Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
26 września 2018, Justyna, Łucja, Cyprian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

800 nowych mieszkań powstanie w Bytomiu

Budowę ponad 800 nowych mieszkań w Bytomiu zapowiedział podczas konferencji prasowej prezydent Damian Bartyla.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Szkody górnicze - wnioski o dokonanie napraw

Przekazujemy informacje pomocne przy ubieganiu się o naprawę szkód górniczych.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

O rewitalizacji porozmawiają na Rynku

O rewitalizacji porozmawiają na Rynku Data publikacji: 26 lipca 201727 lipca (czwartek) na Rynku spotkamy konsultantów, którzy w kwartałach programu pilotażowego dotyczącego rewitalizacji poprowadzą spotkania i warsztaty. To kolejny krok na drodze do zmiany wizerunku miasta.

Przypomnijmy, że Bytom jest jednym z trzech miast w Polsce objętych przez Ministerstwo Rozwoju Pilotażem Rewitalizacji. Do końca 2018 roku musi wypracować modelowe działania, z których korzystać będą inne miasta w Polsce. 

Już jutro (27 lipca) o 17.00 na Rynku pojawią się namioty, a przy nich będzie można podyskutować z członkami: Towarzystwa Urbanistów Polskich, Stowarzyszenia Napraw Sobie Miasto oraz Centrum Doradztwa Strategicznego.

Na specjalnych planszach bytomianie spiszą problemy występujące w ich otoczeniu i zaproponują ich rozwiązania.

Konsultanci do spraw rewitalizacji zaproszą mieszkańców na spotkania w kwartałach pilotażu. Następnie zaplanują warsztaty plenerowe, dotrą też do najbardziej uczęszczanych miejsc, zajrzą do osiedlowego sklepiku. Po wakacjach rozmawiać będą z uczniami w szkołach.

Stowarzyszenie Towarzystwo Urbanistów Polskich, Fundacja Napraw Sobie Miasto i firma Centrum Doradztwa Strategicznego to podmioty, zajmujące się na co dzień partycypacją społeczną. Zostały wyłonione w przetargu ogłoszonym przez miasto. Będą planować wspólnie z mieszkańcami przestrzeń w kwartałach pilotażu, m.in. metodą „Planning fo real”.

Stowarzyszenie Towarzystwo Urbanistów Polskich będzie zajmować się lokalizacjami nr 1 i 5 (kwartały: 7, 8, 9, 10, 22, 23, 24, 25). Działania Fundacji Napraw Sobie Miasto obejmą lokalizacje nr: 2, 3 i 6 (kwartały 21, 40, 39, 41 i  teren po byłym zakładzie zabytkowej Górnośląskiej Kolei Wąskotorowej przy ul. Brzezińskiej). Natomiast Centrum Doradztwa Strategicznego będzie pracować w lokalizacji nr 4 (kwartały 42, 43).

Założeniem prac jest, by w każdej lokalizacji wyłonił się lokalny lider, który będzie koordynował pracę nad realizacją pomysłów wypracowanych podczas warsztatów.


Autor: Katarzyna Nylec
Zdjęcia: arc BytomOdNowa

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.