Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 marca 2018, Aleksandra, Klaudia, Anatol

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Hokeistki z tytułem Mistrza Polski

Bytomskie hokeistki zdobyły dziś /17 marca/ po raz trzeci z rzędu tytuł Mistrza Polski. W decydującym meczu TMH Polonia Bytom pokonała 3:1 zespół GKS Stoczniowiec Gdańsk.

Weź udział w Bytom Spartan Sprint & Super

Ta jedna z najbardziej ekstremalnych imprez biegowych, która odbywa się w Ameryce Północnej oraz Europie już 24 marca zawita do naszego miasta. Na terenie Armady Golf Club biegacze będą musieli zmierzyć się nie tylko z trudną trasą pełną przeszkód, ale również ze swoimi słabościami.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Od 50 lat sławią judo w Polsce i na świecie

Od 50 lat sławią judo w Polsce i na świecie Data publikacji: 5 października 2016Jeden z najbardziej znanych i zasłużonych dla bytomskiego i polskiego sportu klub – GKS Czarni Bytom – obchodzi w tym roku swoje 50-lecie istnienia. Za początek Czarnych można uznać pierwszy trening, który odbył się 10 stycznia 1966 roku. Poprowadził go wówczas Józef Wiśniewski, a wzięło w nim udział 68 adeptów judo. Dzisiaj Czarni należą do największych klubów judo w naszym kraju, gdzie prowadzone są zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Przez pół wieku judocy i judoczki Czarnych Bytom dostarczyli nam wielu wspaniałych chwil na arenach krajowych i międzynarodowych. Medale mistrzostw Polski, Europy, świata i igrzysk olimpijskich – to dorobek reprezentantów bytomskiego klubu. Szczególną rolę w jego historii odegrał zmarły w 2014 roku Józef Wiśniewski – twórca bytomskiego judo. Całe życie poświęcił się swojej pasji, osiągając najpierw jako trener, a później prezes Czarnych wspaniałe wyniki. To on ściągnął do naszego miasta kilku dobrych trenerów, wśród których był między innymi Ryszard Rejdych, tworząc z nim wspaniały duet trenerski. To pod ich okiem bytomscy judocy zaczęli święcić sukcesy na arenach krajowych i międzynarodowych. Złota era Czarnych Bytom przypadła na lata 1983-1992, kiedy to Waldemar Legień zdobył olimpijskie złoto w Seulu w 1988 roku i w Barcelonie w 1992 roku. Później na matach całego świata sukcesy odnosili: Robert Krawczyk, Przemysław Matyjaszek czy Janusz Wojnarowicz. Wciąż jednak Czarni poszukują następcy Legienia, który nawiązałby do jego sukcesów na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych XX wieku.

Dzisiaj Czarni Bytom są jednym z najlepszych i najsilniejszych kadrowo klubów judo w Polsce. Nasi judocy i judoczki od lat biorą udział w najważniejszych imprezach sportowych na świecie: mistrzostwach Europy, świata, pucharze świata i igrzyskach olimpijskich. Przykładem są tutaj Paweł Zagrodnik – uczestnik IO 2012 w Londynie czy Arleta Podolak – uczestnika tegorocznych igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro.

Autor: Tomasz Sanecki

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.