Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 grudnia 2017, Laura, Boguslaw, Gracjan

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Przedsiębiorcze dzieciaki zapraszają na jarmark

Chcesz odetchnąć od domowych obowiązków, których bez liku przed świętami? Nie masz jeszcze stroika i innych choinowych cacek? Przyjdź na Jarmark Bożonarodzeniowy organizowany w środę, 20 grudnia przez Szkołę Podstawową nr 45 w Szombierkach.

O nowych technologiach i bezpieczeństwie w sieci

O nowych technologiach i bezpieczeństwie w sieci Data publikacji: 27 listopada 2017W dobie terroryzmu, cyberataków i innych zagrożeń, ważne stało się odpowiednie zabezpieczenie danych w firmach i instytucjach. Tym zagadnieniom poświęcona była konferencja w Wyższej Szkole Bankowej w Chorzowie zorganizowana w ramach programu Partnerstwa Biznesowego między Urzędem Miejskim a uczelnią.

Podczas konferencji eksperci doświadczeni w praktycznej ochronie baz danych, podzielili się z zainteresowanymi swoją wiedzą, podkreślając jednocześnie jak kwestie związane z bezpieczeństwem reguluje prawo.

Dyskutowaliśmy nie tylko na temat nowych przepisów, obowiązków oraz wyzwań, jakie się wiążą z bezpieczeństwem firm i instytucji, a także naszym osobistym np. związanym z używaniem smartphonów – mówi Magdalena Bosek, organizatorka konferencji z ramienia Urzędu Miejskiego.

Sporo miejsca poświęcono także omówieniu ustawy antyterrorystycznej, pierwszego takiego aktu prawnego w polskiej historii, której uchwalenie miało wpływ na wiele innych obowiązujących ustaw.

Autor: AK
Zdjęcia: fot. Bożena Derda

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.