Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 września 2018, Tekla, Boguslaw

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

UWAGA!!! Zmiana czasu pracy Biura

Zmiana czasu pracy Biura Organizacji Pozarządowych

Platforma konsultacji

Informacja o wszczęciu procedury konsultacyjnej projektów aktów prawa miejscowego w dziedzinach dot. działalności statutowej ngo. Konsultacje uznaje się za ważne bez względu na liczbę podmiotów biorących w nich udział. Ich wynik jest zawsze brany pod uwagę, nie jest jednak wiążący dla organów miasta.

Małe Granty

Małe granty – oferty złożone przez ngo na realizację zadania publicznego z pominięciem otwartego konkursu ofert, których wartość nie przekracza 10.000 zł, a okres realizacji wynosi do 90 dni. Każdy, w terminie 7 dni od dnia zamieszczenia oferty może zgłosić uwagi dotyczące oferty. Zapraszamy.

Portal organizacji pozarządowych.

Portal dla organizacji oraz osób zainteresowanych życiem społecznym: wiadomości, ogłoszenia, praca, wolontariat, fundusze.

O seniorach, dla seniorów

O seniorach, dla seniorów Data publikacji: 12 kwietnia 2018Starzenie się ludności jest jednym z najważniejszych wyzwań zdrowotnych i społeczno-politycznych nadchodzących lat. Z tematem tym związany jest także program Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, w którym uczestniczy Bytomski Uniwersytet Trzeciego Wieku. Już jutro, 13 kwietnia o 14.00 w Centrum Kształcenia Ustawicznego przy ul. Powstańców Śląskich10, przedstawione zostaną założenia projektu Determinanty pomyślnego starzenia się seniorów w aglomeracji śląskiej.

Przedsięwzięcie realizuje Śląski Uniwersytet Medyczny. Pomyślne starzenie się (z ang. successful ageing), to definicja określająca proces, który umożliwia osobom starszym czynne uczestnictwo w życiu społecznym, bez dyskryminacji ze względu na wiek, a tym samym pozwalający na czerpanie radości z dobrej jakości, niezależnego życia.

Podczas spotkania poruszone zostaną podstawowe warunki pomyślnego starzenia się, a więc utrzymanie zadowalającego stanu zdrowia, niezależności finansowej i mieszkaniowej czy możliwość kształcenia się i realizacji swoich pasji.

W części oficjalnej zaplanowano wykład prof. dr. hab. Czesława Marcisza z Wydziału Nauk o Zdrowiu ŚUM, poświęcony typom starzenia się ze szczególnym uwzględnieniem starzenia pomyślnego. Spotkaniu towarzyszyć będzie występ działającego przy bytomskim uniwersytecie chóru Wrzosy Jesieni.

Autor: AK
Zdjęcia: www.pixabay.com

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.