Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 września 2018, Tekla, Boguslaw

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

800 nowych mieszkań powstanie w Bytomiu

Budowę ponad 800 nowych mieszkań w Bytomiu zapowiedział podczas konferencji prasowej prezydent Damian Bartyla.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Szkody górnicze - wnioski o dokonanie napraw

Przekazujemy informacje pomocne przy ubieganiu się o naprawę szkód górniczych.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

O reformie systemowej w służbie zdrowia

O reformie systemowej w służbie zdrowia Data publikacji: 26 lipca 201792 procent mieszkańców Bytomia korzysta z podstawowej opieki zdrowotnej w swoim mieście. - To bardzo dobry wynik. Świadczy on o wysokim poziomie świadczonych w Bytomiu usług medycznych - ocenił podczas wtorkowego spotkania dr Jerzy Szafranowicz, dyrektor Śląskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia.

Dyskusja o reformie systemowej w służbie zdrowia toczyła się 25 lipca w Teatrze Rozbark. Wzięli w niej udział: władze Bytomia na czele z prezydentem Damianem Bartylą, radni, przedstawiciele bytomskich szpitali, gabinetów stomatologicznych i NZOZ-ów.

Uczestnicy debaty pytali dyrektora oddziału NFZ o szczegóły dotyczące m.in. finansowania nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, kontrakty dotyczące stomatologii.

Zgodnie z nową ustawą utworzony zostanie system podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej, czyli tzw. sieć szpitali. W sieci znajdą się placówki, które od co najmniej dwóch lat mają umowę z NFZ i w których funkcjonuje izba przyjęć lub tzw. SOR, czyli szpitalny oddział ratunkowy.

Placówki zakwalifikowane do sieci będą miały gwarantowaną umowę z NFZ. Sieć będzie też obejmować m.in. ambulatoryjną opiekę specjalistyczną w przychodniach przyszpitalnych oraz nocną i świąteczną opiekę zdrowotną. Na funkcjonowanie tego systemu przeznaczonych będzie ok. 91 proc. pieniędzy, z których obecnie finansowane jest leczenie szpitalne.

Pozostałe 9 proc. będzie przeznaczone na konkursy świadczeń, do których będą mogły przystąpić zarówno placówki, których nie objęła sieć, jak i szpitale sieciowe, które będą chciały otrzymać finansowanie np. na funkcjonowanie dodatkowych oddziałów.
 
Do sieci szpitali zakwalifikowały się trzy lecznice: Szpital Specjalistyczny nr 1, Szpital Specjalistyczny nr 2 oraz Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 4.

Szpital nr 1 został uwzględniony w sieci z następującymi profilami: chirurgia ogólna, choroby wewnętrzne, choroby zakaźne, hematologia oraz izba przyjęć. Zaś w przypadku szpitala nr 2 są to: chirurgia dziecięca, chirurgia ogólna, choroby wewnętrzne, izba przyjęć, neonatologia,
neonatologia (trzeci poziom referencyjny), pediatria, położnictwo i ginekologia (drugi poziom referencyjny), położnictwo i ginekologia (trzeci poziom referencyjny), z kolei Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 4 z profilami: anestezjologia i intensywna terapia, chemioterapia -
hospitalizacja, chirurgia naczyniowa (drugi poziom referencyjny), chirurgia ogólna, choroby płuc, choroby wewnętrzne, dermatologia i wenerologia, izba przyjęć, kardiologia, nefrologia, neurologia, okulistyka, onkologia kliniczna, ortopedia i traumatologia narządu ruchu, otorynolaryngologia oraz urologia.
 

Galeria zdjęć:Autor: Katarzyna Nylec
Zdjęcia: arc. NFZ

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.