Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 października 2017, Piotra, Michala, Ziemowita

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Śląskie smaki, śląskie wice. Zapraszamy na Biesiadę Rozbarską

Miłośników dobrej zabawy zapraszamy na pięciogodzinny maraton ze śląskim humorem, śląską kuchnią oraz wieloma innymi atrakcjami. Już 20 października we wnętrzu zrewitalizowanej Cechowni byłej KWK Rozbark odbędzie się kolejna Biesiada Rozbarska.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Oberschlesien ponownie w Operze

Data publikacji: 8 października 2016Oberschlesien to zespół grający industrial metal po śląsku. Tym razem, rok po niezwykłym wydarzeniu, jakim był koncert zespołu Oberschlesien & Adam Sztaba z orkiestrą symfoniczną Opery Śląskiej, mogliśmy posłuchać zespołu grającego w nowym składzie i w nowej akustycznej odsłonie.

Bytom nas urzeka, jest przepięknym, starszym od Krakowa miastem (...). Jeśli miastu uda się planowana rewitalizacja zabytkowych obiektów będzie to Perła Śląska! Atmosfera grania w ponad 100 letnim budynku Opery Śląskiej jest niezwykła. Wracamy tu z olbrzymią przyjemnością! Ten koncert będzie nie lada gratką dla naszych fanów: numery w nowych aranżacjach, wykonane po raz pierwszy w nowym składzie. Na fortepianie zagra Łukasz Sztaba a Tomasz Andrzejewski na gitarze akustycznej
– mówił przed koncertem Michał Stawiński – wokalista zespołu.

W sobotni wieczór /7 października/ w Operze Śląskiej usłyszeliśmy nowe, akustyczne wersje utworów znanych z dwóch albumów zespołu oraz premierowe piosenki. Żywiołowe reakcje publiczności świadczyły o tym, że nowe aranżacje spodobały się wielbicielom śląskiego zespołu zgromadzonym w gmachu bytomskiej Opery.

Przed koncertem Oberschlesien zagrała formacja Art Of Illusion grająca rock progresywny z dużą ilością wirtuozerskich solówek, partii fortepianowych i orkiestralnych.

Galeria zdjęć:Autor: wa
Zdjęcia: UM Bytom/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.