Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
14 grudnia 2018, Alfred, Izydor

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Bytom z natury zielony

„Bytom. Z natury zielony” – tak nazywa się  fanpage na Facebooku poświęcony zielonej stronie miasta. Tu miłośnicy ekologii mogą dzielić się uwagami na temat przyrody i dowiedzieć się, gdzie warto spędzić wolny czas.

O inwestycjach przyjaznych dla środowiska

O inwestycjach  przyjaznych dla środowiska Data publikacji: 20 lutego 2017Od czego rozpocząć działania związane z pozyskaniem dotacji na proekologiczne inwestycje? O jakie pieniądze można aplikować w ramach dofinasowania, czy też lepiej wziąć kredyt na dobrych warunkach? W spotkaniu poświęconym możliwości pozyskania funduszy na realizację projektów z zakresu ochrony powietrza w budynkach mieszkalnych, wzięli udział m.in. przedstawiciele wspólnot mieszkaniowych oraz firmy zarządzające nieruchomościami.

Podczas spotkania, którego gościem był Andrzej Pilot, Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, eksperci z Zespołu Ochrony Atmosfery i Powierzchni Ziemi oraz Zespołu Funduszy Europejskich, omówili zasady udzielania dofinansowań oraz opisali poszczególne zadania finansowane przez WFOŚiGW w Katowicach w ramach programów likwidacji niskiej emisji realizowanych zarówno ze środków statutowych funduszu, jak i ze środków unijnych 2014-2020 Poddziałanie 1.7.1 Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Po omówieniu programów, wśród których znalazły się m.in. przedsięwzięcia związane z wdrażaniem projektów nowoczesnych, efektywnych i przyjaznych środowisku układów technologicznych czy budowy i modernizacji systemów redukcji zanieczyszczeń pyłowo – gazowych, dyskutowano o problemach napotykanych na etapie aplikowania o środki zewnętrzne, jak i w trakcie realizacji zadań.

Spotkanie zorganizował Wydział Spraw Komunalnych UM w Bytomiu.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: arch. UM Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.