Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 października 2017, Juliana, Łukasza, Bogumila

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Czas - Miejsca - Ludzie

Obozy koncentracyjne, jenieckie i inne miejsca internowania są tematem czesko – polskiej publikacji „Czas – Miejsca – Ludzie. Nazistowski system obozów w latach drugiej wojny światowej”. Zapraszamy na promocję tej książki do Muzeum Górnośląskiego 25 października.

Nowe atrakcje w miechowickim schronie

Nowa prezentacja multimedialna w technologii Dolby Surround, wystawa niepublikowanych dotąd zdjęć poświęconych tajemnicy Szybu Południowego KWK Miechowice oraz pamiątki związane z Górnym Śląskiem. To najnowsze atrakcje w schronie przy ul. Kasztanowej w Bytomiu - Miechowicach.

Podziemny schron w Bytomiu - Miechowicach

 

Artykuły Historyczne - Tomasz Sanecki


Stowarzyszenie Pro Fortalicium

Główną działalnością organizacji "Pro Fortalicium" jest ratowanie obiektów fortecznych, wydawanie publikacji, organizacja imprez masowych, lekcji historii i grup rekonstrukcji historycznej.

Cyfrowa Biblioteka Architektury

Cyfrowa Biblioteka Bytomskiej Architektury to największa internetowa baza wiedzy o bytomskiej architekturze powstałej przed 1945 rokiem.

Fundacja Historii Kobiet im. Marii Renardowej

Fundacja Historii Kobiet im. Marii Renardowej rozpoczęła swoją działalność 1 stycznia 2012 roku. Celem Fundacji jest działalność naukowa, oświatowa, edukacyjna i kulturalna.

Galeria Motoryzacji i Techniki

Zabytkowe samochody to namacalna historia zamknięta w metalowej konstrukcji. Nie jest nowością, że to właśnie Bytom od lat dostarcza wrażeń miłośnikom pojazdów zabytkowych. Zobacz więcej

Obronność i bezpieczeństwo - wspólnie do celu

Obronność i bezpieczeństwo - wspólnie do celu Data publikacji: 12 czerwca 2017To temat konferencji organizowanej, 15 czerwca przez Stowarzyszenie na Rzecz Zabytków Fortyfikacji „Pro Fortalicium” oraz Komisariat Policji w Bytomiu – Miechowicach. W trakcie spotkania będzie można nie tylko porozmawiać o problemach bezpieczeństwa z policjantami, ale także zwiedzić schron oraz zobaczyć wystawę poświęconą polskiemu wrześniowi 1939 roku.

Jednym z celów konferencji, która będzie miała formę pikniku, jest przybliżenie lokalnej społeczności „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa”. Aby taka mapa mogła powstać, a mieszkańcy wielu polskich miast czuli się bezpiecznie, niezbędna jest współpraca z dzielnicowymi. To oni znają swój rejon, a dzięki kontaktom z mieszkańcami, mogą ich ostrzec przed zagrożeniami. Podczas czwartkowego pikniku, w którym udział wezmą policjanci z Komisariatu w Bytomiu – Miechowicach oraz Komendy Miejskiej w Bytomiu, będzie można porozmawiać o lokalnych problemach, a także zapoznać się z nowym programem wdrażanym przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych – „Moja Komenda” oraz „Dzielnicowy Bliżej Nas”.

W trakcie pikniku policjanci zaprezentują swój najnowszy radiowóz T-6 i motocykl służby drogowej oraz punkt informacyjny. Będzie można zobaczyć także inne wojskowe pojazdy zabytkowe i wystawę „Muzeum Polskiego Września 1939”. Bytomski Oddział Szturmowy zorganizuje strzelnicę dla dorosłych i dzieci. Gościem pikniku będzie również bytomski pasjonat historii Maciej Bartków, który zaprezentuje swoje publikacje o tematyce historycznej.

Zapraszamy w czwartek, 15 czerwca od 12.00 do 18.00 do schronu przeciwlotniczego w Bytomiu – Miechowicach przy ul. Kasztanowej.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Tomasz Sanecki

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.