Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
24 listopada 2017, Flora, Jan, Roman

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych.

Nowy sezon - pierwszy medal

Nowy sezon - pierwszy medal Data publikacji: 14 września 2017

Patryk Adamczyk – szpadzista MDK Nr 1 w Bytomiu zdobył brązowy medal podczas Pucharu Polski Kadetów we Wrocławiu. Inny zawodnik MDK Nr 1 – Maciej Marcol zajął z kolei dobre 7. miejsce.

W zawodach gdzie walczyło w sumie 127 zawodników i zawodniczek wzięli udział szermierze z dwóch bytomskich klubów - MDK Nr 1 Bytom oraz Bytomskiego Towarzystwa Szermierczego. Mimo że tylko jeden z nich zajął medalowe miejsce, pozostali również dobrze się spisywali, zdobywając pierwsze punkty do klasyfikacji ogólnopolskiej.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: BTS Bytom