Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 sierpinia 2018, Anita, Julianna, Jacek

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

3,2 mln zł na termomodernizację dwóch hal sportowych

Jeszcze w tym roku rozpoczną się prace termomodernizacyjne w dwóch halach sportowych w Bytomiu. Remont przejdzie hala przy ul. Kosynierów 15 w Szombierkach oraz przy ul. Strzelców Bytomskich na Stroszku. Realizacja kolejnych inwestycji sportowych możliwa jest dzięki pozyskaniu przez miasto środków z Unii Europejskiej.

Weź udział w jubileuszowym 10. Półmaratonie Bytomskim

Bieganie to jedna z najpopularniejszych dyscyplin sportowych w naszym kraju. W Polsce co roku organizuje się setki imprez, gdzie miłośnicy biegania mogą sprawdzić możliwości swojego organizmu. Jedną z nich jest Bytomski Półmaraton, którego jubileuszowa dziesiąta edycja odbędzie się wyjątkowo w sobotę, 15 września.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

"Obojętnie gdzie! Wracam biegiem!"

"Obojętnie gdzie! Wracam biegiem!" Data publikacji: 9 sierpnia 2018Wychodzi na ulice z tabliczką „Obojętnie gdzie! Wracam biegiem!”. Bytomianin, Wojciech Nowacki, poszukując sposobu na urozmaicenie treningów biegowych wpadł na pomysł połączenia swoich dwóch pasji: biegania i autostopu.

Pomysł na Stopowicza-Biegacza powstał niedawno – na początku tego roku. Wojciech Nowacki szukał swojego sposobu na bieganie, aby nie było ono nudne i nie wiązało się z pokonywaniem ściśle określonego dystansu w najbliższej okolicy. Połączenie podróży „stopem” z bieganiem dostarcza mu dodatkowej radości i motywuje do pokonywania coraz większych dystansów.

Bytomianin spotyka się z bardzo serdecznymi reakcjami kierowców, którzy podwożą go w dowolnym kierunku, by mógł stamtąd wrócić biegiem. Zdarzały się nawet propozycje podróży do Chorwacji i nad polskie morze.

Nie bądźcie zaskoczeni widząc przy drodze mężczyznę w sportowym stroju z tabliczką „Obojętnie gdzie! Wracam biegiem!”. Zatrzymajcie się, zawieźcie w siną dal i życzcie szybkiego powrotu do domu.

Autor: ww
Zdjęcia: https://www.facebook.com/Wojtasbiegaczstopowicz/

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.