Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 czerwca 2018, Elzbieta, Paula, Marek

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Miłośnicy militariów zjechali do Bytomia

Ziemia drżąca pod kołami wojskowych pojazdów. Ryk silników i huk wystrzałów. Już po raz czternasty miłośnicy militariów z całego kraju przyjechali do naszego miasta, by zaprezentować bytomskiej publiczności swoją kolekcję uzbrojenia.

Walczymy z mafią śmieciową

Nasze postulaty to nie tylko puste słowa na papierze. To konkretne propozycje, których wprowadzenie w krótkim czasie pozwoli rozwiązać problem nielegalnego składowania odpadów – mówił prezydent Damian Bartyla podczas dzisiejszej /12 czerwca/ konferencji prasowej.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Gwiazdy zjadą do Bytomia!

Na te kilka dni wypełnionych muzyką z niecierpliwością czekają miłośnicy dobrej zabawy z Bytomia i okolic. Znamy już nazwiska gwiazd, które wystąpią 21-24 czerwca podczas tegorocznych Dni Bytomia.

Bytom apeluje do premiera Morawieckiego w sprawie odpadów

Prawie 300 podpisów w trzy godziny. Bytomianie poparli dziś (10 maja) apel Damiana Bartyli, prezydenta Bytomia do premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie zmiany przepisów Ustawy o odpadach i licznie podpisywali się pod petycją.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Nowy sezon artystyczny w Operze Śląskiej

Nowy sezon artystyczny w Operze Śląskiej Data publikacji: 15 września 2017Koncertem, podczas którego melomani wysłuchają najpiękniejszych fragmentów dzieł operowych, bytomski teatr zainauguruje już jutro, 16 września, 73. sezon artystyczny. Początek koncertu o 18.00.

Koncert, którego motywem przewodnim jest odwieczna walka dwóch przeciwstawnych sił, burzliwa i emocjonalna konfrontacja dwóch wszechobecnych w muzyce światów – miłości i wojny - jest symbolicznym zwiastunem tego, jak kształtować się będzie repertuar sceniczny Opery Śląskiej w nowym sezonie.

Tego wieczoru ze sceny popłyną najpiękniejsze arie, duety i najlepsze fragmenty chóralne pochodzące z tych dzieł operowych, które w ramach całego sezonu będzie prezentować publiczności Opera Śląska. Nie zabranie więc fragmentów wielkich dzieł klasyków opery, a wśród nich m.in. arii z „Mocy przeznaczenia”, „Nabucca” i „Aidy” G. Verdiego, „Carmen” G. Bizeta, „Madamy Butterfly” i „Cyganerii” G. Pucciniego. Artyści uchylą też rąbka tajemnicy prezentując fragment „Romea i Julii” Cahrlesa Gounoda, którego premierę zaplanowano na 21 października.

W uroczystym koncercie pod batutą Bassema Akiki i w reżyserii Henryka Konwińskiego, wystąpią soliści Opery Śląskiej oraz zaproszeni goście: Anna Borucka, Joanna Kściuczyk-Jędrusik, Ewa Majcherczyk, Karina Skrzeszewska, Ewelina Szybilska, Roksana Wardenga, Anna Wiśniewska-Schoppa, Maciej Komandera, Stanisław Kuflyuk, Andrzej Lampert; gość specjalny - Aleksander Teliga oraz chór, balet i orkiestra Opery Śląskiej.

Uroczystej gali inauguracyjnej towarzyszyć będzie wystawa obrazów i rzeźb Ewy Blaut „Przestrzenie wyobraźni”. Początek wernisażu o 17.30. Wystawę w foyer Opery Śląskiej będzie można oglądać do końca września.

Autor: AK
Zdjęcia: arch. Opera Śląska, fot. Krzysztof Bieliński

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.