Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
14 grudnia 2018, Alfred, Izydor

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Od 1 marca nowe zasady segregacji śmieci

Od 1 marca nowe zasady segregacji śmieci Data publikacji: 22 lutego 2018Od 1 marca zacznie funkcjonować nowy system segregacji śmieci. Najważniejszą zmianą jest to, że mieszkańcy Bytomia będą segregować odpady na 5 frakcji.

W marcu usługa odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych świadczona będzie przez nowy podmiot wyłoniony w postępowaniu przetargowym. Obecnie podstawianie są na nieruchomościach pojemniki przeznaczone do zbierania odpadów.

Zgodnie z zasadami segregacji odpadów komunalnych określonych w rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 29 grudnia 2016 r. w sprawie szczegółowego sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów - odpady zbierane będą w pojemnikach o następujących kolorach: zielony - szkło, żółty - metale i tworzywa sztuczne, niebieski - papier, brązowy - BIO (odpady biodegradowalne).

W związku z podejmowanymi działaniami związanymi z doposażaniem nieruchomości w pojemniki uzyskano zapewnienie wykonawcy o podjętych staraniach w celu zminimalizowania niedogodności związanych z wymianą pojemników.

Mieszkańcy mogą rozwiązać wszelkie niejasności związane z bieżącą usługą odbioru odpadów w ramach nowej umowy, w Punkcie Konsultacyjnym w pok. 319 Urzędu Miejskiego w Bytomiu lub pod numerem telefonu 32 78 68 319.

Pobierz ulotkę na temat Systemu Segregacji Odpadów

Autor: AK

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.