytomskiego Leo Corde, które przygotowało zbrojne pokazy rycerskie. Nie zabrakło także rywalizacji sportowych, o które zadbali sportowcy ze Stowarzyszenia Bytomski Boks i Polonii Bytom. Dla dzieci wiele atrakcji, konkursów i zabaw przygotowali również harcerze z bytomskiego hufca ZHP. Z okazji 25. finału WOŚP do charytatywnej akcji włączyły się także Tramwaje Śląskie. Na trzech liniach tramwajowych obsługujących Bytom /Plac Sikorskiego – Bytom, Zabrze Biskupice Pętla – Plac Sikorskiego oraz Bytom Szkoła Medyczna – Plac Sikorskiego/, każdy, kto wrzucił coś do puszki, mógł za darmo skorzystać z komunikacji.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy nie mogłaby się oczywiście odbyć bez muzyki. Dla bytomian zagrali wczoraj między innymi: Julia Kalita, zespół Lost in Dust oraz gwiazda wieczoru – Kasia Moś - bytomska wokalistka, która podbiła serca publiczności biorąc udział w telewizyjnym talent show - „Must Be the Music”.

W miechowickim centrum handlowym udało się podczas wczorajszej imprezy zebrać prawie 100 tys. zł.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.