Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
21 lutego 2018, Eleonora, Feliks, Kiejstus

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Rusza kolejna edycja Nagrody Gospodarczej Prezydenta Bytomia

Prezydent Bytomia i Bytomska Rada Biznesu zapraszają bytomskich przedsiębiorców do udziału w konkursie na Firmę Roku i Mikrofirmę Roku.

10 mln na przebudowy bytomskich dróg

Projekty inwestycyjne z Metropolitalnego Funduszu Solidarności otrzymają dofinansowanie. Wśród miast, które skorzystają ze wsparcia jest także Bytom. Decyzję w sprawie przyznania dotacji podjęto 16 lutego podczas Zgromadzenia Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii (GZM).

Utrudnienia drogowe na ul. Katowickiej

Od 1 lutego w związku z przebudową wodociągu w ul. Katowickiej wprowadzona została tymczasowa zmiana organizacji ruchu.

Szukamy policjanta z powołania

Jeśli spotkałeś policjanta, którego zaangażowanie i profesjonalizm pomogły ci w trudnej sytuacji, zgłoś go do konkursu „Policjant z powołania”. Ruszyła właśnie kolejna edycja konkursu nad którym patronat objęli: Komendant Miejski Policji w Bytomiu inspektor Karol Fajer i prezydent Bytomia Damian Bartyla.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Odnowę rozpoczynamy od Rozbarku i Żabich Dołów

Trzy projekty na prawie 28 mln zł. Bytom startuje m.in. z realizacją projektów w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji. Rewitalizacji Żabich Dołów i odnowie Rozbarku poświęcona została dzisiejsza /26 stycznia/ konferencja prasowa w Biurze Promocji Bytomia.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Od ćwierć wieku rozgrzewa serca Polaków

Od ćwierć wieku rozgrzewa serca Polaków Data publikacji: 16 stycznia 2017Mowa oczywiście o Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, która po raz kolejny zawitała do naszego miasta. Tym razem finał bytomskiej akcji odbył się w miechowickiej galerii przy al. Jana Nowaka Jeziorańskiego. To tam, ale również w całym mieście wolontariusze zbierali pieniądze na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godną opiekę medyczną seniorów.

Tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Bytomiu rozpoczął się o 11.00 na bytomskim Rynku, skąd ponad 30 miłośników jednośladów wyruszyło w stronę Miechowic. Tam razem z wolontariuszami WOŚP rowerzyści wspólnie zbierali datki na rzecz dzieci i seniorów. Z kolei o 14.00 w miechowickiej galerii rozpoczęły się koncerty, konkursy, pokazy i licytacje, z których środki przekazano na rzecz potrzebujących.

Z bytomską „Orkiestrą” zagrało między innymi Bractwo Rycerskie Grodu Bytomskiego Leo Corde, które przygotowało zbrojne pokazy rycerskie. Nie zabrakło także rywalizacji sportowych, o które zadbali sportowcy ze Stowarzyszenia Bytomski Boks i Polonii Bytom. Dla dzieci wiele atrakcji, konkursów i zabaw przygotowali również harcerze z bytomskiego hufca ZHP. Z okazji 25. finału WOŚP do charytatywnej akcji włączyły się także Tramwaje Śląskie. Na trzech liniach tramwajowych obsługujących Bytom /Plac Sikorskiego – Bytom, Zabrze Biskupice Pętla – Plac Sikorskiego oraz Bytom Szkoła Medyczna – Plac Sikorskiego/, każdy, kto wrzucił coś do puszki, mógł za darmo skorzystać z komunikacji.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy nie mogłaby się oczywiście odbyć bez muzyki. Dla bytomian zagrali wczoraj między innymi: Julia Kalita, zespół Lost in Dust oraz gwiazda wieczoru – Kasia Moś - bytomska wokalistka, która podbiła serca publiczności biorąc udział w telewizyjnym talent show - „Must Be the Music”.

W miechowickim centrum handlowym udało się podczas wczorajszej imprezy zebrać prawie 100 tys. zł.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.