Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 września 2018, Konstancja, January

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Święto kolorów w Bytomiu. Czas na Holi Festival

Zapiszcie tą datę w kalendarzach. W najbliższą sobotę, 22 września zapraszamy do Parku Kachla na największą imprezę z kolorowymi proszkami – Holi Festival Święto Kolorów. Czeka na Was muzyka, kolorowe proszki, wata cukrowa, foodtrucki i wiele innych niespodzianek.

O zniknięciu wapienia na Górze Gryca

Data publikacji: 10 grudnia 2013Przed laty, pewnego letniego dnia, nadciągnęła nad Miechowice i najwyższe w tej okolicy wzniesienie, Górę Gryca, ogromna chmura burzowa z silnymi wyładowaniami atmosferycznymi.

W pewnym momencie w szczyt góry z potężnym hukiem uderzył piorun. W jednej chwili rozstąpiła się w tym miejscu ziemia – od dołu ku górze. Skała wapienna, z której zbudowane było w większości wzniesienie, znikła w ziemi, w przepastnej czeluści, a w jej miejsce pojawił się piasek.

[Chrobok L.: Sagen von Miechowitz, Miechowitz 1926, s. 22]
Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.