Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
11 grudnia 2018, Waldemar, Damazy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wigilia ze świątecznym barszczem

Pieką się już pierniki, powstają świąteczne ozdoby, które będzie można zakupić na bożonarodzeniowym stoisku, a młodzi wykonawcy biorą udział w próbach do jasełek. To przygotowania Bytomskiej Wigilii, która odbędzie się w czwartek, 20 grudnia przy ul. Dworcowej 7.

Prezydent Mariusz Wołosz upublicznia wystąpienia pokontrolne NIK

W trosce o przejrzystość administracji, upubliczniamy wystąpienia pokontrolne, jakie sporządziła NIK po kontroli „Wybranych aspektów funkcjonowania Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego Sp. z o.o.”.  – powiedział podczas dzisiejszej /6 grudnia/ konferencji prasowej, prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

Uwaga mieszkańcy! W wigilię, 24 grudnia Urząd Miejski w Bytomiu będzie nieczynny

W wigilię, 24 grudnia Urząd Miejski w Bytomiu /ul. Parkowa 2 i ul. Smolenia 35/ oraz Urząd Stanu Cywilnego /ul. Olejniczaka 22/ będą nieczynne.

Bytomskie projekty rekomendowane do ZIT

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 4, Ochotnicza Straż Pożarna w Suchej Górze, Szkoła Podstawowa Specjalna nr 2 – które ubiegają się o dofinansowanie na termomodernizację budynków – zostały wybrane do rekomendacji w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Rozbark - budowa promenady wchodzi w decydujący etap

Widać już pierwsze efekty prac, jakie realizowane są na Rozbarku. To właśnie tam w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji MZZiGK w Bytomiu realizuje inwestycję wartą około 12 mln zł. Jednym z jej elementów jest budowa promenady po dawnej kolei wąskotorowej, która ma połączyć ul. Pszczyńską z ul. Alojzjanów.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Obchody Święta Niepodległości w Bytomiu

Data publikacji: 11 listopada 2016Chociaż obchody odzyskania przez Polskę niepodległości to radosny dzień i w taki sposób jest świętowany, to zmusza on również do niecodziennej refleksji, że wolność nie jest nam dana raz na zawsze. Dzisiejszy dzień jest wyjątkowy dla naszej Ojczyzny, jej obywateli i każdej najmniejszej polskiej społeczności.

Cieszę się, że ducha tego narodowego święta można poczuć również w naszym mieście, chociażby dlatego, że na każdym kroku możemy natknąć się na flagi państwowe - mówił Damian Bartla, prezydent Bytomia podczas miejskich obchodów Święta Niepodległości, które tradycyjnie już rozpoczęły się w naszym mieście od złożenia kwiatów pod tablicą „Solidarności” przy kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa przy ul. Pułaskiego. Po mszy świętej odprawionej za Ojczyznę w uroczystym przemarszu z udziałem wojskowej asysty honorowej 34. Śląskiego Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej w Bytomiu udano się pod Pomnik Wolności przy ulicy Piłsudskiego.

W ramach obchodów Święta Niepodległości odbyły się w Bytomiu również liczne imprezy kulturalne i sportowe. Bractwo Kurkowe grodu Bytomskiego zorganizowało Obywatelski Konkurs Strzelecki, w którym pierwsze strzały oddał Damian Bartyla, prezydent Bytomia oraz Andrzej Wężyk, przewodniczący Rady Miejskiej. Miłośnicy biegania w czerwono-białych strojach wzięli udział w pięciokilometrowym III Biegu Niepodległości w Parku Miejskim, a z kolei w Beceku można było zaśpiewać patriotyczne pieśni wraz z Kabaretem Paka Rycha.

Galeria zdjęć:Autor: ww
Zdjęcia: Hubert Klimek/UM Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.