Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 czerwca 2018, Gerwazy, Protazy, Julianna

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Miłośnicy militariów zjechali do Bytomia

Ziemia drżąca pod kołami wojskowych pojazdów. Ryk silników i huk wystrzałów. Już po raz czternasty miłośnicy militariów z całego kraju przyjechali do naszego miasta, by zaprezentować bytomskiej publiczności swoją kolekcję uzbrojenia.

Walczymy z mafią śmieciową

Nasze postulaty to nie tylko puste słowa na papierze. To konkretne propozycje, których wprowadzenie w krótkim czasie pozwoli rozwiązać problem nielegalnego składowania odpadów – mówił prezydent Damian Bartyla podczas dzisiejszej /12 czerwca/ konferencji prasowej.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Gwiazdy zjadą do Bytomia!

Na te kilka dni wypełnionych muzyką z niecierpliwością czekają miłośnicy dobrej zabawy z Bytomia i okolic. Znamy już nazwiska gwiazd, które wystąpią 21-24 czerwca podczas tegorocznych Dni Bytomia.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Obchody Święta Niepodległości w Bytomiu

Data publikacji: 11 listopada 2016Chociaż obchody odzyskania przez Polskę niepodległości to radosny dzień i w taki sposób jest świętowany, to zmusza on również do niecodziennej refleksji, że wolność nie jest nam dana raz na zawsze. Dzisiejszy dzień jest wyjątkowy dla naszej Ojczyzny, jej obywateli i każdej najmniejszej polskiej społeczności.

Cieszę się, że ducha tego narodowego święta można poczuć również w naszym mieście, chociażby dlatego, że na każdym kroku możemy natknąć się na flagi państwowe - mówił Damian Bartla, prezydent Bytomia podczas miejskich obchodów Święta Niepodległości, które tradycyjnie już rozpoczęły się w naszym mieście od złożenia kwiatów pod tablicą „Solidarności” przy kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa przy ul. Pułaskiego. Po mszy świętej odprawionej za Ojczyznę w uroczystym przemarszu z udziałem wojskowej asysty honorowej 34. Śląskiego Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej w Bytomiu udano się pod Pomnik Wolności przy ulicy Piłsudskiego.

W ramach obchodów Święta Niepodległości odbyły się w Bytomiu również liczne imprezy kulturalne i sportowe. Bractwo Kurkowe grodu Bytomskiego zorganizowało Obywatelski Konkurs Strzelecki, w którym pierwsze strzały oddał Damian Bartyla, prezydent Bytomia oraz Andrzej Wężyk, przewodniczący Rady Miejskiej. Miłośnicy biegania w czerwono-białych strojach wzięli udział w pięciokilometrowym III Biegu Niepodległości w Parku Miejskim, a z kolei w Beceku można było zaśpiewać patriotyczne pieśni wraz z Kabaretem Paka Rycha.

Galeria zdjęć:Autor: wa
Zdjęcia: Hubert Klimek/UM Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.