Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 czerwca 2018, Gerwazy, Protazy, Julianna

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Miłośnicy militariów zjechali do Bytomia

Ziemia drżąca pod kołami wojskowych pojazdów. Ryk silników i huk wystrzałów. Już po raz czternasty miłośnicy militariów z całego kraju przyjechali do naszego miasta, by zaprezentować bytomskiej publiczności swoją kolekcję uzbrojenia.

Walczymy z mafią śmieciową

Nasze postulaty to nie tylko puste słowa na papierze. To konkretne propozycje, których wprowadzenie w krótkim czasie pozwoli rozwiązać problem nielegalnego składowania odpadów – mówił prezydent Damian Bartyla podczas dzisiejszej /12 czerwca/ konferencji prasowej.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Gwiazdy zjadą do Bytomia!

Na te kilka dni wypełnionych muzyką z niecierpliwością czekają miłośnicy dobrej zabawy z Bytomia i okolic. Znamy już nazwiska gwiazd, które wystąpią 21-24 czerwca podczas tegorocznych Dni Bytomia.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

O reformie systemowej w służbie zdrowia

O reformie systemowej w służbie zdrowia Data publikacji: 26 lipca 201792 procent mieszkańców Bytomia korzysta z podstawowej opieki zdrowotnej w swoim mieście. - To bardzo dobry wynik. Świadczy on o wysokim poziomie świadczonych w Bytomiu usług medycznych - ocenił podczas wtorkowego spotkania dr Jerzy Szafranowicz, dyrektor Śląskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia.

Dyskusja o reformie systemowej w służbie zdrowia toczyła się 25 lipca w Teatrze Rozbark. Wzięli w niej udział: władze Bytomia na czele z prezydentem Damianem Bartylą, radni, przedstawiciele bytomskich szpitali, gabinetów stomatologicznych i NZOZ-ów.

Uczestnicy debaty pytali dyrektora oddziału NFZ o szczegóły dotyczące m.in. finansowania nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, kontrakty dotyczące stomatologii.

Zgodnie z nową ustawą utworzony zostanie system podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej, czyli tzw. sieć szpitali. W sieci znajdą się placówki, które od co najmniej dwóch lat mają umowę z NFZ i w których funkcjonuje izba przyjęć lub tzw. SOR, czyli szpitalny oddział ratunkowy.

Placówki zakwalifikowane do sieci będą miały gwarantowaną umowę z NFZ. Sieć będzie też obejmować m.in. ambulatoryjną opiekę specjalistyczną w przychodniach przyszpitalnych oraz nocną i świąteczną opiekę zdrowotną. Na funkcjonowanie tego systemu przeznaczonych będzie ok. 91 proc. pieniędzy, z których obecnie finansowane jest leczenie szpitalne.

Pozostałe 9 proc. będzie przeznaczone na konkursy świadczeń, do których będą mogły przystąpić zarówno placówki, których nie objęła sieć, jak i szpitale sieciowe, które będą chciały otrzymać finansowanie np. na funkcjonowanie dodatkowych oddziałów.
 
Do sieci szpitali zakwalifikowały się trzy lecznice: Szpital Specjalistyczny nr 1, Szpital Specjalistyczny nr 2 oraz Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 4.

Szpital nr 1 został uwzględniony w sieci z następującymi profilami: chirurgia ogólna, choroby wewnętrzne, choroby zakaźne, hematologia oraz izba przyjęć. Zaś w przypadku szpitala nr 2 są to: chirurgia dziecięca, chirurgia ogólna, choroby wewnętrzne, izba przyjęć, neonatologia,
neonatologia (trzeci poziom referencyjny), pediatria, położnictwo i ginekologia (drugi poziom referencyjny), położnictwo i ginekologia (trzeci poziom referencyjny), z kolei Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 4 z profilami: anestezjologia i intensywna terapia, chemioterapia -
hospitalizacja, chirurgia naczyniowa (drugi poziom referencyjny), chirurgia ogólna, choroby płuc, choroby wewnętrzne, dermatologia i wenerologia, izba przyjęć, kardiologia, nefrologia, neurologia, okulistyka, onkologia kliniczna, ortopedia i traumatologia narządu ruchu, otorynolaryngologia oraz urologia.
 

Galeria zdjęć:Autor: Katarzyna Nylec
Zdjęcia: arc. NFZ

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.