Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 grudnia 2018, Olimpia, Łukasz, Jolanta

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

O pożarnictwie wiedzą wszystko

O pożarnictwie wiedzą wszystko Data publikacji: 26 maja 2017Chciałam wszystkim uczestnikom pogratulować ogromnej wiedzy, jaką zaprezentowali podczas konkursu. Dziękuję również bytomskim strażakom za wspaniałą organizację imprezy i zaangażowanie na rzecz miasta­ - mówiła dzisiaj, 26 maja podczas Turnieju Wiedzy Pożarniczej Aneta Latacz, Wiceprezydent Bytomia.

Turniej Wiedzy Pożarniczej, organizowany przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu, odbył się w naszym mieście już po raz 38. Wzięło w nim udział 70 uczniów z bytomskich szkół, którzy rywalizowali o zwycięstwo zarówno drużynowo oraz indywidualnie.

W turnieju rywalizowali uczniowie szkól podstawowych i gimnazjalnych, którzy musieli odpowiedzieć na szereg pytań z zakresu pożarnictwa, bezpieczeństwa oraz zasad udzielania pierwszej pomocy. Oprócz konkursu wiedzy, bytomscy strażacy ogłosili dzisiaj również wyniki konkursu plastycznego, w którym udział wzięły dzieci z przedszkoli oraz uczniowie szkół specjalnych.

Przypomnijmy, że celem konkursu było popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek powstania pożaru oraz innych zagrożeń, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, poznawanie tradycji i organizacji ochrony przeciwpożarowej.

Organizatorami turnieju były: Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu oraz Urząd Miejski w Bytomiu.


Autor: Arkadiusz Janocha

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.