Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
22 listopada 2017, Cecylia, Jonatan, Stefan

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Obchody Święta Niepodległości w Bytomiu

Data publikacji: 11 listopada 2016Chociaż obchody odzyskania przez Polskę niepodległości to radosny dzień i w taki sposób jest świętowany, to zmusza on również do niecodziennej refleksji, że wolność nie jest nam dana raz na zawsze. Dzisiejszy dzień jest wyjątkowy dla naszej Ojczyzny, jej obywateli i każdej najmniejszej polskiej społeczności.

Cieszę się, że ducha tego narodowego święta można poczuć również w naszym mieście, chociażby dlatego, że na każdym kroku możemy natknąć się na flagi państwowe - mówił Damian Bartla, prezydent Bytomia podczas miejskich obchodów Święta Niepodległości, które tradycyjnie już rozpoczęły się w naszym mieście od złożenia kwiatów pod tablicą „Solidarności” przy kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa przy ul. Pułaskiego. Po mszy świętej odprawionej za Ojczyznę w uroczystym przemarszu z udziałem wojskowej asysty honorowej 34. Śląskiego Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej w Bytomiu udano się pod Pomnik Wolności przy ulicy Piłsudskiego.

W ramach obchodów Święta Niepodległości odbyły się w Bytomiu również liczne imprezy kulturalne i sportowe. Bractwo Kurkowe grodu Bytomskiego zorganizowało Obywatelski Konkurs Strzelecki, w którym pierwsze strzały oddał Damian Bartyla, prezydent Bytomia oraz Andrzej Wężyk, przewodniczący Rady Miejskiej. Miłośnicy biegania w czerwono-białych strojach wzięli udział w pięciokilometrowym III Biegu Niepodległości w Parku Miejskim, a z kolei w Beceku można było zaśpiewać patriotyczne pieśni wraz z Kabaretem Paka Rycha.

Galeria zdjęć:Autor: wa
Zdjęcia: Hubert Klimek/UM Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.