Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 marca 2018, Józef, Bogdan, Marek

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Uwaga! Zmiana siedziby Biura Terenowego ZUS w Bytomiu

Ważna zmiana dla klientów bytomskiego Biura Terenowego ZUS. Od 1 kwietnia nowa siedziba biura będzie znajdowała się w budynku przy ul. Karola Miarki 8. Dotychczasowa placówka mieszcząca się w budynku przy ul. Sądowej 8 zakończy działalność 31 marca.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Tu Metropolia - przyjdź, posłuchaj, zabierz głos

Na kolejną otwartą debatę z cyklu „Tu Metropolia”, poświęconą tematyce metropolitalnej, zapraszamy w środę, 14 marca, do Bytomia. Cykl spotkań organizowany jest przez Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię.

Bytom płaci za pomysły!

10 tysięcy złotych za pomysł! Tyle płaci Bytom osobom kreatywnym, które mają receptę na bolączki miasta w obszarze społecznym. Wystarczy dobra idea i jej uzasadnienie - resztą, czyli realizacją pomysłu zajmie się już ktoś inny.

Rusza kolejna edycja Nagrody Gospodarczej Prezydenta Bytomia

Prezydent Bytomia i Bytomska Rada Biznesu zapraszają bytomskich przedsiębiorców do udziału w konkursie na Firmę Roku i Mikrofirmę Roku.

W Bytomiu przebudują drogi za prawie 14 mln

Jeszcze w tym roku przebudowane zostaną ul. Katowicka, Frenzla, skrzyżowanie ul. Wrocławskiej i Reja oraz Aleja Jana Pawła II. W sumie na realizację tych inwestycji miasto wyda prawie 14 mln zł, z czego aż 10 mln pochodzi z Metropolitalnego Funduszu Solidarności. Pierwsze przetargi ruszą już w marcu.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Obchody 110. rocznicy bytomskiej kopalni

Obchody 110. rocznicy bytomskiej kopalni Data publikacji: 5 grudnia 2017Barbórkowe obchody zgromadziły wczoraj /4grudnia/ w Karbiu górniczą brać jednej z najstarszych górnośląskich kopalń, a także prezydenta Damiana Bartylę, kierownictwo Węglokoksu Kraj oraz mieszkańców Bytomia.

Zaproszenie na jubileuszowe uroczystości 110 lat istnienia kopalni w Bobrku, przyjął również wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski . Uroczystości rozpoczęła msza święta w kościele p.w. Dobrego Pasterza, którą w intencji górników odprawił ordynariusz diecezji gliwickiej bp. Jan Kopiec. Biskup poświęcił także dwie tablice, które spółka Węglokoks Kraj wmuruje w ściany cechowni bytomskiej kopalni z okazji jubileuszu 110 lat istnienia zakładu.

Po mszy świętej, tradycyjne już złożono kwiaty pod krzyżem upamiętniającym górników, którzy zginęli pod ziemią. Tego dnia w Hali na Skarpie odbyła się także uroczysta akademia. Wśród zaproszonych gości byli m.in. wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski, wiceminister sportu i turystyki Jan Widera, działacze związkowi NSZZ Solidarność, prezydenci oraz radni Bytomia i Piekar Śląskich, zwierzchnicy Wojska Polskiego, przedstawiciele służb mundurowych, duchowieństwa, instytucji publicznych.

Wyrazy uznania złożył górnikom gospodarz spotkania, prezydent Damian Bartyla: Dziękuję obecnym i byłym górnikom za wysiłek, pracę, solidaryzm i hart ducha. Słowa podziękowania i szacunku kieruję także do rozsławionych w Polsce i świecie ratowników górniczych Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego, górniczej Solidarności, do pracowników KWK Centrum SRK, zakładu Bobrek –Piekary Węglokoksu Kraj, wszystkich górników–emerytów i ich rodzin.

Grzegorz Wacławek, prezes Węgloksu Kraj, przypomniał, że na cześć górników 110-letniej kopalni Bobrek spółka ufundowała dwie tablice pamiątkowe. Prezydent Damian Bartyla wręczył władzom spółki pamiątkowe patery z wygrawerowanymi wyrazami uznania za wieloletnią służbę na rzecz polskiego górnictwa.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.