Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 marca 2018, Pelagia, Feliks, Zbyslaw

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Powrót do korzeni. Co łączy dziś Europę? Obywatele Europy dla Europy

Pod taką nazwą dziesięć europejskich miast realizuje dwuletni projekt w ramach unijnego programu „Europa dla obywateli”. Jednym z jego punktów jest organizowana 22 marca w Urzędzie Miejskim w Bytomiu konferencja poświęcona 100. rocznicy zakończenia I wojny światowej.

Co kryje wnętrze kościoła Św. Małgorzaty?

Na to pytanie odpowiedzą bytomscy archeologowie, którzy w kwietniu rozpoczną prace badawcze pod posadzką wewnątrz kościoła Św. Małgorzaty. To właśnie tam w 2009 roku dzięki badaniom georadarowym odkryto aż trzy zmiany w podłożu. Czy kryją one archeologiczną sensację?

Podziemny schron w Bytomiu - Miechowicach

 

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Artykuły Historyczne - Tomasz Sanecki


Stowarzyszenie Pro Fortalicium

Główną działalnością organizacji "Pro Fortalicium" jest ratowanie obiektów fortecznych, wydawanie publikacji, organizacja imprez masowych, lekcji historii i grup rekonstrukcji historycznej.

Cyfrowa Biblioteka Architektury

Cyfrowa Biblioteka Bytomskiej Architektury to największa internetowa baza wiedzy o bytomskiej architekturze powstałej przed 1945 rokiem.

Fundacja Historii Kobiet im. Marii Renardowej

Fundacja Historii Kobiet im. Marii Renardowej rozpoczęła swoją działalność 1 stycznia 2012 roku. Celem Fundacji jest działalność naukowa, oświatowa, edukacyjna i kulturalna.

Obronność i bezpieczeństwo - wspólnie do celu

Obronność i bezpieczeństwo - wspólnie do celu Data publikacji: 12 czerwca 2017To temat konferencji organizowanej, 15 czerwca przez Stowarzyszenie na Rzecz Zabytków Fortyfikacji „Pro Fortalicium” oraz Komisariat Policji w Bytomiu – Miechowicach. W trakcie spotkania będzie można nie tylko porozmawiać o problemach bezpieczeństwa z policjantami, ale także zwiedzić schron oraz zobaczyć wystawę poświęconą polskiemu wrześniowi 1939 roku.

Jednym z celów konferencji, która będzie miała formę pikniku, jest przybliżenie lokalnej społeczności „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa”. Aby taka mapa mogła powstać, a mieszkańcy wielu polskich miast czuli się bezpiecznie, niezbędna jest współpraca z dzielnicowymi. To oni znają swój rejon, a dzięki kontaktom z mieszkańcami, mogą ich ostrzec przed zagrożeniami. Podczas czwartkowego pikniku, w którym udział wezmą policjanci z Komisariatu w Bytomiu – Miechowicach oraz Komendy Miejskiej w Bytomiu, będzie można porozmawiać o lokalnych problemach, a także zapoznać się z nowym programem wdrażanym przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych – „Moja Komenda” oraz „Dzielnicowy Bliżej Nas”.

W trakcie pikniku policjanci zaprezentują swój najnowszy radiowóz T-6 i motocykl służby drogowej oraz punkt informacyjny. Będzie można zobaczyć także inne wojskowe pojazdy zabytkowe i wystawę „Muzeum Polskiego Września 1939”. Bytomski Oddział Szturmowy zorganizuje strzelnicę dla dorosłych i dzieci. Gościem pikniku będzie również bytomski pasjonat historii Maciej Bartków, który zaprezentuje swoje publikacje o tematyce historycznej.

Zapraszamy w czwartek, 15 czerwca od 12.00 do 18.00 do schronu przeciwlotniczego w Bytomiu – Miechowicach przy ul. Kasztanowej.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Tomasz Sanecki

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.