Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 stycznia 2019, Fabian, Sebastian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Bytomianie uczcili pamięć Pawła Adamowicza

Minutą ciszy bytomianie uczcili dzisiaj, 15 stycznia pamięć zmarłego wczoraj Pawła Adamowicza. Wielu mieszkańców w milczeniu zapaliło znicze i modliło się za prezydenta Gdańska. Przypomnijmy, że w niedzielę, 13 stycznia doszło do brutalnego ataku na Pawła Adamowicza, w wyniku którego kilkanaście godzin później zmarł.

Rekordowy finał w Bytomiu

W minioną niedzielę, już po raz 27. Bytom i cała Polska, pokazali, że warto pomagać. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w tym roku w naszym mieście obfitował w wiele atrakcji.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

O elektronicznych zwolnieniach lekarskich

O elektronicznych zwolnieniach lekarskich Data publikacji: 15 maja 2018Tradycyjne zielone druki, zwane potocznie L4, odchodzą do lamusa. Od 1 lipca zastąpią je e-ZLA, czyli elektroniczne zwolnienia lekarskie. Informacji o tym nowoczesnym rozwiązaniu udzielają doradcy ds. e-ZLA we wszystkich terenowych jednostkach ZUS, również w Bytomiu.

Zadaniem doradcy jest informowanie wszystkich grup klientów o korzyściach związanych z uruchomieniem elektronicznych zwolnień lekarskich, a także wyjaśnienie wszystkich wątpliwości nie tylko ubezpieczonych i płatników, ale też lekarzy. Już w sobotę, 19 maja Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Zabrzu organizuje dzień otwarty pod hasłem Biała sobota w ZUS.

W ramach tej akcji od 9.00 do 13.00 pracownicy ZUS udzielą zainteresowanym lekarzom indywidualnych konsultacji, pomogą w założeniu profilu na Platformie Usług Elektronicznych ZUS oraz uzyskaniu certyfikatu z ZUS do podpisywania elektronicznych zwolnień lekarskich. „Biała Sobota dla lekarzy” organizowana jest we wszystkich placówkach ZUS w województwie śląskim.

Kolejne spotkania w ramach Białej soboty w ZUS zaplanowano na 26 maja oraz 23 czerwca. Przypomnijmy, że elektroniczne zwolnienia lekarskie to udogodnienie dla chorych pracowników, którzy nie będą musieli już martwić się dostarczeniem druku do zakładu pracy w ciągu 7 dni czy zapamiętywaniem NIP-u pracodawcy.

Konieczne jest natomiast przesłanie wniosku, m.in. w przypadku osób prowadzących działalność gospodarczą, występujących o zasiłek po ustaniu zatrudnienia (ubezpieczenia), czy pracowników, którym ZUS, a nie pracodawca wypłaca świadczenia chorobowe. Mniej pracy będą mieli też lekarze, bo procedura wypełniania e-dokumentów jest uproszczona. Zwolnienia na papierowym formularzu ZUS ZLA mogą być wystawiane jeszcze do końca czerwca 2018 roku.

Więcej informacji na: www.zus.pl/ezla.

Autor: AK
Zdjęcia: www.wirtualnyregion.pl

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.