Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
14 grudnia 2018, Alfred, Izydor

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

O Śląsku i po śląsku w Łagiewnikach

O Śląsku i po śląsku w Łagiewnikach Data publikacji: 14 grudnia 2013Uczniom Gimnazjum nr 9 w Łagiewnikach śląskie akcenty towarzyszą na co dzień. W klasach regionalnych młodzież uczy się gwary, poznaje śląską historię, kulturę i sztukę. A wczoraj wystąpiła z programem artystycznym podczas Śląskiej Biesiady.

Do szkoły zawitali m.in. przedstawiciele władz miasta, Związku Górnośląskiego, klubu ŁKS Łagiewniki i mieszkańcy Bytomia, którzy wraz z Gimnazjum nr 9 popularyzują tradycje naszego regionu.

Goście biesiady mogli wykazać się wiedzą o Śląsku, odpowiadając na pytania w Grze o Tytuł Ślązaka 2013 roku, a na deser obejrzeli występ młodych artystów z łagiewnickiej szkoły. Uczniowie kompleksowo zadbali o artystyczną stronę imprezy. Wystawili bajkę „Królewna Śnieżka” i zapewnili oprawę muzyczną.

Docenili to biesiadnicy, którzy nagrodzili młodzież gromkimi brawami. Prócz zabawy, na biesiadzie nie mogło zabraknąć tradycyjnego ślůnskego jadła. Goście mogli zasmakować m.in. żurku, kołocza czy chleba z „tustym”.Galeria zdjęć:Autor: Iwona Wronka
Zdjęcia: Urząd Miejski w Bytomiu

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.