Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 grudnia 2018, Olimpia, Łukasz, Jolanta

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

O nowych technologiach i bezpieczeństwie w sieci

O nowych technologiach i bezpieczeństwie w sieci Data publikacji: 27 listopada 2017W dobie terroryzmu, cyberataków i innych zagrożeń, ważne stało się odpowiednie zabezpieczenie danych w firmach i instytucjach. Tym zagadnieniom poświęcona była konferencja w Wyższej Szkole Bankowej w Chorzowie zorganizowana w ramach programu Partnerstwa Biznesowego między Urzędem Miejskim a uczelnią.

Podczas konferencji eksperci doświadczeni w praktycznej ochronie baz danych, podzielili się z zainteresowanymi swoją wiedzą, podkreślając jednocześnie jak kwestie związane z bezpieczeństwem reguluje prawo.

Dyskutowaliśmy nie tylko na temat nowych przepisów, obowiązków oraz wyzwań, jakie się wiążą z bezpieczeństwem firm i instytucji, a także naszym osobistym np. związanym z używaniem smartphonów – mówi Magdalena Bosek, organizatorka konferencji z ramienia Urzędu Miejskiego.

Sporo miejsca poświęcono także omówieniu ustawy antyterrorystycznej, pierwszego takiego aktu prawnego w polskiej historii, której uchwalenie miało wpływ na wiele innych obowiązujących ustaw.

Autor: AK
Zdjęcia: fot. Bożena Derda

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.