Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
14 grudnia 2018, Alfred, Izydor

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Oberschlesien ponownie w Operze

Data publikacji: 8 października 2016Oberschlesien to zespół grający industrial metal po śląsku. Tym razem, rok po niezwykłym wydarzeniu, jakim był koncert zespołu Oberschlesien & Adam Sztaba z orkiestrą symfoniczną Opery Śląskiej, mogliśmy posłuchać zespołu grającego w nowym składzie i w nowej akustycznej odsłonie.

Bytom nas urzeka, jest przepięknym, starszym od Krakowa miastem (...). Jeśli miastu uda się planowana rewitalizacja zabytkowych obiektów będzie to Perła Śląska! Atmosfera grania w ponad 100 letnim budynku Opery Śląskiej jest niezwykła. Wracamy tu z olbrzymią przyjemnością! Ten koncert będzie nie lada gratką dla naszych fanów: numery w nowych aranżacjach, wykonane po raz pierwszy w nowym składzie. Na fortepianie zagra Łukasz Sztaba a Tomasz Andrzejewski na gitarze akustycznej
– mówił przed koncertem Michał Stawiński – wokalista zespołu.

W sobotni wieczór /7 października/ w Operze Śląskiej usłyszeliśmy nowe, akustyczne wersje utworów znanych z dwóch albumów zespołu oraz premierowe piosenki. Żywiołowe reakcje publiczności świadczyły o tym, że nowe aranżacje spodobały się wielbicielom śląskiego zespołu zgromadzonym w gmachu bytomskiej Opery.

Przed koncertem Oberschlesien zagrała formacja Art Of Illusion grająca rock progresywny z dużą ilością wirtuozerskich solówek, partii fortepianowych i orkiestralnych.

Galeria zdjęć:Autor: ww
Zdjęcia: UM Bytom/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.