Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 grudnia 2017, Laura, Boguslaw, Gracjan

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Prawie 15,5 mln na rewitalizację parków

Aura za oknem może i nie nastraja do długich spacerów, ale warto nawet o tej porze roku poobserwować bogactwo przyrody w bytomskich parkach i zobaczyć jak bardzo na przestrzeni lat zmieniły się zielone płuca naszego miasta. To nie koniec zielonej rewitalizacji! Miasto pozyskało ponad 13 mln zł na odnowę zieleni w parkach miejskich.

Bytom z natury zielony

„Bytom. Z natury zielony” – tak nazywa się  fanpage na Facebooku poświęcony zielonej stronie miasta. Tu miłośnicy ekologii mogą dzielić się uwagami na temat przyrody i dowiedzieć się, gdzie warto spędzić wolny czas.

O inwestycjach przyjaznych dla środowiska

O inwestycjach  przyjaznych dla środowiska Data publikacji: 20 lutego 2017Od czego rozpocząć działania związane z pozyskaniem dotacji na proekologiczne inwestycje? O jakie pieniądze można aplikować w ramach dofinasowania, czy też lepiej wziąć kredyt na dobrych warunkach? W spotkaniu poświęconym możliwości pozyskania funduszy na realizację projektów z zakresu ochrony powietrza w budynkach mieszkalnych, wzięli udział m.in. przedstawiciele wspólnot mieszkaniowych oraz firmy zarządzające nieruchomościami.

Podczas spotkania, którego gościem był Andrzej Pilot, Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, eksperci z Zespołu Ochrony Atmosfery i Powierzchni Ziemi oraz Zespołu Funduszy Europejskich, omówili zasady udzielania dofinansowań oraz opisali poszczególne zadania finansowane przez WFOŚiGW w Katowicach w ramach programów likwidacji niskiej emisji realizowanych zarówno ze środków statutowych funduszu, jak i ze środków unijnych 2014-2020 Poddziałanie 1.7.1 Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Po omówieniu programów, wśród których znalazły się m.in. przedsięwzięcia związane z wdrażaniem projektów nowoczesnych, efektywnych i przyjaznych środowisku układów technologicznych czy budowy i modernizacji systemów redukcji zanieczyszczeń pyłowo – gazowych, dyskutowano o problemach napotykanych na etapie aplikowania o środki zewnętrzne, jak i w trakcie realizacji zadań.

Spotkanie zorganizował Wydział Spraw Komunalnych UM w Bytomiu.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: arch. UM Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.