Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
16 października 2018, Florentyny, Ambrozego, Gawla

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Rekreacja nad Bytomką? Już wkrótce będzie to możliwe!

To jedna z największych inwestycji sportowo – rekreacyjnych w naszym mieście w ostatnich latach. Za ponad 24 mln zł zrekultywowany zostanie blisko 30 ha obszar terenów poprzemysłowych w pobliżu rzeki Bytomki, na granicy Szombierek i Łagiewnik. Prace wchodzą już w decydującą fazę, a ich planowane zakończenie to maj 2019 roku.

Bytom zmienia się na lepsze. To widać!

Spadek bezrobocia, nowi inwestorzy tworzący miejsca pracy, wielomilionowe inwestycje miejskie z rewitalizacją miasta na czele, a także programy dla seniorów, poprawa bezpieczeństwa oraz walka o czysty Bytom. To tylko niektóre działania, jakie w ostatnich latach realizowane są w naszym mieście.

Ponad 41 mln zł dofinansowania na rewitalizację Bobrka

Bardzo się cieszę, że kolejny projekt w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji otrzymał dofinansowanie. Dowodzi to, że proces rewitalizacji Bytomia nie jest zagrożony, a przygotowane przez nas wnioski są dobre – mówi prezydent Bytomia, Damian Bartyla.

800 nowych mieszkań powstanie w Bytomiu

Budowę ponad 800 nowych mieszkań w Bytomiu zapowiedział podczas konferencji prasowej prezydent Damian Bartyla.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Szkody górnicze - wnioski o dokonanie napraw

Przekazujemy informacje pomocne przy ubieganiu się o naprawę szkód górniczych.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Obchody 110. rocznicy bytomskiej kopalni

Obchody 110. rocznicy bytomskiej kopalni Data publikacji: 5 grudnia 2017Barbórkowe obchody zgromadziły wczoraj /4grudnia/ w Karbiu górniczą brać jednej z najstarszych górnośląskich kopalń, a także prezydenta Damiana Bartylę, kierownictwo Węglokoksu Kraj oraz mieszkańców Bytomia.

Zaproszenie na jubileuszowe uroczystości 110 lat istnienia kopalni w Bobrku, przyjął również wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski . Uroczystości rozpoczęła msza święta w kościele p.w. Dobrego Pasterza, którą w intencji górników odprawił ordynariusz diecezji gliwickiej bp. Jan Kopiec. Biskup poświęcił także dwie tablice, które spółka Węglokoks Kraj wmuruje w ściany cechowni bytomskiej kopalni z okazji jubileuszu 110 lat istnienia zakładu.

Po mszy świętej, tradycyjne już złożono kwiaty pod krzyżem upamiętniającym górników, którzy zginęli pod ziemią. Tego dnia w Hali na Skarpie odbyła się także uroczysta akademia. Wśród zaproszonych gości byli m.in. wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski, wiceminister sportu i turystyki Jan Widera, działacze związkowi NSZZ Solidarność, prezydenci oraz radni Bytomia i Piekar Śląskich, zwierzchnicy Wojska Polskiego, przedstawiciele służb mundurowych, duchowieństwa, instytucji publicznych.

Wyrazy uznania złożył górnikom gospodarz spotkania, prezydent Damian Bartyla: Dziękuję obecnym i byłym górnikom za wysiłek, pracę, solidaryzm i hart ducha. Słowa podziękowania i szacunku kieruję także do rozsławionych w Polsce i świecie ratowników górniczych Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego, górniczej Solidarności, do pracowników KWK Centrum SRK, zakładu Bobrek –Piekary Węglokoksu Kraj, wszystkich górników–emerytów i ich rodzin.

Grzegorz Wacławek, prezes Węgloksu Kraj, przypomniał, że na cześć górników 110-letniej kopalni Bobrek spółka ufundowała dwie tablice pamiątkowe. Prezydent Damian Bartyla wręczył władzom spółki pamiątkowe patery z wygrawerowanymi wyrazami uznania za wieloletnią służbę na rzecz polskiego górnictwa.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.