Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
22 czerwca 2018, Paulina, Jan, Tomasz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wakacyjne warsztaty dla dzieci

Wakacyjne warsztaty już od poniedziałku, 25 czerwca! Zapraszamy młodych filmowców, sportowców, muzyków, kuglarzy, malarzy, ekologów i konstruktorów latawców do Becekobusa, który znów wyruszy na ulice Bytomia. Sprawdzajcie rozkład jazdy i zapisujcie się na zajęcia. Dobra zabawa gwarantowana!

Miłośnicy militariów zjechali do Bytomia

Ziemia drżąca pod kołami wojskowych pojazdów. Ryk silników i huk wystrzałów. Już po raz czternasty miłośnicy militariów z całego kraju przyjechali do naszego miasta, by zaprezentować bytomskiej publiczności swoją kolekcję uzbrojenia.

Walczymy z mafią śmieciową

Nasze postulaty to nie tylko puste słowa na papierze. To konkretne propozycje, których wprowadzenie w krótkim czasie pozwoli rozwiązać problem nielegalnego składowania odpadów – mówił prezydent Damian Bartyla podczas dzisiejszej /12 czerwca/ konferencji prasowej.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Gwiazdy zjadą do Bytomia!

Na te kilka dni wypełnionych muzyką z niecierpliwością czekają miłośnicy dobrej zabawy z Bytomia i okolic. Znamy już nazwiska gwiazd, które wystąpią 21-24 czerwca podczas tegorocznych Dni Bytomia.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

O rewitalizacji porozmawiają na Rynku

O rewitalizacji porozmawiają na Rynku Data publikacji: 26 lipca 201727 lipca (czwartek) na Rynku spotkamy konsultantów, którzy w kwartałach programu pilotażowego dotyczącego rewitalizacji poprowadzą spotkania i warsztaty. To kolejny krok na drodze do zmiany wizerunku miasta.

Przypomnijmy, że Bytom jest jednym z trzech miast w Polsce objętych przez Ministerstwo Rozwoju Pilotażem Rewitalizacji. Do końca 2018 roku musi wypracować modelowe działania, z których korzystać będą inne miasta w Polsce. 

Już jutro (27 lipca) o 17.00 na Rynku pojawią się namioty, a przy nich będzie można podyskutować z członkami: Towarzystwa Urbanistów Polskich, Stowarzyszenia Napraw Sobie Miasto oraz Centrum Doradztwa Strategicznego.

Na specjalnych planszach bytomianie spiszą problemy występujące w ich otoczeniu i zaproponują ich rozwiązania.

Konsultanci do spraw rewitalizacji zaproszą mieszkańców na spotkania w kwartałach pilotażu. Następnie zaplanują warsztaty plenerowe, dotrą też do najbardziej uczęszczanych miejsc, zajrzą do osiedlowego sklepiku. Po wakacjach rozmawiać będą z uczniami w szkołach.

Stowarzyszenie Towarzystwo Urbanistów Polskich, Fundacja Napraw Sobie Miasto i firma Centrum Doradztwa Strategicznego to podmioty, zajmujące się na co dzień partycypacją społeczną. Zostały wyłonione w przetargu ogłoszonym przez miasto. Będą planować wspólnie z mieszkańcami przestrzeń w kwartałach pilotażu, m.in. metodą „Planning fo real”.

Stowarzyszenie Towarzystwo Urbanistów Polskich będzie zajmować się lokalizacjami nr 1 i 5 (kwartały: 7, 8, 9, 10, 22, 23, 24, 25). Działania Fundacji Napraw Sobie Miasto obejmą lokalizacje nr: 2, 3 i 6 (kwartały 21, 40, 39, 41 i  teren po byłym zakładzie zabytkowej Górnośląskiej Kolei Wąskotorowej przy ul. Brzezińskiej). Natomiast Centrum Doradztwa Strategicznego będzie pracować w lokalizacji nr 4 (kwartały 42, 43).

Założeniem prac jest, by w każdej lokalizacji wyłonił się lokalny lider, który będzie koordynował pracę nad realizacją pomysłów wypracowanych podczas warsztatów.


Autor: Katarzyna Nylec
Zdjęcia: arc BytomOdNowa

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.