Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 grudnia 2018, Dariusz, Urban, Gabriela

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wigilia ze świątecznym barszczem

Pieką się już pierniki, powstają świąteczne ozdoby, które będzie można zakupić na bożonarodzeniowym stoisku, a młodzi wykonawcy biorą udział w próbach do jasełek. To przygotowania Bytomskiej Wigilii, która odbędzie się w czwartek, 20 grudnia przy ul. Dworcowej 7.

Prezydent Mariusz Wołosz upublicznia wystąpienia pokontrolne NIK

W trosce o przejrzystość administracji, upubliczniamy wystąpienia pokontrolne, jakie sporządziła NIK po kontroli „Wybranych aspektów funkcjonowania Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego Sp. z o.o.”.  – powiedział podczas dzisiejszej /6 grudnia/ konferencji prasowej, prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

Uwaga mieszkańcy! W wigilię, 24 grudnia Urząd Miejski w Bytomiu będzie nieczynny

W wigilię, 24 grudnia Urząd Miejski w Bytomiu /ul. Parkowa 2 i ul. Smolenia 35/ oraz Urząd Stanu Cywilnego /ul. Olejniczaka 22/ będą nieczynne.

Bytomskie projekty rekomendowane do ZIT

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 4, Ochotnicza Straż Pożarna w Suchej Górze, Szkoła Podstawowa Specjalna nr 2 – które ubiegają się o dofinansowanie na termomodernizację budynków – zostały wybrane do rekomendacji w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Rozbark - budowa promenady wchodzi w decydujący etap

Widać już pierwsze efekty prac, jakie realizowane są na Rozbarku. To właśnie tam w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji MZZiGK w Bytomiu realizuje inwestycję wartą około 12 mln zł. Jednym z jej elementów jest budowa promenady po dawnej kolei wąskotorowej, która ma połączyć ul. Pszczyńską z ul. Alojzjanów.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

O reformie systemowej w służbie zdrowia

O reformie systemowej w służbie zdrowia Data publikacji: 26 lipca 201792 procent mieszkańców Bytomia korzysta z podstawowej opieki zdrowotnej w swoim mieście. - To bardzo dobry wynik. Świadczy on o wysokim poziomie świadczonych w Bytomiu usług medycznych - ocenił podczas wtorkowego spotkania dr Jerzy Szafranowicz, dyrektor Śląskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia.

Dyskusja o reformie systemowej w służbie zdrowia toczyła się 25 lipca w Teatrze Rozbark. Wzięli w niej udział: władze Bytomia na czele z prezydentem Damianem Bartylą, radni, przedstawiciele bytomskich szpitali, gabinetów stomatologicznych i NZOZ-ów.

Uczestnicy debaty pytali dyrektora oddziału NFZ o szczegóły dotyczące m.in. finansowania nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, kontrakty dotyczące stomatologii.

Zgodnie z nową ustawą utworzony zostanie system podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej, czyli tzw. sieć szpitali. W sieci znajdą się placówki, które od co najmniej dwóch lat mają umowę z NFZ i w których funkcjonuje izba przyjęć lub tzw. SOR, czyli szpitalny oddział ratunkowy.

Placówki zakwalifikowane do sieci będą miały gwarantowaną umowę z NFZ. Sieć będzie też obejmować m.in. ambulatoryjną opiekę specjalistyczną w przychodniach przyszpitalnych oraz nocną i świąteczną opiekę zdrowotną. Na funkcjonowanie tego systemu przeznaczonych będzie ok. 91 proc. pieniędzy, z których obecnie finansowane jest leczenie szpitalne.

Pozostałe 9 proc. będzie przeznaczone na konkursy świadczeń, do których będą mogły przystąpić zarówno placówki, których nie objęła sieć, jak i szpitale sieciowe, które będą chciały otrzymać finansowanie np. na funkcjonowanie dodatkowych oddziałów.
 
Do sieci szpitali zakwalifikowały się trzy lecznice: Szpital Specjalistyczny nr 1, Szpital Specjalistyczny nr 2 oraz Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 4.

Szpital nr 1 został uwzględniony w sieci z następującymi profilami: chirurgia ogólna, choroby wewnętrzne, choroby zakaźne, hematologia oraz izba przyjęć. Zaś w przypadku szpitala nr 2 są to: chirurgia dziecięca, chirurgia ogólna, choroby wewnętrzne, izba przyjęć, neonatologia,
neonatologia (trzeci poziom referencyjny), pediatria, położnictwo i ginekologia (drugi poziom referencyjny), położnictwo i ginekologia (trzeci poziom referencyjny), z kolei Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 4 z profilami: anestezjologia i intensywna terapia, chemioterapia -
hospitalizacja, chirurgia naczyniowa (drugi poziom referencyjny), chirurgia ogólna, choroby płuc, choroby wewnętrzne, dermatologia i wenerologia, izba przyjęć, kardiologia, nefrologia, neurologia, okulistyka, onkologia kliniczna, ortopedia i traumatologia narządu ruchu, otorynolaryngologia oraz urologia.
 

Galeria zdjęć:Autor: Katarzyna Nylec
Zdjęcia: arc. NFZ

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.