Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
16 października 2018, Florentyny, Ambrozego, Gawla

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

O demokracji i pokoju

O demokracji i pokoju Data publikacji: 27 września 2017Tematom związanym z demokracją i pokojem poświęcony został pierwszy w nowym roku szkolnym wykład w ramach Bytomskich Spotkań Europejskich. Swoją wiedzą w ciekawy i przystępny sposób dzielił się z uczniami ZSTIO, Artur Dubiel.

Artur Dubiel, wykładowca Wyższej Szkoły Bankowej w Chorzowie, doktorant Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie, przybliżył zainteresowanym struktury i główne cele NATO, a także opowiedział o bezpieczeństwie międzynarodowym. Sprawy związane z bezpieczeństwem narodowym w obecnej sytuacji geopolitycznej to temat na czasie.

Spotkanie wokół tej tematyki zorganizowano w nawiązaniu do obchodzonego 15 września Międzynarodowego Dnia Demokracji.

- Staramy się w atrakcyjny i zrozumiały sposób przedstawić te zagadnienia uczestnikom. Co ciekawe, młodzi są nimi żywo zainteresowani, zadają pytania – mówi Magdalena Bosek, kierownik Biura Rozwoju Miasta i Współpracy Zagranicznej.


Wśród kolejnych tematów Bytomskich Spotkań Europejskich znają się też np. zaplanowane na 2 października międzypokoleniowe warsztaty Dziadkowie i wnuki ze smartfonem oraz spotkanie poświęcone Organizacji Narodów Zjednoczonych (24 października).

Bytomskie Spotkania Europejskie 2017, nad którymi honorowy patronat po raz kolejny objęło Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, potrwają do połowy listopada.

 

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: A. Ostachowicz, ZSTiO

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.